Wybory parlamentarne 2023 - Ankieta i Dyskusja

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Na kogo będziesz głosował w wyborach do sejmu?

Ankieta wygasła 12 paź 2023, 17:39

KW Koalicja Obywatelska (PO, N, IP, Zieloni)
13
48%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5
19%
KW Nowa Lewica
1
4%
KW Prawo i Sprawiedliwość
4
15%
KW Trzecia Droga (Polska 2050, PSL)
3
11%
Inny Komitet Wyborczy
1
4%
 
Liczba głosów : 27

semt3x, to na czym Twoim zdaniem to "obudzenie się" ma polegać? na akceptacji tego ze mogę być ruchany tylko przez ludzi Tuska lub Kaczora? którzy to są w polityce za sprawa jakiejś(spiskowej?) siły wyższej która nazywasz "systemem"?

Co do dyktatury politycznej o ktorej pisales wczesniej... nie, nie zgadzam sie... w teorii tak, w wyjatkowej sytuacji, jesli mielibysmy dyktatora wyjatkowo mądrego, ktoremu naprawde zalezy na dobru narodu moglaby taka dyktatura zadzialac... niestety nie ma zadnej gwarancji ze taki dyktator ma i zawsze bedzie mial dobre intencje, badz ze w pewnym momencie po prostu cos mu nie odwali czy zwyczajnie nie oszaleje i zacznie dzialac wbrew rozsadkowi. Tak blisko masz przyklady Lukaszenki czy Putina...
Oczywiscie, nie twierdze ze demokracja jest bez wad. To po prostu mniejsze zło.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


mieliśmy neutralne relacje, przy tym co jest teraz można powiedzieć, że były przyjacielskie

na kolejne akapity odpisywałem już 3-4 razy, możesz przeczytać jeśli masz ochotę

atom można było mieć

Megalotnisko w Hiszpanii miało służyć ogromnej ilości turystów i być centrum przesiadkowym dla podróżujących z Europy do Ameryki Północnej i Południowej lub do Afryki. Cała reszta wypowiedzi to jakaś Twoja fanaberia. Wcześniej już napisałem czemu się to nie uda.

nawet nie napisałeś o jakim rodzaju kryzysu piszesz i o jakie zadłużanie Ci chodzi.. obligacje?

pisałem wcześniej co wynika z podnoszenia minimalnej

zostawię Cię z tym pytaniem, może się domyślisz ;)

"o propagandzie zawsze jest glosno a licza sie tylko fakty. jesli slowa przecza faktom to licza sie fakty..." pozostawię to bez komentarza :P

komin,
Kilka lat temu do sejmu wpuszczono dzieciaki i zaproponowano aby wcielili się w rolę polityków. W jaki sposób odegrali scenki? Kłótnie, wyzwiska i grożenie więzieniem :P to nie jest przypadek że mamy takich a nie innych polityków, ich odbiór też.
Kiedyś myślałem, ze aby poziom w sejmie był wysoki powinny w nim znajdować się osoby z tytułem profesora lub coś w tą stronę. Z perspektywy czasu poseł z tytułem profesora jaki mi przychodzi do głowy to np. Pawłowicz, która przyszła z całym bufetem i zaczęła to wpieprzać przed kamerami, nie będę wspominał o kwiecistej mowie ;)
Ku pokrzepieniu serc napiszę, że Lewica dziś a kiedyś to zmiana o 180 stopni(mam na myśli ludzi w partii) więc jeśli nazwy zostaną, to może chociaż nastąpi wymiana składu...
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


semt3x pisze:jestes gosciem co zarejestrowal sie tu z powodu wyborow jedynie by szerzyc propagande i na pytanie co oferuje twoja partia twierdzisz ze nie odpowiesz bo mam juz swoje zdanie xD


W przeciwieństwie do ciebie, ja nie widzę problemu wynikającego z daty mojej rejestracji. Pewność mam, że propaganda polega głównie na posługiwaniu się z premedytacją kłamstwami oraz na manipulacjach. Ja tego u siebie nie zauważam. Nie dziwi mnie ta różnica zdań między nami, bo im więcej twoich komentarzy czytam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że posługujemy się diametralnie innymi językami. Wyczuwam też od ciebie negatywne emocje, zwłaszcza kiedy nazywasz ludzi zwierzętami albo odmawiasz oponentom inteligencji, dlatego zachowam bezpieczny dystans i w dalszym ciągu powstrzymam się od partyjnych ofert w twoim kierunku.
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Hardaszian pisze:https://twitter.com/EmiliaKaminska/stat ... 2F73093290
To pakuj manele i jazda stad.
POsuja do siebie tusk tez twierdzil ze polskosc to nienormalnosc !!!


Zdanie zostało przez Marka Suskiego wyrwane z kontekstu. Tusk w swoim tekście nie krytykuje Polski i polskości, analizuje raczej stereotypowe podejście do bohaterstwa i dumy narodowej. Stwierdza również, że pomimo „uciążliwego dziedzictwa” polskość „pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem”.
Czytaj więcej na:
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-d ... ormalnosc/
https://oko.press/polskosc-to-nienormal ... -patriotow

Obrazek

https://twitter.com/EmiliaKaminska

"Przykładowo Emila Kamińska na twitterze, czyli zdaniem wielu, były pracownik CBA, już 30 grudnia do tekstu Duklanowskiego doklejała zdjęcia Magdaleny Filkis. Czyli nazwisko było już wtedy suflowane opinii publicznej. Dzień wcześniej, czyli w dniu 29.12.2022 zdjęcia pedofila z posłanką Filkis wklejał Dariusz Matecki."
https://galopujacymajor.wordpress.com/2 ... mi-zrobil/
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


komin pisze:semt3x, to na czym Twoim zdaniem to "obudzenie się" ma polegać? na akceptacji tego ze mogę być ruchany tylko przez ludzi Tuska lub Kaczora? którzy to są w polityce za sprawa jakiejś(spiskowej?) siły wyższej która nazywasz "systemem"?

Co do dyktatury politycznej o ktorej pisales wczesniej... nie, nie zgadzam sie... w teorii tak, w wyjatkowej sytuacji, jesli mielibysmy dyktatora wyjatkowo mądrego, ktoremu naprawde zalezy na dobru narodu moglaby taka dyktatura zadzialac... niestety nie ma zadnej gwarancji ze taki dyktator ma i zawsze bedzie mial dobre intencje, badz ze w pewnym momencie po prostu cos mu nie odwali czy zwyczajnie nie oszaleje i zacznie dzialac wbrew rozsadkowi. Tak blisko masz przyklady Lukaszenki czy Putina...
Oczywiscie, nie twierdze ze demokracja jest bez wad. To po prostu mniejsze zło.


obudzic sie mam na mysli zaczac dostrzegac mechanizmy systemu ponad panstwowego. rzady krajow to nie jest wierzcholek wladzy tak samo jak premier czy prezydent czy parlament eu czy ke tak samo nie. zeby nie musiec wybierac mniejszego zla trzeba by zaczac widziec wiecej i zaczac myslec inaczej. skoro jestes skupiony na wojenkach pis po co ma sie zmienic jak te partie przerzucaja pomiedzy soba wladze a ostatecznie razem wodke pija..

lukaszenka i putin to nie sa dobre przyklady tam jest dykataura wzgledem swojego panstwa a ja mowie o czyms innym i my jestes w eu a oni nie.

dyktatura polityczna jest potrzebna zeby wyjsc spod niemieckich i rosyjskich wplywow. pozniej bedzie czas myslec co dalej jesli nie wyjdziemy spod tych wplyw nie ma szans zeby cokolwiek sie zmienilo. a po chce sluzyc i helmutowi i puszkinowi
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Typer pisze:mieliśmy neutralne relacje, przy tym co jest teraz można powiedzieć, że były przyjacielskie

na kolejne akapity odpisywałem już 3-4 razy, możesz przeczytać jeśli masz ochotę

atom można było mieć

Megalotnisko w Hiszpanii miało służyć ogromnej ilości turystów i być centrum przesiadkowym dla podróżujących z Europy do Ameryki Północnej i Południowej lub do Afryki. Cała reszta wypowiedzi to jakaś Twoja fanaberia. Wcześniej już napisałem czemu się to nie uda.

nawet nie napisałeś o jakim rodzaju kryzysu piszesz i o jakie zadłużanie Ci chodzi.. obligacje?

pisałem wcześniej co wynika z podnoszenia minimalnej

zostawię Cię z tym pytaniem, może się domyślisz ;)

"o propagandzie zawsze jest glosno a licza sie tylko fakty. jesli slowa przecza faktom to licza sie fakty..." pozostawię to bez komentarza :P

komin,
Kilka lat temu do sejmu wpuszczono dzieciaki i zaproponowano aby wcielili się w rolę polityków. W jaki sposób odegrali scenki? Kłótnie, wyzwiska i grożenie więzieniem :P to nie jest przypadek że mamy takich a nie innych polityków, ich odbiór też.
Kiedyś myślałem, ze aby poziom w sejmie był wysoki powinny w nim znajdować się osoby z tytułem profesora lub coś w tą stronę. Z perspektywy czasu poseł z tytułem profesora jaki mi przychodzi do głowy to np. Pawłowicz, która przyszła z całym bufetem i zaczęła to wpieprzać przed kamerami, nie będę wspominał o kwiecistej mowie ;)
Ku pokrzepieniu serc napiszę, że Lewica dziś a kiedyś to zmiana o 180 stopni(mam na myśli ludzi w partii) więc jeśli nazwy zostaną, to może chociaż nastąpi wymiana składu...


nigdy nie bylo neutralnych relacji a przyjaciele to naduzycie nawet wzgledem tuska bo on byl klapkiem helmuta i puszkina a nie przyjacielem...

fanaberia to jest pisac ze hiszpania to jakis wycieczkowy ewenement zeby potrzebowal cpk dla turystyki tym bardziej z ameryki pld czy krajow afryki xD

u nas cpk jest budowany pod szlak z indii pisalem juz tez kilka razy ale ani razu sie do tego nie odniosles.

kazdy kraj ma zadluzenie jesli udajesz ze nie wiesz o co chodzi lub faktycznie nie rozumiesz to sie doinformuj bo jak inaczej rozmawiac. nie bede wykladal ci podstaw zeby sie przepychac o slowka bo widze w tym kierunku chcesz juz tylko isc. jesli serio nic nie kumasz to daje ci wedke..

z podnoszenia najnizszej nie wynika nic zlego jest to jedyny sposob na podniesienie dobrobytu. zaklamujesz rzeczywictosc i juz tez pisalem ze niejednokrotnie inne panstwa podnosily najnizsza bez zadnych regulacji i nic zlego sie nie dzialo. oczywsice zle sie ebdzie dzialo jak do wladzy dodzjie po i bedzie wmawiac ludziom ze w polsce musi byc zle bo tak helmut i rusek chce.

taki jaki mamy narod taki mamy sejm. jestesmy narodem z bazaru i zawdzieczamy to nazistom ktorzy podczas wojny wybili intelektualna elite naszego kraju.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


rynce_opadajo pisze:
semt3x pisze:jestes gosciem co zarejestrowal sie tu z powodu wyborow jedynie by szerzyc propagande i na pytanie co oferuje twoja partia twierdzisz ze nie odpowiesz bo mam juz swoje zdanie xD


W przeciwieństwie do ciebie, ja nie widzę problemu wynikającego z daty mojej rejestracji. Pewność mam, że propaganda polega głównie na posługiwaniu się z premedytacją kłamstwami oraz na manipulacjach. Ja tego u siebie nie zauważam. Nie dziwi mnie ta różnica zdań między nami, bo im więcej twoich komentarzy czytam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że posługujemy się diametralnie innymi językami. Wyczuwam też od ciebie negatywne emocje, zwłaszcza kiedy nazywasz ludzi zwierzętami albo odmawiasz oponentom inteligencji, dlatego zachowam bezpieczny dystans i w dalszym ciągu powstrzymam się od partyjnych ofert w twoim kierunku.


co oferuje ludziom po? poza oddaniem wladzy helmutowi?
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Hard, jeśli chodzi o panią Karolinę Kaczor-Hanuszewicz, no cóż, prawdopodobnie przedawkowała PiSowców, oni też nie wyrażają się z atencją o wyborcach opozycji.
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


rynce_opadajo pisze:Hard, jeśli chodzi o panią Karolinę Kaczor-Hanuszewicz, no cóż, prawdopodobnie przedawkowała PiSowców, oni też nie wyrażają się z atencją o wyborcach opozycji.



wcale mnienie dziwi ze nie umiesz odpowiedziec co oferuje po poza oddaniem wladzy helmutowi bo wlasnie nic realnie nie oferuje.

do innych moich wpisow sie odnosisz jedynie do tego nie. przypadek nie sadze :D
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


semt3x pisze:co oferuje ludziom po?


Mnie przykładowo to kręci:
- finansowanie in vitro z budżetu państwa
- realizacja polityki antyprzemocowej
- wprowadzenie obligacji antyinflacyjnych
- wprowadzenie ustawy o związkach partnerskich
- przywrócenie finansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
- odwołanie Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka i powołanie nowej osoby na wskazane stanowisko
- legalna, bezpieczna i dostępna aborcja do 12. tygodnia ciąży
- prawo do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie
- pełny dostęp do darmowych badań prenatalnych
- dostęp do "antykoncepcji awaryjnej" bez recepty
- wprowadzenie ustawy o statusie artysty gwarantującą artystom i artystkom minimum zabezpieczenia socjalnego, dostęp do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych uwzględniający specyfikę pracy
- zniesienie cenzury na polską kulturę: ekonomicznej oraz personalnej
- zakończenie przekazywania środków organizacjom nacjonalistycznym
- ułatwienie organizacjom pozarządowym pozyskiwanie środków prywatnych
- umożliwienie powrotu do służby żołnierzom niesłusznie zwolnionym po 2015 roku
- przeprowadzenie kontroli procedur dotyczących awansów i zakupów w polskim wojsku od 2015 roku
- przedstawienie programu modernizacji polskiej armii
- wydanie rozporządzenia o ochronie polskiego munduru
- przystąpienie do programu obrony przeciwrakietowej tzw. Kopuły Europejskiej (European Sky Shield - europejska tarcza antyrakietowa
- przeprowadzenie audytu i kontroli działań operacyjnych w zakresie wykorzystania podsłuchów oraz działań Biura Spraw Wewnętrznych i Biura Nadzoru Wewnętrznego MSW
- przywrócenie emerytom mundurowym prawa nabyte
- rozliczenie Komendanta Głównego Policji za działania łamiące porządek prawny
- rozliczenie kierownictwa jednostek policji, w których dochodziło do nagminnego nadużywania władzy i realizowania politycznych zleceń
- likwidacja neoKRS i utworzenie Krajowej Rady Sądownictwa
- rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego
- postawienie przed Trybunałem Stanu Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego, Jacka Sasina, Zbigniewa Ziobro, Adama Glapińskiego, Piotra Glińskiego oraz przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego
- złożenie wniosków do niezależnej, odpolitycznionej prokuratury o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Jarosława Kaczyńskiego, Łukasza Szumowskiego, Janusza Cieszyńskiego, Antoniego Macierewicza, Jarosława Szymczyka, Jacka Kurskiego, Adama Niedzielskiego, Piotra Wawrzyka i jego współpracowników z MSZ, policjantów, którzy pobili kobiety protestujące przeciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji, prokuratorów usiłujących uchylić immunitet i wszczynających bezpodstawne postępowania karne przeciwko niezawisłym sędziom, odpowiedzialnych za zmarnowanie miliardów złotych na budowę elektrowni w Ostrołęce, odpowiedzialnych za bezprawny zakup i inwigilowanie obywateli Pegasusem, hejterów, którzy wykorzystywali informacje pozyskane z ministerstwa sprawiedliwości do szkalowania niezależnych sędziów
- rozliczenie afer Daniela Obajtka
- odzyskanie publicznych środków od przestępców, którzy dopuścili się kradzieży lub marnotrawstwa pieniędzy podatników
- przedstawienie aktu oskarżenia wobec funkcjonariuszy MSZ odpowiedzialnych za korupcję
- zwolnienie wszystkich członków rad nadzorczych zarządów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa
- przywrócenie przejrzystości finansów publicznych
- odpolitycznienie i uspołecznienie mediów publicznych oraz likwidacja Rady Mediów Narodowych
- likwidacja Narodowego Instytutu Wolności, Funduszu Patriotycznego, Instytutu De Republica
- weryfikacja projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego
- likwidacja funduszu kościelnego
- wykreślenie ocen z religii na świadectwach szkolnych
- religia w szkołach tylko na pierwszej lub ostatniej lekcji
- wprowadzenie zakazu finansowania z pieniędzy publicznych działalności gospodarczej diecezji, parafii, zakonów i innych elementów gospodarczych Kościołów i związków wyznaniowych, z wyłączeniem działalności służącej celom humanitarnym, charytatywno-opiekuńczym, naukowym i oświatowo-wychowawczym
- wyłączenie najcenniejszych przyrodniczo obszarów lasów z wycinki i przeznaczenie ich tylko na funkcje przyrodnicze i społeczne
- zatrzymanie niekontrolowanego wywozu nieprzetworzonego drewna z Polski
- zapewnienie społecznego nadzoru nad lasami
- rozliczenie PiS "za prowadzoną przez ostatnie 8 lat rabunkową gospodarkę leśną"
- stały monitoring rzek w automatycznych stacjach pomiaru czystości
- zakończenie nielegalnego importu śmieci do Polski
- stworzenie programu odtwarzania torfowisk i mokradeł
- zakończenie wycinki drzew w miastach, wprowadzenie instytucji "miejskiego ogrodnika"
- uzyskanie pieniędzy z funduszy unijnych
- powrót do grupy decyzyjnej w instytucjach UE
- zapewnienie finansowania z UE na obronę polskiej granicy z Białorusią
- uwolnienie sądów od politycznych wpływów
- złożenie projektu ustawy odblokowującej możliwość rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie

No i chwilowo mi styknie. ;)
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


nie pytam co cie kreci ani jakie bajki opowiada tusk tylko co realnie oferuje?

ale zeby nie bylo ja nie widze tu nic co mialoby dobry wplyw na gospodarke zreszta malo co jest w ogole w tym kontekscie na tej liscie co mogloby zainteresowac zwyklego czlowieka i spowodowac chec zaglosowania na po skoro to jest lista ruchow jedynie przeciw parti rzadzacej :D

patrzac z boku nie bedac z elektoratu po co tutaj ma zachecac do oddania glosu na nich z tych niezdecydowanych? oczywiscie mam na mysli odnosnie gospodarki?

jasne aborcja to cos co dzieli partie i uwazam ze powinna byc mozliwa nie zmienia ze jest to jedno z niewielu co ma jakies znaczenie

generalnie problem jest taki ze tusk juz byl u wladzy i raz juz nam jako narodowi tez duzo obiecywal a pozniej nie robil nic albo robil fikolki jak z podatakami i wiekiem emerytalnym jedno mowil a zrobil na odwrot :D

wiec pytnie wciaz aktualne co realnie pod wzgledem gospodarki oferuje tusk poza oddaniem wladzy helmutowi i wyokonywaniem wszystkiego pod ich dyktando wlacznie z islamizacja eu i dazenia do zboczen seksualnych poprzez kulture lgbt ktora jest powiazana z seksualizacja dzieci i pedofilia a nie wolnoscia wyboru?

i ty chyba serio nie wierzysz ze on to wszystko zrobi z tej listy nawet jak dojdzie do wladzy? xD
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


semt3x pisze:nie pytam co cie kreci ani jakie bajki opowiada tusk tylko co realnie oferuje?

i ty chyba serio nie wierzysz ze on to wszystko zrobi z tej listy nawet jak dojdzie do wladzy? xD


Lubię bajki, zależy kto je opowiada.
W co ja wierzę, to już pozostawię dla siebie. ;)
Miłego życia!
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


wiem wiem wlasnie propagadna to takie bajki dla doroslych
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


:yes4:
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


w koncu obnazyles prawdziwe swoje oblicze :)
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


semt3x pisze:skoro jestes skupiony na wojenkach pis po co ma sie zmienic jak te partie przerzucaja pomiedzy soba wladze a ostatecznie razem wodke pija..

otóż to! tyle ze JA nie jestem skupiony na ich wojenkach, caly czas mowie ze wladza czy PIS czy PO czy innych "tworow" dominujacych na polskiej scenie politycznej to nadal wladza spadkobiercow okraglego stolu ktora od lat skupiona jest nie na interesach polskich a glownie na jak najwiekszym uwlaszczaniu siebie, swoich rodzin i kolegow.
Zastanawiam sie jak to jest w takim razie, ze skoro masz rowniez takie przekonanie to promujesz tutaj PIS jako wybor lepszy niz PO? Przeciez ostatecznie razem wodke pija...


semt3x pisze:obudzic sie mam na mysli zaczac dostrzegac mechanizmy systemu ponad panstwowego. rzady krajow to nie jest wierzcholek wladzy tak samo jak premier czy prezydent czy parlament eu czy ke tak samo nie. zeby nie musiec wybierac mniejszego zla trzeba by zaczac widziec wiecej i zaczac myslec inaczej.
tzn jak? konkretnie prosze bo to są jakies niejasne ogolniki... co wiecej widzisz? chyba ze to wiedza tak tajemna ze nie mozesz sie podzielic...


semt3x pisze:dyktatura polityczna jest potrzebna zeby wyjsc spod niemieckich i rosyjskich wplywow. pozniej bedzie czas myslec co dalej jesli nie wyjdziemy spod tych wplyw nie ma szans zeby cokolwiek sie zmienilo. a po chce sluzyc i helmutowi i puszkinowi

a komu chce sluzyc PIS? jesli wyjdziemy spod rosyjskich i niemieckich wplywow to pod jakimi powinnismy byc? bo chyba zdajesz sobie sprawe ze dzisiejsza geopolityka to nie jest miejsce dla solistów? kazdy kraj zawiera jakies sojusze, jest pod jakimis wplywami... nie jestesmy i nie bedziemy potęgą jak USA czy Chiny, a nawet oni nie sa niezalezni od przeroznych ukladow.


semt3x pisze:lukaszenka i putin to nie sa dobre przyklady tam jest dykataura wzgledem swojego panstwa a ja mowie o czyms innym i my jestes w eu a oni nie

no ja wlasnie chcialbym wiedziec o czym mowisz... ponownie poprosze konkrety... co to znaczy "dyktatura WZGLEDEM swojego panstwa" i czym sie rozni od zwyklej dyktatury? jaka dyktatura to ta "dobra"? i co ma do tego bycie w EU? poza tym ze prawdopodobnie kraj dyktatorski raczej w EU by sie nie znalazl...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Typer pisze:Kilka lat temu do sejmu wpuszczono dzieciaki i zaproponowano aby wcielili się w rolę polityków. W jaki sposób odegrali scenki? Kłótnie, wyzwiska i grożenie więzieniem to nie jest przypadek że mamy takich a nie innych polityków, ich odbiór też.

Oczywiscie ze to nie przypadek, tyle ze za stan obecnej polityki odpowiada cala "klasa"(cudzyslow z premedytacja) polityczna od prawej do lewej.


Typer pisze:Kiedyś myślałem, ze aby poziom w sejmie był wysoki powinny w nim znajdować się osoby z tytułem profesora lub coś w tą stronę. Z perspektywy czasu poseł z tytułem profesora jaki mi przychodzi do głowy to np. Pawłowicz, która przyszła z całym bufetem i zaczęła to wpieprzać przed kamerami, nie będę wspominał o kwiecistej mowie

Hah :D byla to poniekad jedna z wielu kontrowersyjnych teorii Korwina Mikke :P niestety poziom naszych profesorow jest taki jak poziom naszych uczelni i zaden tytul nie daje gwarancji ze nie mamy do czynienia z idiota...
Moze jakims rozwiazaniem bylyby słynne kiedys JOWy Kukiza? ja akurat wierze w zwyklych ludzi i chciałbym wierzyc ze w takim systemie szybciej wybraliby ludzi mądrych. Obecny system wrecz preferuje uleglych partyjnych idiotow.


Typer pisze:Ku pokrzepieniu serc napiszę, że Lewica dziś a kiedyś to zmiana o 180 stopni(mam na myśli ludzi w partii) więc jeśli nazwy zostaną, to może chociaż nastąpi wymiana składu...

tak, ludzie sie powoli zmieniaja... skutecznosc na razie taka sobie :P program wyborczy tez taki sobie... :D zeby nie bylo ze sie czepiam to generalnie uwazam ze wiekszosc partii starujacych w wyborach programy ma "takie sobie"...ot, koncert zyczen i zapewnien z ktorych niewiele zostanie zrealizowane bo albo utopijne, albo nieistotne.
Tak generalnie, odnosnie tych wszystkich "programow"... Ja jestem ciekaw czy przecietny Kowalski jeszce wogole czyta te programy. Czy przecietny Kowalski bylby w stanie wskazac po przeczytaniu takiego programu jaka partia za nim stoi. Czy przecietny Kowalski ponownie nie zaglosuje na PIS bo jedyne co go interesuje to ile rzad mu odda z tego co mu zabral :dontknow:
Zastanawiam sie jak to jest ze cala tzw "totalna opozycja" chce wygrac z PISem niosac na sztandarach zmiane prawa aborcyjnego, malzenstwa homoseksualne, zielona energie i ew obietnice rozliczenia afer PiSowskich.
Owszem, osobiscie jestem za tym zeby aborcja byla uregulowana tak jak w wiekszosci panstw zachodu, jestem za tym zeby homoseksualiści mogli normalnie zawierac zwiazki... ale badzmy szczerzy... czy to sa rzeczy ktore temu przecietnemu Kowalskiemu spedzaja sen z powiek? Czy Kowalskiego obchodzi czy prad w gniazdku ma z wiatraka czy wegla? Przeciez to jest margines marginesu.
W to ze ktos kogos rozliczy z jakichs afer to chyba juz nikt nie wierzy i niewielu to interesuje.

Szczerze? Nie pojde glosowac, bo nikt mnie nie ujal... Co gorsza, gdybym musial z pistoletem przy glowie to zaglosowalbym na Konfe...tylko dlatego ze najmniej mnie wkurwiaja, pomimo tego ze jest tam Korwin, Braun, Godek i inni wariaci, pomimo tego ze swiatopogladowo jestem z nimi na odrebnych biegunach. Ogladam ostatnio troche tych debat politycznych i musze przyznac ze to wlasnie przedstawiciele Konfy najmniej mnie irytuja... z drugiej strony, male prawdopodobienstwo ich wygranej mnie uspokaja :D
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin polece po kolei bez cytowania

poprostu tusk ma koneksje z rosja i niemacami i za jego rzadow dla zwyklego szarego czlowieka niewiele sie polepszy pod jego rzadami. bedzie ciagle to samo nie ma na nic pieniedzy pis to zlo popsuli kraj nie moze byc lepiej. niemiec nasz pan tak mowi i tak musi byc. dogadajmy sie z rosja kupujmy od nich surowce armia nam nie jest potrzebna i wyprzedajmy wszystko co sie da rosji i niemcom. taka polityka nasz czeka za tuska.
obie partie kradna i nabijaja kabzy swoim ale za pis jednak leci tez cos dla najbiedniejszych. socjal i minimalna jednak rosnie waloryzacja emerytur plus 13 i 14.
sojusz z usa i wojna napedzi dodatkowo gospodarke. powstac ma port cpk pod szlak z indii plus elektorwnie i moze port kontenerowy plus modernizacja kolei co tez jest powiazane z portem cpk. na armie sa juz kontrakty plus pis nie ma ochoty wyprzedawac polski ani na wschod ani na zachod.
takie sa perspektywy i to wlasnie decyduje ze wybieram pis. tusk juz byl i co innego nam mowil przed wyborami a pozniej wyszlo jak wyszlo. pis nie zrobil wszystkiego co obiecal ale chociaz czesciowo i nie ma zmiaru ulegac pod wytyczne brukseli a to nie jest tak ze inne kraje w eu sluchaja sie brukseli i tylko my sie wylamujemy.

jesli chodzi o to co mowie na temat systemu to daje wedke. zeby poszerzac swiadomosc trzeba chciec i samemu badac nisze.

pis poszedl w strone usa i to jest nasz jedyny ratunek do czasu az niemcy zaczna nas postrzegac jako partnera.

jesli nie rozumiesz co mam na mysli piszac o dyktaturze robie skip nie chce mi sie zebys odbil mocno w jeden temat i lapal za slowka. niemcom i rosji trzeba sie postawic i tyle. tak moze bedzie prosciej.

odnosnie twojego kolejnego wpisu do typera to powiem tylko tyle ze konfa to skrajnosc a skrajnosci zawsze sa zlym wyborem i to jest taka podstawa podstaw i az dziw mnie beirze ze takie cos padlo z twoich ust bo wydajesz sie ogarniety i myslisz racjonalnie.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


semt3x pisze:odnosnie twojego kolejnego wpisu do typera to powiem tylko tyle ze konfa to skrajnosc a skrajnosci zawsze sa zlym wyborem i to jest taka podstawa podstaw i az dziw mnie beirze ze takie cos padlo z twoich ust bo wydajesz sie ogarniety i myslisz racjonalnie.

dlatego napisalem ze gdybym musial glosowac z pistoletem przystawionym do glowy... zdaje sobie sprawe czym jest Konfederacja. Osobiscie uwazam sie za centrystę ktory obecnie nie ma w czym wybierac. Cala lewa strona jest w tej chwili opetana walka z Kaczorem... nie maja zadnych konkretnych propozycji poza "Kaczor to zuo". Kaczorowi nie mam za zle "stawianie" sie Brukseli, ale cala reszte... bez wyliczania...po prostu nie wiem co ten czlowiek zrobil dobrze...
Krotko mowiac... Tusk z Lewica zafunduja nam to co juz widzialem i nie bylo fajne. Kaczynski poprowadzi nas droga turecko węgierską, co tez sie dobrze nie skonczy. A Konfa? Nie wiem... po prostu jestem ciekaw co sie wydarzy jesli zdobyliby te 10-15%. No risk - no fun.

Tak juz na marginesie, odnosnie CPK, bo to w jakims tam dalekim powinowactwie troche moja branza... Uwazam CPK za dobry projekt. Moze nie samo lotnisko, ale jako zalozenie nowoczesnego hubu kolejowo-drogowego z megalotniskiem to by sie moglo spinac... Problem w tym ze w Polsce mamy male szanse zeby zrobic to transparentnie ekonomicznie, ponadpartyjnie. Juz teraz siedza tam jacys dyrektorzy z nadania PIS biorac ogromne wynagrodzenia za pilnowanie ugoru. Mamy najdrozsze autostrady w Europie... strach sie bac ile i o ile za drogo kosztowaloby zrealizowanie tego projektu, bez wzgledu na to kto aktualnie bylby przy wladzy.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin




CICHO JUŻ BYŁYŚMY
Inna Polska jest możliwa i to na nią zagłosujemy 15 października.
Nie chcemy biernie patrzeć jak starsi panowie decydują za nas.
Walczymy o to, by głos kobiet i dziewczyn wreszcie został usłyszany, bo to my stanowimy 52% społeczeństwa.
Tej jesieni idziemy na wybory. Cicho już byłyśmy. A Ty?
Awatar użytkownika
e-Laski
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2095
Rejestracja: 22 lip 2015, 00:01
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 13 razy
Podziękowano mu: 179 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Energia93
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Laski ShowUp


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości