Podatek - jak rozliczyć przychód z kamerek?

Dział poświęcony specjalnie dla żetonów i wypłat.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Re: podatek
07 wrz 2016, 11:14


HenryChinaski1 pisze:Oliwia
a czy Ty wiesz, że jest coś takiego jak Komisja Nadzoru Finansowego? A czy Ty wiesz, ze prokuratura w toku postępowania przygotowawczego na wniosek skarbówki lub KNF przetrzepie dokładnie Twoje konta, rachunki maklerskie itp, co więcej wezmą twoje bilingi a nawet założą Ci podsłuch i Ty się dowiesz dopiero o tym jak Ci postawia np zarzuty? Lub będą wzywać na kolejne przesłuchania...
To tylko tak skrótowo opisałem..

Także ostrożnie z tym ferowaniem prawd...



Nowy Program Partnerski ShowUp.tv


Tutaj jest chyba takie postępowanie w konkretnych przekrętach które idą w setkach tysięcy. Wątpię, że ktoś nasłał by kogoś aby założył pluskwy i sprawdził bilingi bo dorabia sobie do wacików (mówię tu o mniejszych kwotach dość sporadycznie około 1000 zł raz na kilka miesięcy czy nawet na miesiąc).
Co do reszty postów to komornik nie ma wglądu w konta bankowe, jeżeli ma nakaz ściągnięcia długu to bank przekazuje pieniądze z konta zadłużonego do komornika. US nie ma wglądu od tak w konta bankowe tylko musi mieć nakaz sądowy. Od tak póki co ludzi e nie sprawdzają o ile nie mają do tego podstaw (zakupienie dość drogich rzeczy, poinformowanie banku).
Jeżeli ktoś nie rozlicza się zawsze może liczyć na inflację która powoli następuję. Trochę się dziwie za to tym bamberką które chwalą się nadmiarem kasy a nie pójdą do radcy podatkowego. A i jeszcze jedno, podobno od przyszłego roku mają być rejestrowane paragony które były opłacane kartami płatniczymi, może tak US będzie wyłapywać podejrzanych.
Awatar użytkownika
taki_tam
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2016, 21:37
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
07 wrz 2016, 11:17


Jaka inflację ktora powoli następuje co masz na mysli
Multikonto Emily !!!!!!!
Awatar użytkownika
Obserwatorka->Emily
SU-holik
SU-holik
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 01:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: NiebianskaOna


Re: podatek
07 wrz 2016, 11:24


mr.nobody pisze:
Desperat pisze:
mr.nobody pisze:Chłopie chyba lepiej wiem co miałem :) żadnych kont mi nie sprawdzali.

Dalej opowiadaj bajki, z tego co piszesz to widać, że guzik Wiesz i walisz pierdoły bez sensu.
Awatar użytkownika
Merlin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 351
Rejestracja: 04 maja 2016, 02:20
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
07 wrz 2016, 15:53


Obserwatorka pisze:Jaka inflację ktora powoli następuje co masz na mysli

Wartość pieniądza spada i za jakiś czas te 100zł może być warte np 10zł. PIS wprowadził 500+ i teraz jest kombinowanie skąd wziąć na to kasę więc podnoszone są podatki i płaca minimalna. Dodatkowe koszty przekładają się na klientów. Podnoszenie płacy minimalnej kończy się albo zwolnieniami albo przerzucaniem kosztów na klientów a zasiłki pobudziły konsumpcjonizm więc prędzej to drugie. Dodatkowo rząd chcę podnieść VAT na sporą część towarów i oczywiście kupujący zapłaci. Możliwe, że wejdzie też zakaz handlu w niedzielę a w ten dzień sklepy zarabiają najwięcej i oby sobie to odbić podniosą ceny. Dla przedsiębiorstw w górę poszła cena wody i to konsument za to zapłaci.
Awatar użytkownika
taki_tam
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2016, 21:37
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
07 wrz 2016, 16:04


A co to ma wspólnego z showupem ? O czym Ty chłopie piszesz...Do pis-u startujesz z listy oszołomów z nadzieją na to. że (p)osłem zostaniesz ?
Awatar użytkownika
Merlin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 351
Rejestracja: 04 maja 2016, 02:20
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
08 wrz 2016, 08:14


Merlin pisze:A co to ma wspólnego z showupem ? O czym Ty chłopie piszesz...Do pis-u startujesz z listy oszołomów z nadzieją na to. że (p)osłem zostaniesz ?

No raczej to co napisałem nie jest pochlebne dla PISu :lol: Inflacja jest zła. Bliżej mi do Korwina które na temat gospodarki to coś wręcz przeciwnego. Chodzi o to, że spada wartość pieniądza i jeżeli kogoś dopadnie skarbówka to ta kwota jaką będzie musiał oddać będzie miała o wiele mniejszą wartość niż kiedy ona była zarobiona.
Awatar użytkownika
taki_tam
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 439
Rejestracja: 05 sty 2016, 21:37
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
08 wrz 2016, 08:37


Odsetki ustawowe są dwucyfrowe a inflacja od dłuższego czasu jest jednocyfrowa więc nie ma szansy odsetek nigdy przegonić, no chyba że będzie megainflacja w stylu lat 30stych ubiegłego wieku a na to się nie zanosi.
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK


Re: podatek
14 wrz 2016, 19:29


Przede wszystkim polecam wybranie się do kogoś kto ma pojęcie o wszelkich podatkach, a nie do kogos kto licencje(czy jak to sie tam nazywa)znalazł w chipsach.
Opcje są 2- mozesz nie placic podatkow, ale gdy bedziesz miec kontrole oddajesz US 75% zarobionej kwoty.W ramach migania sie od placenia podatku.Boli. Noi ewentualne kontrole kiedy kupujesz cos drozszego- chocby samochod.Owszem mozesz taki zakup zrobic na partnera/meza.rodzicow czy kogos tam jeszcze.

Opcja nr 2-placisz co miesiąc podatek od polowy swoich dochodów(działalnosc artystyczna)-jesli nie wiesz jak- uzyj kalkulatora zarobkow.
Nie musisz miec zalozonej DG, to co robisz nazywa się dzialalnością wykonywaną osobiscie.
Dodatkowo jesli np masz pracę normalną, gdzie pracodawca placi za Ciebie skladki do ZUS- podatek od kamerek jest nizszy.
A jeszcze dodatkowo mozesz sobie odliczyc kwotę wolną od podatku(3091pln/rok)
Podatku nie musisz placic, jesli suma zarobkow na kam nie przekracza kwoty wolnej.
Awatar użytkownika
colette
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 34
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:56
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
15 wrz 2016, 13:03


skoro dajesz komuś rady, przynajmniej sprawdź wcześniej jak to o czym piszesz wygląda dokładnie, a nie na zasadzie że gdzieś tam coś tam... :P
może później jak mi się zechcę to napiszę coś więcej nt temat :D
Awatar użytkownika
_spocony_
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2016, 11:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
19 wrz 2016, 15:01


Czyli do kwoty 3091 wolnej od podatku nie muszę odprowadzać zarobionych pieniędzy na SU?
Awatar użytkownika
parkaa2012
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:34
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ami22
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
19 wrz 2016, 15:10


Tak, ale w ujęciu rocznym, cięzko będzie robić tak mało na SU żeby nie zarobić przez rok podatkowy tych 3 tysi. No i nawet jeżeli zarobisz 3090 zł (czyli załapiesz się na ulgę podatkową) to dalej musisz złożyć zeznanie podatkowe z wyszczególnieniem w jaki sposób te pieniądze zarobilaś :(
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK


Re: podatek
19 wrz 2016, 15:19


o boże.. jezeli moja znajoma mnie rozlicza to może np skapnąć się skąd pochodzą pieniądze ? lub mnie spytac ?
Awatar użytkownika
parkaa2012
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:34
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ami22
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
20 wrz 2016, 16:24


Możesz wpisać to jako "inna działalność artystyczna" i nie będziesz musiała podawać nazwy firmy czy coś, aczkolwiek dociekliwa znajoma może Cię wypytać jakąż to działalność artystyczną może prowadzić osoba bez wykształcenia z ASP :)
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK


Re: podatek
20 wrz 2016, 20:21


_spocony_ pisze:skoro dajesz komuś rady, przynajmniej sprawdź wcześniej jak to o czym piszesz wygląda dokładnie, a nie na zasadzie że gdzieś tam coś tam... :P
może później jak mi się zechcę to napiszę coś więcej nt temat :D


Do mnie pijesz? To nie jest wiedza zasięgnieta z netu, ale z biura rachunkowego,ktore rozliczało mnie.Tak miałam po tym rozliczeniu kontrole z US i nikt sie do mnie nie przyczepil ani niczego nie drążył.Owszem osoba z biura rachunkowego została poinformowana dokladnie czym się zajmuję.

Ruger, to nie te czasy, ze zeby robic cos artystycznie trzeba miec wykształcenie w tym kierunku :)
Awatar użytkownika
colette
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 34
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:56
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
26 wrz 2016, 10:38


colette pisze:Opcja nr 2-placisz co miesiąc podatek od polowy swoich dochodów(działalnosc artystyczna)-jesli nie wiesz jak- uzyj kalkulatora zarobkow.
Nie musisz miec zalozonej DG, to co robisz nazywa się dzialalnością wykonywaną osobiscie.
Dodatkowo jesli np masz pracę normalną, gdzie pracodawca placi za Ciebie skladki do ZUS- podatek od kamerek jest nizszy.
A jeszcze dodatkowo mozesz sobie odliczyc kwotę wolną od podatku(3091pln/rok)
Podatku nie musisz placic, jesli suma zarobkow na kam nie przekracza kwoty wolnej.


Nie masz pojęcia o czym piszesz.
Żeby odliczyć 50% kosztów uzyskania przychodów nie wystarczy stworzyć utwór, ale trzeba przenieść(czyli sprzedać) prawa autorskie do niego, umowa sprzedaży musi być sporządzona pisemnie. Poza tym taka możliwość istnieje tylko do przychodu 85 tys rocznie.
Jeśli chcecie się rozliczać jako twórcy ale nie sprzedajecie praw do swojego dzieła przysługuje Wam odliczenie 20% kosztów uzyskania i tutaj nie obowiązuje limit 85 tys. Oczywiście możliwe sa inne sposoby rozliczania.
Nie musisz miec zalozonej DG, to co robisz nazywa się dzialalnością wykonywaną osobiscie.


To też nie prawda. Żeby działalność uznać za wykonywaną osobiście nie może być wykonywana w sposób zorganizowany, ciągły i nastawiona na zysk. Na oko jakieś do 95% transmisji nie można stosować przepisów o działalności wykonywanej osobiście czyli trzeba założyć normalną działalność gospodarczą - w praktyce różni się tym że trzeba płacić Zus.
Dodatkowo jesli np masz pracę normalną, gdzie pracodawca placi za Ciebie skladki do ZUS- podatek od kamerek jest nizszy.

Podatek nie będzie niższy tylko nie trzeba będzie płacić Zusu, jesli umowa o pracę jest przynajmniej na najniższą krajową top od działalności gospodarczej nie trzeba płacić Zusu oprócz ubez zdrowotnego ale to grosze.

Co prawda rzadko zaglądam na to forum ale jeśli macie jakieś pytanie to piszcie, jak będę miał trochę czasu postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
_spocony_
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2016, 11:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
26 wrz 2016, 14:28


Jeżeli miesięcznie będę sobie wypłacać 100 , 200 zł mogą mnie złapać ? wgl jak oni mogą do tego dojść /?
Awatar użytkownika
parkaa2012
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:34
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ami22
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
26 wrz 2016, 14:53


Mogą się doczepić nawet jak 2zł miesięcznie. Jak? Normalnie, choćby zainteresują się tym portalem na szersza skalę, np. kilka dziewczyn bardziej znanych podpadnie i przetrzepią wszystkie po kolei. To tylko teoria oczywiście i szansa na to jest bardzo mała, to już każdy musi się zdecydować czy podjąć ryzyko czy płacić później karę np. 75% tego co zarobił:)
Trze­ba cza­sami og­romny­mi, bez­denny­mi wie­czo­rami smut­ku zapłacić za wspa­niałe dni.

"....faktycznie jest straszna masakra z januszami." - zanim wydasz choćby złotówkę poczytaj najpierw co myślą panie o Tobie 8-)
Awatar użytkownika
tomcio_paluszek
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 323
Rejestracja: 06 lis 2015, 10:59
Lokalizacja: nieznana
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: tomcio_paluszek


Re: podatek
26 wrz 2016, 15:12


75 % ? a co jak mam 0 na koncie ?albo mogą to z wypłaty odciągnąć ? jeżeli dostaję miesięcznie ?
Awatar użytkownika
parkaa2012
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2016, 10:34
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ami22
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: podatek
26 wrz 2016, 16:51


US nie obchodzi ile masz na koncie w momencie kontroli, ile wydajesz na życie, jakie masz kredyty etc.; po prostu dopierdalają karę z góry za 5 lat ukrytego dochodu wstecz i Twoim problemem jest jak ją spłacisz. Blokada konta to najmniejszy problem, na poczet długu do Skarbu Państwa moga zlicytować Twój i partnera życiowego (zalegalizowanego) dobytek i wpędzić w spiralę długu z której się nie wyplączesz.
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK


Re: podatek
26 wrz 2016, 20:13


Wydaje mi sie ze nie masz sie czego obawiac bo ludzi ktorzy nie kupuja nieruchomosci nie sprawdzaja



Nowy Program Partnerski ShowUp.tv
Multikonto Emily !!!!!!!
Awatar użytkownika
Obserwatorka->Emily
SU-holik
SU-holik
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 01:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: NiebianskaOna


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Żetony i wypłaty



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości