FETYSZYZM

Fetysze, zboczenia i inne. Dział dla fetyszystów!
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
FETYSZYZM
14 sie 2017, 11:08
Witam Was serdecznie!
Nikt nie pokusił się o to, aby wyjaśnić na czym ten fenomen polega oraz jakie są rodzaje fetyszy.
Postaram się to wyjaśnić i opowiedzieć co nieco na ten temat. :)

Fetyszyzm polega na uzyskiwaniu satysfakcji seksualnej głównie lub wyłącznie dzięki obecności obiektu pobudzenia − fetyszu. W sytuacji, gdy dany obiekt jest tylko fakultatywnym dodatkiem, zwiększającym satysfakcję seksualną, nie mamy do czynienia z parafilią. Teoretycznie każdy przedmiot lub sytuacja może stać się dla człowieka fetyszem. Fetysze nie ograniczają się jedynie do elementów garderoby kobiecej, służących przebieraniu się (np. w fetyszyzmie transwestycyjnym) lub urządzeń, gadżetów erotycznych (np. wibratory, dilda itp). W literaturze fachowej oraz w mediach często pojawiają się terminy opisujące specyficzne przypadki fetyszyzmu, lecz tylko część z nich ma jakiekolwiek znaczenie medyczne, bo reszta wystąpiła albo tylko w pojedynczych udokumentowanych przypadkach, albo opiera się wyłącznie na przekazach anegdotycznych.

Istnieje bardzo wiele definicji oraz linii demarkacyjnych, odróżniających lub łączących fetyszyzm z parafilią (czyli tzw. choroba, dewiacja, zaburzenie seksualne). Wg klasyfikacji i badań Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego fetyszyzm jest formą parafilii, a oznacza to, że uzyskanie satysfakcji seksualnej dostępne jest niemal wyłącznie w obecności fetyszu.

agorafilia − bodźcem seksualnym są miejsca publiczne
akrotomofilia, dysmorfofilia − fetyszem jest okaleczone lub zdeformowane ciało partnera
autonepiofilia − odgrywanie ról z okresu niemowlęcego
endytofilia − osiąganiu satysfakcji seksualnej wyłącznie z ubranymi partnerami
nekrofilia − dewiacja seksualna polegająca na podejmowaniu obcowania płciowego z osobą zmarłą
koprofilia − bodźcem seksualnym jest kał i czynności związane z nim
apotemnofilia − fetyszem jest własne okaleczone ciało (zob. też samookaleczenie)
grawiditofilia − fetyszem jest brzuch ciężarnej kobiety
klizmafilia − satysfakcja seksualna jest osiągana poprzez wlew doodbytniczy
pigmalionizm (agalmatofilia) − osiąganie stanu podniecenia płciowego na widok wizerunków, np. zdjęć, rzeźb, obrazów
podofilia − fetysz związany ze stopami
urofilia − przedmiotem pożądania seksualnego jest mocz
heterochromofilia − fetysz związany z odmiennym kolorem skóry partnera
sthenolagnia − fetysz związany z odczuwaniem satysfakcji seksualnej w przypadku obcowania z wyrzeźbionymi mięśniami
ozolagnia − fetysz związany z odczuwaniem satysfakcji seksualnej tylko w przypadku kontaktu z zapachami partnera
fetyszyzm pępka
Szczególnym przypadkiem fetyszyzmu jest transwestytyzm fetyszystyczny

Jak widać fetysze to temat burzliwy. Wiadomym jest, że każdy ma swoje własne preferencje seksualne czy fantazje erotyczne i tak powinno zostać. :) Natomiast nie każdy fetysz jest przez nas samych tolerowany, akceptowany czy podzielany. Mnie niektóre wręcz zaskakują, odstraszają, odpychają, zniesmaczają a inne z kolei przyciągają. Wszystko jest kwestią naszych upodobań i preferencji seksualnych, na którą w dużej mierze składa się otwartość na nowości oraz nasza orientacja. Większość z tego co obecnie lubimy w seksie ma podłoże w naszym dorastaniu... Pierwszy kontakt seksualny, informacje od rodziców, literatura itp.
W mojej rodzinie temat seksu nigdy nie był tematem tabu i jestem za to wdzięczna swoim rodzicom, bo dzięki temu wiem więcej i jestem bardziej otwarta w tym temacie. Poza tym czytanie książek, również z tego działu dało mi wiele do myślenia i polecam Wam szczególnie tę: "Miłość i Seks" - Lwa Starowicza. Cieszę się bardzo, że miałam również niebywałą okazję poznać osobiście Szanownego Pana i spędzić 45 minut na rozmowie w cztery oczy. :)

Pozdrawiam Was i zapraszam do dyskusji!
Kasia :)

Ps. Bez urazy, ale jeśli ktoś nie zna danego terminu, którym się posłużyłam to odsyłam do słownika. hehe
:haha: :ok: :dance3: :yahoo: :wild: UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ! :wild: :yahoo: :dance3: :ok: :haha:
Awatar użytkownika
Cleopatra
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2017, 16:53
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Bananowa :)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Smoczyca_Cleo


Re: FETYSZYZM
14 sie 2017, 22:06
W czeluściach internetu natknąłem się kiedyś na informację o fetyszu (nazwy nie pamiętam) który polega na uprawianiu seksu bez zabezpieczenia z osobami zakażonymi HIV/chorymi na AIDS - fetyszystów ma tu rzekomo podniecać ryzyko zachorowania.



Nowy nieoficjalny blog ShowUp.tv
Awatar użytkownika
nobody69
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 217
Rejestracja: 08 gru 2016, 22:33
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 6 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
16 sie 2017, 14:43
To niezłe dno i wodorosty... :D To już przesada! Igraszki ze śmiercią... ale jak ktoś lubi, to tylko pogratulować "zdrowego rozsądku".
:haha: :ok: :dance3: :yahoo: :wild: UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ! :wild: :yahoo: :dance3: :ok: :haha:
Awatar użytkownika
Cleopatra
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2017, 16:53
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Bananowa :)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Smoczyca_Cleo


Re: FETYSZYZM
16 sie 2017, 21:10
W to bawią się chyba tylko debile którzy wierzą w te new age'owe bajki o reinkarnacji i to, że nasze życie tu i teraz jest tylko jednym z przystanków na długich szynach kosmosu a nasze dusze wędrują sobie przez czas i przestrzeń. Żeby się nie zdziwili jak nie zobaczą światełka w tunelu :)
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK


Re: FETYSZYZM
16 sie 2017, 22:10
nobody69 pisze:W czeluściach internetu natknąłem się kiedyś na informację o fetyszu (nazwy nie pamiętam) który polega na uprawianiu seksu bez zabezpieczenia z osobami zakażonymi HIV/chorymi na AIDS - fetyszystów ma tu rzekomo podniecać ryzyko zachorowania.


Bug chasing (ang. polowanie na robaka) – zachowanie seksualne polegające na wyszukiwaniu osób zarażonych HIV (nazywanych w slangu giftgivers – "dawcy daru") i świadomym odbywaniu z nimi stosunków seksualnych w celu zarażenia własnego organizmu.

Osoby uprawiające bug chasing traktują możliwość zarażenia jako fetysz seksualny.

Według badań profesora Zbigniewa Izdebskiego dla prawie 4% Polaków możliwość zarażenia się wirusem HIV podczas stosunku jest powodem zwiększonego podniecenia seksualnego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bug_chasing

Słyszałem gdzieś już kiedyś o tym, hmm... `fetyszu`,
choć według mnie to igranie ze śmiercią,
a co najtrudniej mi jest zrozumieć, to te osoby robią to całkowicie świadomie.
Jak dla mnie nie do pojęcia...
Awatar użytkownika
NoMoreMoney
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3552
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:47
Podziękował: 111 razy
Podziękowano mu: 67 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: -
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
16 sie 2017, 22:49
Bug chasing to jakaś totalna paranoja!!! :shock2:
:haha: :ok: :dance3: :yahoo: :wild: UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ! :wild: :yahoo: :dance3: :ok: :haha:
Awatar użytkownika
Cleopatra
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2017, 16:53
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Bananowa :)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Smoczyca_Cleo


Re: FETYSZYZM
17 sie 2017, 19:51
Cleopatra pisze:Bug chasing to jakaś totalna paranoja!!! :shock2:

To samo można by rzec o papierosach - ludzie ciągle się nimi trują, chociaż są szkodliwe.
Doszedłem w końcu do wniosku, że ludzie lubią się sami "wykańczać" w ten sposób - być bliżej śmierci, bo życie jest przytłaczające.

A z tym HIV to może być też czysta złośliwość - taka osoba może potem wyruchać kogoś... w podwójnym znaczeniu.
:shock2:
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 11:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Re: FETYSZYZM
18 sie 2017, 19:26
25 najdziwniejszych fetyszy seksualnych! - http://polki.pl/zwiazki-i-seks/erotyka, ... tykul.html

O większości z nich pierwszy raz czytałem, a podejrzewam, że o zgrozo jest ich o wiele więcej :/
Awatar użytkownika
NoMoreMoney
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3552
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:47
Podziękował: 111 razy
Podziękowano mu: 67 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: -
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
21 sie 2017, 16:32
moje fetyszy - nogi, panczoszki, czerwone usta i paznokcie... fetyszy sa różni... nie tylko hardcore ;)
Awatar użytkownika
Jaro
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 27
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
21 gru 2017, 20:31
Ludzie mają różne upodobania. A ja myślałem że znam życie.
Awatar użytkownika
Alucard
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 17
Rejestracja: 21 gru 2017, 11:16
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
15 sty 2018, 15:45
Moze w takim razie moje fantazjowanie o byciu kopanym w krocze przez kobiete nie jest takie nienormalne :D
Awatar użytkownika
Dendryt
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2018, 22:17
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Dendryt


Re: FETYSZYZM
15 mar 2018, 14:46
Moim fetyszami są picie własnej spermy, wysokie szpilki i dominująca partnerka
Awatar użytkownika
FemdomPair
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 9
Rejestracja: 12 mar 2018, 08:52
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: ZboczonaParaaa


Re: FETYSZYZM
01 mar 2020, 14:04
Cleopatra pisze:Witam Was serdecznie!
Nikt nie pokusił się o to, aby wyjaśnić na czym ten fenomen polega oraz jakie są rodzaje fetyszy.
Postaram się to wyjaśnić i opowiedzieć co nieco na ten temat.

To ja też dorzucam małe co nieco:

Knismolagnia (knismofilia) - Łaskotki – praktyka seksualna, w której oboje lub jeden z partnerów odczuwa przyjemność seksualną z łaskotania lub bycia łaskotanym.

Podobno śmiech to ostatnia rzecz, jaką chciałby usłyszeć facet po zdjęciu spodni ale chyba lepszy śmiech niż płacz
:)

Obrazek

więcej na = https://joemonster.org/art/42111



Blog SU – Nieoficjalny blog ShowUp.tv
Not happy. Not sad. Just empty.
Awatar użytkownika
pusty_nick
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 266
Rejestracja: 27 paź 2019, 17:26
Podziękował: 18 razy
Podziękowano mu: 42 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU:  }i{
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
01 mar 2020, 23:09
à propos płaczu...

"Płacz drugiej osoby oznacza zwykle nikłe szanse na jakiekolwiek łóżkowe igraszki. U osób, które kręci dakryfilia, sytuacja jest jednak odwrotna. Im więcej płaczu, wycia i łez, tym lepiej. Miłośnicy tej osobliwości dzielą się na kilka grup - tych, których podnieca płacz innych, tych którzy sami lubią być doprowadzani do płaczu, a nawet tych, których kręci podglądanie płaczu innych."
Obrazek
https://joemonster.org/art/42111

:shock2:
Awatar użytkownika
NoMoreMoney
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3552
Rejestracja: 24 lut 2016, 17:47
Podziękował: 111 razy
Podziękowano mu: 67 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: -
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
23 mar 2020, 12:44
Jeszcze takie małe uzupełnienie listy dziwnych fetyszy :shock2:


1. Pluszofilia

Pociąg do pluszowych zabawek. To fetysz, w którym pożądanie budzić może np. Wasz ukochany miś…

2. Klimakofilia

To na szczęście bardzo rzadkie upodobanie. Ten fetysz polega na czerpaniu przyjemności seksualnej… spadając ze schodów lub obserwując upadek kogoś innego.

3. Formikofilia

Fetysz, w którym podniecenie i satysfakcję seksualną sprawiają owady gryzące i pełzające po ciele – np. karaluchy, czy małe zwierzęta takie jak ślimaki. Podniecenie wynika z samego poczucia swędzenia, łaskotania czy żądlenia, ale także z widoku innej osoby silnie reagującej na widok owadów.

4. Melissofilia

Fetysz pszczół, os i innych żądlących insektów, których obecność i ukłucia mają wzmagać przyjemność seksualną.

5. Katoptronofilia

Upodobanie do uprawiania seksu oglądając swoje odbicie w lustrze. Fetysz często powiązany z narcyzmem czy upodobaniem do podglądania innych osób.

6. Litofilia

Seksualny pociąg do… kamieni. W łagodnym wydaniu może oznaczać po prostu poczucie satysfakcji rodzące się podczas uprawiania seksu w miejscu udekorowanym kamieniami, rzeźbami etc. Idealnym partnerem dla skrajnego litofila byłby jeden z bohaterów filmu „Fantastyczna Czwórka” o pseudonimie „Rzecz”, którego całe ciało składało się ze skały.

8. Nasolingus

Czerpanie przyjemności ze ssania czyjegoś nosa.

9. Psellismofilia

Seksualny pociąg do osób, które się jąkają.

10. Psychrophilia

Źródłem podniecenia w tym fetyszu jest uprawianie seksu w bardzo niskiej temperaturze lub obserwując zmarzniętych ludzi.

11. Pubefilia

Fetysz związany z upodobaniem do włosów łonowych. Osiągnięcie satysfakcji seksualnej jest możliwe tylko wtedy, gdy partner/partnerka nie jest całkowicie wydepilowany.

12. Stygiofilia

Podniecenie na myśl o piekle i potępieniu.

13. Worarefilia

Rodzaj fetyszyzmu polegający na czerpaniu przyjemności z fantazji na temat bycia pożeranym, pożerania lub obserwowania tego.

14. Xylofilia

Fetysz związany z osiąganiem satysfakcji seksualnej przez obcowanie z drewnianym przedmiotem. Pinokio miałby powodzenie!

15. Nebulofilia

Fetysz dotyczący uprawiania seksu w mgle lub zadymionych pomieszczeniach.



Not happy. Not sad. Just empty.
Awatar użytkownika
pusty_nick
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 266
Rejestracja: 27 paź 2019, 17:26
Podziękował: 18 razy
Podziękowano mu: 42 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU:  }i{
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: FETYSZYZM
13 kwie 2022, 16:48
Moim fetyszem sa stopy rozdeptujace moja twarz ! No kocham i szczerze polecam
Awatar użytkownika
malyfiutek
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2022, 14:57
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:



Wróć do Fetysze



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości