Historia z HARDEM!!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Historia z HARDEM!!!
06 kwie 2018, 14:42


Witam wszystkich zainteresowanych historią tą współczesną oraz ta minioną.Moje założenie tego ciekawego jak ma nadzieję tematu skłoniła mnie moją nieukrywana miłość do historii.Szczególnym sentymentem darzę wszystkie konflikty które miały miejsce w świecie na przełomie wieków.Świat jak wszyscy wiemy od stuleci był targany licznymi konfliktami czy to wojny religijne czy wojny związane z ekspansja i chęcią podboju.Zapraszam was serdecznie do udziału i aktywnej dyskusji na każdy temat związany z historią.
Na pierwszy rzut proponuję możemy podyskutujmy o roli enigmy w losach drugiej wojny światowej.To moim zdaniem temat ciekawy i pasjonujący.
Może tak na początek kilka fotek jak wyglądała sama enigma i jej wirniki.
Obrazek
Obrazek
Enigma (z gr. αινιγμα zagadka) – niemiecka przenośna, elektromechaniczna maszyna szyfrująca, oparta na zasadzie obracających się wirników, opracowana przez Artura Scherbiusa. Była produkowana przez wytwórnię Scherbius & Ritter, założoną w 1918 z inicjatywy Scherbiusa oraz innego niemieckiego inżyniera Richarda Rittera, zajmującą się konstrukcją i produkcją urządzeń elektrotechnicznych, między innymi silników asynchronicznych. Scherbius odkupił prawa patentowe do innej wirnikowej maszyny szyfrującej, opracowanej przez holenderskiego inżyniera Hugona Kocha.

Hugo Koch i Artur Scherbius nie byli pierwszymi, którzy skonstruowali maszyny szyfrujące oparte na wirnikach. Poza nimi prace nad podobnymi urządzeniami prowadzili także Edward Hebern (USA, 1917) i Arvid Gerhard Damm (Szwecja, 1919), ale tylko Enigma Scherbiusa, wprowadzona najpierw na rynek cywilny, a później do instytucji państwowych, osiągnęła sukces[1].

Enigma była używana komercyjnie od lat 20. XX wieku, a później została zaadaptowana przez instytucje państwowe wielu krajów. Podczas II wojny światowej maszyna ta była wykorzystywana głównie przez siły zbrojne oraz inne służby państwowe i wywiadowcze Niemiec, a także innych państw. Należała do rodziny elektromechanicznych wirnikowych maszyn szyfrujących i była produkowana w wielu odmianach.

Po raz pierwszy szyfrogramy zakodowane przy pomocy Enigmy udało się rozszyfrować polskim kryptologom w grudniu 1932 roku w Pałacu Saskim w Warszawie mieszczącym siedzibę Biura Szyfrów Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego. Prace Polaków, głównie Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego pozwoliły na dalsze prace nad dekodowaniem szyfrów stale unowocześnianych maszyn Enigma najpierw w Polsce, a po wybuchu wojny we Francji i Wielkiej Brytanii.

Najczęściej odszyfrowywanymi wiadomościami były przekazy zaszyfrowane Enigmą w wersji Wehrmachtu (Wehrmacht Enigma)[2]. Brytyjski wywiad wojskowy oznaczył Enigmę kryptonimem ULTRA. Nazwa ta powstała ze względu na najwyższy stopień utajnienia faktu złamania szyfru Enigmy, wyższy niż najtajniejszy (ang. Most Secret), czyli Ultratajny.
Chcesz zabrać głos opublikować jakąś ciekawa informacje czy zdjęcie nie wahaj się tu nikt nie gryzie.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666





A tu film Polski o tej tematyce bo to co inni nam proponują o enigmie nie zawsze zgadza się z faktami.A czemu tak się dzieje to kwestia na oddzielną dyskusję.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Jprd Hard :lol: to jest forum erotyczne, może zaszyfruj się na trochę
Awatar użytkownika
Parka
SU-holik
SU-holik
Posty: 103
Rejestracja: 05 wrz 2016, 01:37
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 2 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Show Up
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: parka-zabawa-sex




Parka pisze:Jprd Hard :lol: to jest forum erotyczne, może zaszyfruj się na trochę

Z tego co mi wiadomo to jest dział o wszystkim na którym możesz poruszać dowolne tematy wiec nie widzę w czym problem.Nikogo przecież nie zmuszam do niczego.Nie chcesz to nie wchodź to takie proste. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Drugi raz na pewno nie wejdę :P
Awatar użytkownika
Parka
SU-holik
SU-holik
Posty: 103
Rejestracja: 05 wrz 2016, 01:37
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 2 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Show Up
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: parka-zabawa-sex




Powinieneś zmienić nazwę tematu na "Historia według Wikipedii i YouTube" bo nic od siebie nie napisałeś poza tym, że interesujesz się historią.


xd
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Na niemal każdym forum są tematy poboczne, które nie są związane z ich tematyką, więc troszkę nie rozumiem takiego podejścia i zdziwienia:P

A ja spytam może co miałeś na myśli pisząc o wojnach religijnych. Uważasz, że religia wywołuje na świecie konflikty i to jej wina? Bo o ile wiem praktycznie każda większa religia potępia stanowczo zabijanie, więc jak to jest według Ciebie:P
Trze­ba cza­sami og­romny­mi, bez­denny­mi wie­czo­rami smut­ku zapłacić za wspa­niałe dni.

"....faktycznie jest straszna masakra z januszami." - zanim wydasz choćby złotówkę poczytaj najpierw co myślą panie o Tobie 8-)
Awatar użytkownika
tomcio_paluszek
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 323
Rejestracja: 06 lis 2015, 10:59
Lokalizacja: nieznana
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: tomcio_paluszek




Masz całkowitą racje bo każda większa czy mniejsza religia potępia surowo zabijanie ale....No właśnie to ale.Wszystko według mnie zależy jak są interpretowane wybrane fragmenty o traktowaniu innych ludzi.Czy oko za oko czy nadstawiamy drugi policzek.Zawsze byli są i będą na świecie ludzi którzy pod przykrywka własnych celów będą starali się macic w głowach innym że to oni walczą z tymi niewiernymi -czytaj wyznawcami innej religii. Tak jest i teraz z państwem islamskim gdzie banda wyrostków i degeneratów walczy nie w imię boga a w imię własnych przyziemnych interesów.Chodzi im o władzę pieniądze i sex(handel i kupowanie sobie nałożnic).A jak to było w średniowieczu to my dobrze wiemy.Zdobycie każdego większego miasta łączyło się z grabieżą,gwałtem i niewyobrażalnym okrucieństwem.I to wszystko w imię boga i za przyzwoleniem papieży.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Sadistik pisze:Powinieneś zmienić nazwę tematu na "Historia według Wikipedii i YouTube" bo nic od siebie nie napisałeś poza tym, że interesujesz się historią.

Przez twój komentarz zasmarkałem kanapkę.

Ja lubię szyfry. Codziennie rozwiązuję te na SteamGifts.com ;)
Nie lubię za to puzzli. Ktoś lubi? To dam mu/jej JIGIDI.
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 11:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne




Sadistik pisze:Powinieneś zmienić nazwę tematu na "Historia według Wikipedii i YouTube" bo nic od siebie nie napisałeś poza tym, że interesujesz się historią.


xd

Nie widzę niczego złego w posiłkowaniu się Wikipedią ale widzę że niektórym wszystko przeszkadza.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




HardRockCaffe666 pisze:Nie widzę niczego złego w posiłkowaniu się Wikipedią ale widzę że niektórym wszystko przeszkadza.


Skoro zwykłe "kopiuj wklej" uważasz za posiłkowanie się to spoko.

Pozdrawiam Hard xd
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Moim zdaniem samo kopiuj-wklej to w 21 wieku zbyt mało na artykuł, nawet na offtopickowym temacie na forum dla fapaczy. Oejrzyj sobie jak przedsatwiana jest historia na kanale "Historia bez cenzury" na youtube https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB i porównaj z własną pracą to zobaczysz przepaść jaka Was dzieli w sposobie przekazywania wiedzy historycznej. Dzisiejsza młodzież (a nawet osoby starsze ale przyzwyczajone do internetowego sposobu przekazywania kontentu) trudno jest zaciekawić, zwłaszcza "szkolną" wiedzą jaką jest historia, dlatego trzeba im podsuwać wiedze historyczną sprytnymi sztuczkami np. w postaci "10 faktów których nie wiedzieliście o Enigmie". Samo wrzucenie dat i nazwisk do niczego nie prowadzi a temat, choc piekielnie ciekawy, zanudzi wszystkich po kilku minutach, znużony widz już nie wejdzie drugi raz na temat w którym raz go zanudzono i Twoja inicjatywa umrze śmiercią naturalną
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK




ruger44 pisze:Moim zdaniem samo kopiuj-wklej to w 21 wieku zbyt mało na artykuł, nawet na offtopickowym temacie na forum dla fapaczy. Oejrzyj sobie jak przedsatwiana jest historia na kanale "Historia bez cenzury" na youtube https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB i porównaj z własną pracą to zobaczysz przepaść jaka Was dzieli w sposobie przekazywania wiedzy historycznej. Dzisiejsza młodzież (a nawet osoby starsze ale przyzwyczajone do internetowego sposobu przekazywania kontentu) trudno jest zaciekawić, zwłaszcza "szkolną" wiedzą jaką jest historia, dlatego trzeba im podsuwać wiedze historyczną sprytnymi sztuczkami np. w postaci "10 faktów których nie wiedzieliście o Enigmie". Samo wrzucenie dat i nazwisk do niczego nie prowadzi a temat, choc piekielnie ciekawy, zanudzi wszystkich po kilku minutach, znużony widz już nie wejdzie drugi raz na temat w którym raz go zanudzono i Twoja inicjatywa umrze śmiercią naturalną

Widzę że wymądrzać to ty się potrafisz i krytykować samemu nie mają nic do zaoferowania.Nie moim zamiarem było tu się wymądrzanie.Nie mam wykształcenia historycznego aby się tu produkować.Pomyślałem że może luźna gadka na te tematy tu kogoś zainteresuje i nie tylko cycki dupa i cipki.
Jak wam to tak cholernie przeszkadza to następnym razem postaram się pisać coś więcej od siebie co byście nie mieli pretekstu żeby utopić mnie w szklance wody. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Zamiast przyjąc do wiadomości konstruktywną krytykę to się unosisz - nikt Ci nie kazał zakładać tego tematu, jak bierzesz się za coś bez przygotowania to wychodzi tak jak wychodzi, jeżeli już musisz coś wrzucać to postaraj się przygotować do tego, bo jakby ktokolwiek z nas chciał poczytać suche fakty historyczne z Wikipedii to by sobie poczytał
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK




JeŻeli chodzi o historie i enigme
To mnie zastanawiało wiele z nich
a najbardziej te, kiedy budziłem się rano w moim łóżku
Sięgałem do portfela i pytałem się siebie samego.. GDZIE SA KURWA MOJE PIENIĄDZE?
JAK JA SIĘ TU KURWA ZNALAZŁEM?
Na większość z tych pytań nie dostałem nigdy odpowiedzi.
I nie dostanę
Ejmen.
Awatar użytkownika
HenryChinaski1
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 878
Rejestracja: 14 sie 2016, 19:57
Podziękował: 22 razy
Podziękowano mu: 228 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:




ruger44 pisze:Zamiast przyjąc do wiadomości konstruktywną krytykę to się unosisz - nikt Ci nie kazał zakładać tego tematu, jak bierzesz się za coś bez przygotowania to wychodzi tak jak wychodzi, jeżeli już musisz coś wrzucać to postaraj się przygotować do tego, bo jakby ktokolwiek z nas chciał poczytać suche fakty historyczne z Wikipedii to by sobie poczytał

Wiem, wiem ty jak byś coś takiego robił to przygotował byś slajdy mapy filmy i masę fotek ale co mi tam do ciebie. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Po fali krytyki która na samym wstępie mnie tu spotkała(co było zresztą łatwe do przewidzenia) że nie pisze tego sam tylko kopiuje suche fakty z netu że nie umieszczam tu żadnych zagadek, rebusów i 120 szczegółów które nikt nie wie o enigmie nie zrażony tym wszystkim napisze tak.Zawsze zastanawiał mnie fakt czemu w dokumentalnych filmach angielskich bądź amerykańskich historia złamania szyfrów enigmy ma się nijak do faktów.Czyżby twórcy tych wszystkich ''pseudo;'' dokumentów nie znali historii i faktycznej roli Polaków.Moim zdaniem jest to świadome działanie niektórych środowisk w Wielkiej Brytanii i chęć złagodzenia i odreagowania post imperialnego kaca.Źródła wywiadowcze nie zawsze są też należycie kompletne.Jeszcze większym problemem było jednak to, że kiedy w 1945 roku po zakończeniu wojny w Wielkiej Brytanii szefowie komórek w Bletchley Park zabierali się za pisanie raportów ze swojej wojennej pracy, to w ich gronie nie było nikogo – absolutnie nikogo – kto znałby z bezpośredniego doświadczenia wkład Polaków. Posiadali informacje na ten temat z drugiej, trzeciej ręki albo w ogóle ich nie mieli.
Poza tym co może nie wszyscy tu wiedzą(no może poza ruger44) że po wojnie w wersji nieco zmodyfikowanej, ulepszonej, zaczęli korzystać Sowieci. W związku z tym znów wszystko trzeba było trzymać w tajemnicy.
Kiedy w 1973 emerytowany francuski generał Gustave Bertrand ujawnił fakt złamania Enigmy w swoich pamiętnikach, Brytyjczycy i Amerykanie uznali, że doszło do tego za wcześnie. Jego opisy ujawniały, w jaki sposób szyfry łamano – metody po latach oczywiście nieco się zmieniły, ale te stare wciąż utrzymywały swoją wartość. Wielka Brytania odpowiedziała więc dezinformacją i opublikowano kilka książek własnych autorów, którzy opisywali zupełnie zmyślone historie dotyczące Enigmy.
Te informacje więc żyją do dzisiaj, co jest szczególnie przykre dla nas.
:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




To nadal nie jest samodzielna praca, panie Hard. ;)

Kiedy w 1973 emerytowany francuski generał Gustave Bertrand ujawnił fakt złamania Enigmy w swoich pamiętnikach, Brytyjczycy i Amerykanie uznali, że doszło do tego za wcześnie. Jego opisy ujawniały, w jaki sposób szyfry łamano – metody po latach oczywiście nieco się zmieniły, ale te stare wciąż utrzymywały swoją wartość. Wielka Brytania odpowiedziała więc dezinformacją i opublikowano kilka książek własnych autorów, którzy opisywali zupełnie zmyślone historie dotyczące Enigmy.


Powyższe zdanie chyba stąd pochodzi:

https://naekranie.pl/artykuly/marek-gra ... mal-enigme

P.S. Naprawdę nie chciałam się czepiać, ale to było silniejsze ode mnie, wszystko przez to napięcie okołomiesiączkowe. :girl_haha:
pussycat
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 885
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:10
Podziękował: 20 razy
Podziękowano mu: 96 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:




No i chuj z czego to do kurwy nędzy pochodzi.Widzę że kolejna osoba chce mi uprzykrzyć to co robię.Nie podoba się to tu nie wchodź i nie szukaj przysłowiowego chuja do dupy. Może zajda się tu inne osoby których bardziej niż ciebie zainteresuje to co robię. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




Interesujące... czy to nie ty przypadkiem, w innym wątku domagałeś się kultury?
Czytam tu sobie to, na co mam ochotę i przypadkiem trafiłam na ten temat. Postanowiłam dać w nim swój komentarz, nie wolno mi?
Pójdę twoim tokiem rozumowania i napiszę tak: jeśli ci się moja uwaga nie podoba, to jej nie czytaj i nie ripostuj, a zwłaszcza w tak prostacki sposób, bo do dupy używam papieru toaletowego, a nie chuja. Do kurwy nędzy! ;)
pussycat
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 885
Rejestracja: 17 mar 2018, 15:10
Podziękował: 20 razy
Podziękowano mu: 96 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości