Wybory parlamentarne 2023 - Ankieta i Dyskusja

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Na kogo będziesz głosował w wyborach do sejmu?

Ankieta wygasła 12 paź 2023, 17:39

KW Koalicja Obywatelska (PO, N, IP, Zieloni)
13
48%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5
19%
KW Nowa Lewica
1
4%
KW Prawo i Sprawiedliwość
4
15%
KW Trzecia Droga (Polska 2050, PSL)
3
11%
Inny Komitet Wyborczy
1
4%
 
Liczba głosów : 27

bylismy traktowani jak pacholek przed pisem i teraz tez jestesmy no ale rozumiem ze nie rozumiesz bo sam to przyznajesz ze masz problemy.

fajnie ze jakies tam cyferki podajesz ale nie bede tego sprawdzal wiec skipuje. poza tym o swietnym laczniku mozna powiedziec o calej europie srodkowo zachodniej a nie tylko hiszpanii.

nawiazanie do portu w hiszpanii ktory mial byc turstyczny jest nie na miejscu skoro u nas ma byc specjalnie pod szlak z indii i rozumiem nawiazanie do niemiec bo wlasnie temu tusk chce to blokowac zeby port byl w niemczech a nie w polsce. to ze ty nic nie slyszales ze usa ma takie plany odnosnie przeniesienia produkcji bo ci w tv nie powiedzieli to znaczy ze tak nie bedzie tak? :D

hegemonia chin sie konczy bo zaczynaja manipulowac i blokuja dostawy plus szpiegowanie poprzez czipy itd chcesz to sobie zweryfikuj zreszta twoje niemcy tez juz sie przejechaly na chinach ale pewnie o tym jeszcze nie wiesz

wydaje ci sie ze ja cos musze...jestes dla mnie tym kim ja dla ciebie wiec sobie daruj.

brutto netto? ja sie pytam jaki jest problem w tym ze zostanie podniesiona najnizsza skoro przedsiebiorcy i tak placa pod stolem? bo przeciez ty twierdziles ze to bedzie taki problem dla przedsiebiorcow. no wiec obalm to co mowisz poprostu.

wybicie intelektualnych elit w tamtych czasach ma wplyw az do teraz i jesli tego nie rozumiesz to jedynie jest mi smutno.

nie masz pojecia o swiecie co sie dzieje i jak funkcjonuje na wielu plaszczyznach ale jasne propagande mozesz siac do tego jedynie sie nadajesz panie z nazistowska krwia :)
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Chiny się jeszcze długo nie skończą. Jedyne co by ich ograniczyło w sensie handlu to atak na Tajwan, nie zrobią tego, to tylko polityka. Ludzie na Tajwanie od 20-30 lat słyszą o tym ze będą zaatakowani. USA i Chiny musza od czasu to czasu tupnąć noga ale nikt sobie krzywdy nie zrobi. Za wartościowy region dla obu krajów.
Indie długo jeszcze nie będę brani na poważnie. CPK nie będzie hubem towarowym, pomijając logikę huba tranzytowego w tym miejscu ( rejon śląska byłby 100% lepszy ze względu na bliskość granicy, fabryki i siec kolejową ) to samolot nigdy nie będzie ekonomiczny, transport z Azji zawsze trwa, wiec droga morska jest najbardziej ekonomiczna. Prędzej powstaną w ciągu 20-30 lat nowe trasy tranzytowe kolejowe niż sie opłaci latać samolotem. A przy obecnym postępie nie zdziwię się jak zaczną sie połączenia koleją magnetyczna czy innymi hyperloopami co jest dużo ekonomiczniejsze niż samolot. Jedyny plus samolotu to prędkość, jak powszednieje możliwość szybkiego transportu lądowego na skale globalną to samoloty tez odejdą w kąt.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


chiny nigdy sie pewnie nie skoncza(chyba) bo sa samowystarczalni maja swoja gospodarke. tzn gepolityka po przeniesieniu produkcji z chin do indii sie zmieni ale chiny nie upadna. sklada sie na to wiele czynnikow nie tylko szpiegowanie czy blokady i manipulacje ale tez demografia ktora jest bardzo istotna.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


W jednym poście piszesz, że Chiny się kończą aby w następnym napisać, że chiny się nie skończą...
Wymyślasz rzeczy, które chciałbyś aby się stały a nie są nawet brane pod uwagę....
Wydaje Ci się że powiesz "od dziś produkcja przenosi się do Indii" i nagle tam będzie produkcja wszystkiego? Ludzie robią zamówienia na produkty w Chinach(głównie) i to się nie zmieni. Wyżej masz napisane czemu
Uważasz, że wszyscy nas mieli/mają za pachołka, sam siebie uważasz za niewolnika, chciałbyś aby naszym krajem rządził dyktator...wspaniałą masz wizje świata i jeszcze wyższe mniemanie o sobie :P
Uważasz, że pieniądze można rozdawać, drukować, brać kredyty w nieskończoność bo...system i tak się kiedyś zawali
wszystko co złe to... Niemcy
gdy masz wyjaśnić jakąś "swoją" myśl to z oburzeniem piszesz abyśmy sobie wygooglowali, bo nie będziesz tego robił za nas :P ewentualnie, że nie znamy świata. Gdybyś potrafił wyjaśnić o co Ci chodzi, to moglibyśmy się odnieść.

koniec końców najgorsze jest to, że nie potrafisz rzucić żadnego argumentu a sam dostajesz liczby, potwierdzenia lub zwyczajnie możesz chwilę pomyśleć czy coś ma sens.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


CPK nie jest z zalozenia zlym projektem, ale nie po to by obslugiwal jakis niestniejacy szlak indyjski.
W zalozeniu jest to gigantyczny projekt, a lotnisko jest w nim tylko wisienka na torcie, wisienka potrzebna bo Okecie juz sie nie wyrabia.
CPK ma byc przede wszystkim hubem kolejowo drogowym. Projekt mocno megalomanski i choc w teorii nieglupi to obawiam sie ze realnych kosztow jego pelnej realizacji nikt nie policzyl. Co bardzo wazne, to zeby to zadzialalo trzeba by go zrealizowac bez zadnych kompromisow od a do z. Do tego mamy tam kila waznych zalozen ktorych niespelnienie sprawi ze projekt bedzie nieoplacalny. Jednym z nich jest to ze LOT jest co najmniej tak duzy jak taki np Turkish, kolejnym ze transport lotniczy bedzie rosl w takim tempie jak dotychczas, ze rozwoj gospodarczy Polski bedzie rosl tak jak do tej pory...i wiele drobniejszych spraw. Baaardzo ryzykowny projekt... szczegolnie ze realizowany politycznie w kraju w ktorym w ciagu ostatnich kilku lat budowano lotnisko w Radomiu.... 2 razy...

semt3x, gwarantuje Ci ze gdyby jakims cudem nagle chcialo ruszyc lotnicze cargo z Indii do Polski to Pyrzowice sa w stanie przyjac juz bardzo duzo a gdyby trzeba wiecej, to dobudowanie tam nawet 2-3 pasow i terminalu cargo to marny procent kosztow budowy CPK. Nie o cargo z Indii chodzi w CPK...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Typer pisze:W jednym poście piszesz, że Chiny się kończą aby w następnym napisać, że chiny się nie skończą...
Wymyślasz rzeczy, które chciałbyś aby się stały a nie są nawet brane pod uwagę....
Wydaje Ci się że powiesz "od dziś produkcja przenosi się do Indii" i nagle tam będzie produkcja wszystkiego? Ludzie robią zamówienia na produkty w Chinach(głównie) i to się nie zmieni. Wyżej masz napisane czemu
Uważasz, że wszyscy nas mieli/mają za pachołka, sam siebie uważasz za niewolnika, chciałbyś aby naszym krajem rządził dyktator...wspaniałą masz wizje świata i jeszcze wyższe mniemanie o sobie :P
Uważasz, że pieniądze można rozdawać, drukować, brać kredyty w nieskończoność bo...system i tak się kiedyś zawali
wszystko co złe to... Niemcy
gdy masz wyjaśnić jakąś "swoją" myśl to z oburzeniem piszesz abyśmy sobie wygooglowali, bo nie będziesz tego robił za nas :P ewentualnie, że nie znamy świata. Gdybyś potrafił wyjaśnić o co Ci chodzi, to moglibyśmy się odnieść.

koniec końców najgorsze jest to, że nie potrafisz rzucić żadnego argumentu a sam dostajesz liczby, potwierdzenia lub zwyczajnie możesz chwilę pomyśleć czy coś ma sens.


nigdzie raczej nie napisalem ze sie skoncza ale koncza sie w kontekscie swiatowej produkcji nie tylko dlatego ze usa chce przeniesc peodukcje do indii przez szpiegostwo itp ale tez maja problem z demografia. jak nie chcesz polegac ani wierzyc w to co mowie to zrob sobie sam research w niszy i tyle zamiast bawic sie w negowanie jedynie na zasadzie widzimisie.

ja nie wymyslam zadnych rzeczy jedynie przekazuje to co nie jest jawne dla ogolu nic wiecej.

to tobie sie wydaje ze jak bedziesz w kolko klamal to ktos zacznie w to wierzyc i jasne ma to swoje podloze ale to tak do konca nie dziala. nie przy takiej skali. obecnie juz w prawie zadnej skali bo wiekszosc ludzi zaczyna myslec samodzielnie u nas w kraju. jedynie elektorat po powtarza w kolko klamstewka i neguje fakty liczac ze cos to da.

niemcy i rosja maja nas za pacholka i to jest fakt taki sam jak to ze tusk jest umoczony u jednych i drugich a dla niemiec okreslenie lokaj to nawet jest poblazliwe wzgledem niego.

ja nie uwazam ze pieniadze mozna drukowac itp ja mowie ze tak poprostu jest ze to sie dzieje bo taki mamy system i z etak bedzie sie dzialo do resetu. jest to jedynie stwierdzenie faktu

gdy wyjasniam swoje mysli to jak w tym poscie twoim piszesz ze wymyslam ze wydaje mi sie i konczysz ze jednak nie wyjasniam swoich mysli. zdecyduj sie w koncu :D

wszystko co zle niemcy po czesci jest to prawda. anglia wyszla z unii przez polityke niemiec. to niemcy finansuja i zwoza obecnie imigrantow pod przykrywka ratowania zycia. to niemcy rzadza europa gdzie coraz wiecej krajow ma objekcje do tego jak unia jest zarzadzana. wiec tak wine w glownej mierze ponosza niemcy ze rzadza dla siebie a nie dla unii.

argumnetow masz multum i mozesz sobie posprawdzac ale to olewasz a do mnie masz pretensje ze olalem twoje liczby odnosnie lotniska gdzie mowisz o turystycznym lotnisku w hiszpanii ktore ma sie nijak do tematu wyborow czy nawet naszego portu cpk no ale jak nie masz czego sie zlapac to lapiesz sie takiego pierdolenia wlasnie.

ty nawet nie rozumiesz tego ze ja mam w dupie co myslisz i nie zamierzam cie do niczego przekonywac ani nie licze ze sam zaczniesz sie doinformowywac i nie zalezy mi na tym w twoim przypadku jedynie nie pozwalam na wasza propagande a poza toba czytaja to tez inni ktorzy odwrotnie do ciebie moze beda chceli sie czegos dowiedziec czy zglebiac prawdziwa wiedze i poszerzac swoja swiadomosc i jesli choc jedna czy dwie osoby dzieki temu to zrobi to jest to dla mnie sukces.

to nie jest zadna przepychanka dla mnie kto ma racje :D
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


komin pisze:CPK nie jest z zalozenia zlym projektem, ale nie po to by obslugiwal jakis niestniejacy szlak indyjski.
W zalozeniu jest to gigantyczny projekt, a lotnisko jest w nim tylko wisienka na torcie, wisienka potrzebna bo Okecie juz sie nie wyrabia.
CPK ma byc przede wszystkim hubem kolejowo drogowym. Projekt mocno megalomanski i choc w teorii nieglupi to obawiam sie ze realnych kosztow jego pelnej realizacji nikt nie policzyl. Co bardzo wazne, to zeby to zadzialalo trzeba by go zrealizowac bez zadnych kompromisow od a do z. Do tego mamy tam kila waznych zalozen ktorych niespelnienie sprawi ze projekt bedzie nieoplacalny. Jednym z nich jest to ze LOT jest co najmniej tak duzy jak taki np Turkish, kolejnym ze transport lotniczy bedzie rosl w takim tempie jak dotychczas, ze rozwoj gospodarczy Polski bedzie rosl tak jak do tej pory...i wiele drobniejszych spraw. Baaardzo ryzykowny projekt... szczegolnie ze realizowany politycznie w kraju w ktorym w ciagu ostatnich kilku lat budowano lotnisko w Radomiu.... 2 razy...

semt3x, gwarantuje Ci ze gdyby jakims cudem nagle chcialo ruszyc lotnicze cargo z Indii do Polski to Pyrzowice sa w stanie przyjac juz bardzo duzo a gdyby trzeba wiecej, to dobudowanie tam nawet 2-3 pasow i terminalu cargo to marny procent kosztow budowy CPK. Nie o cargo z Indii chodzi w CPK...


szlak dopiero ma powstac od indii przez arabie i emiraty jesli dobrze pamietam i nie jest to jedynie projekt samej ameryki.

wlasnie dlatego pis musi wygrac obecne wybory bo jest to bardzo wazny projekt ktory zmieni wiele w europie.

niemcy boja sie tego portu cpk tak samo jak tez tego ze gdy pis zostnie u wladzy bedzie pchal dalej sprawe reparycji i polityke anty imigracyjna. mamy szanse na realny rozwoj i geopolityka moze sie zmenic. trzeba sprawic zeby siadajac do stolu polska mogla mowic na rowni z niemcami a nie tylko odpowiadala czy sie zgadza czy nie.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Masz problem aby dyskutować na podstawie liczb czy przykładów. Nie potrafisz uargumentować swoich tez o ile są Twoje. Napisałem o możliwościach logistycznych i turystycznych Hiszpanii. Tam były plany które w założeniu miały sens a spaliły się dość szybko. Napiszę jeszcze raz i bardziej dobitnie abyś się nie zgubił, HUB+TURYSTYKA. Dostałeś też przykład lotniska w Rzeszowie, który pokazuje że wybudowanie czegoś dużego nie sprawia, że nagle będzie więcej pasażerów, baa nawet nie ma przewoźników. Pewnie nie wiesz, że żaden przewoźnik nie jest zainteresowany megalotniskiem w Polsce, pewnie też nie wiesz, że LOT nie ma takiej floty jaka jest potrzebna dla rentowności takiej instytucji. Pokazujesz po raz kolejny, że można zrobić wszystko, bo świat wygląda tak, że każdy się zadłuża. Kłopot w tym, że budżet nie jest z gumy a wierzyciele się upomną o swoje. Będzie to nadużyciem jeśli napiszę, że to podobna sytuacja jakbyś brał kredyt konsumencki lub hipoteczny. Ważne jest to, że nikt nie będzie Ci przydzielał kredytów bez końca. Kraje w których lubiono populistyczne hasełka to np Grecja czy Argentyna. Świetnie skończyły oba. Świetną drogą też idzie Turcja a tam jest ktoś kto przypomina Twój ulubiony styl rządzenia, czyli dyktatura ;) Nie wiem czy tą postać możesz określić jako tego "dobrego"-jeśli nie napisałem dosłownego cytatu to taki sens był Twojej wypowiedzi. Wracając do kredytów za które pis chce budować czy tworzyć a nawet odbudowywać. Problem jest też w tym, że Polsce nie chcą już pożyczać pieniędzy na mały procent o czym też było głośno. Myślę, że wszyscy jak jeden mąż zgodzimy się z tym, że jest to najbardziej rozrzutny rząd, inwestycje mają znikomy zysk, większość mimo olbrzymich nakładów nie działa a jeszcze inne trzeba było wyburzać. Rozdawnictwo ma też aspekt socjalny. Jak zapewne wiesz, aby dać, trzeba zabrać. Wzrost PKB nie polega na tym, że przekładasz z jednej kieszeni do drugiej. Na PKB składa się konsumpcja+inwestycje+eksport netto+wydatki rżadowe. Jeśli uważasz że wszystkie te aspekty w ostatnich latach sie pokrywają to Ci gratuluję. Te złe niemcy o których piszesz to nasz główny partner handlowy. Może Ci się to podobać lub nie ale silne niemcy to silna Polska. Nie oczekuje że to zrozumiesz lub zaakceptujesz. Masz wbitą do głowy narracje, że to zło wcielone i chcą nas wykorzystać. Chodzi o to abyśmy my wykorzystywali również ich. Tak jak ktoś wcześniej pisał, chyba Komin, TRZEBA potrafić negocjować, dogadywać się i Tworzyć. Dlatego potrzebne są negocjacje i współpraca. Pis natomiast woli puszczać brzydkie bąki i za każdym razem co złego to nie oni, to inni. Obecnie raczej nie można powiedzieć, że mamy przyjaciół politycznych wskazując na jakiś kraj. Nawet Orban którego politykę kopiuje pis stoi bokiem przez jego współpracę z ruskimi. Nomen omen każdy od dawna wiedział, że Orban pomaga putinowi w głosowaniach w UE, pis głosował ręka w ręke z Orbanem ale...pis niby nigdy nie zagłosował za niczym co jest prorosyjskie. Masło maślane podobnie jak 80% Twoich wypowiedzi. Na tej podstawie mogę też napisać, że tezy które tutaj piszesz są w dużej mierze narracją uzyskaną przez propagandowe media partii rządzącej.
Pisząc o sąsiadach miąłem oczywiście na myśli wszystkich sąsiadów, wymieniłeś dwóch gdzie juz wcześniej pisałem o Niemcach i to jak powinniśmy ich traktować. Oczywiście to co piszesz to jedna strona medalu, pokazujesz skrajności, nie widząc drugiej, nie patrząc nawet na perspektywy. Pokazujesz jedynie brak chęci i jakiejkolwiek wizji. Jeśli chodzi o ruskich to oni mają wszystkich w pogardzie, zaczynając od sąsiadów, poprzez konkurentów a kończąc na własnych obywatelach a nawet najbliższym otoczeniu. Mam oczywiście na myśli władze w rosji, przeciętny rusek nie jest złym człowiekiem. Niestety nie ma u nich wolnych mediów, jedyną telewizją którą oglądają jest odpowiednik naszej TVP i mają mózgi wyprane i wsadzone dyrdymały, podobne podejście widać też u nas.
Można też wrócić do KPO, gdzie miliardy leżą na ziemi ale pis jest tak dumny, ze nawet nie zamierza się po nie schylić. Tylko po co mają to robić? Wolą narracje że UE to zło, dodać do tego Niemcy i wychodzi wróg o którym można mówić i starać się zbierać kapitał wyborczy. Oczywiście jest to bzdura, nasz premier Pinokio sam negocjował warunki i prawdopodobnie wie najlepiej co trzeba spełnić aby odblokować te pieniądze. Było wiele podejść do ustaw, szkoda, że łamały nasza konstytucję, pomijam założenia Unijne. Ostatnia poprawka do bubla ustawy jest od kilku dobrych miesięcy w "przemodelowanym" trybunale, który jest całkowicie w rękach pis(i głównego sojusznika). Mimo wszystko są tacy, co łykają stwierdzenie(kłamliwe), że to Unia i inne kraje blokują wypłatę nic nie wspominając o instytucjach stworzonych i powołanych przez rząd pis, które są od tego aby blokować te środki. Ewentualnie możesz napisać, że nie łamiemy konstytucji lub nasze ustawy nie ugrzęzły w trybunale. Być może w to też wierzysz.
Miałeś też wcześniej napisane, że ten Twój pomysł o szlaku z Indii zmieści się w dobudowanym terminalu w Katowicach. Nie wiem czy masz świadomość, że my jako Polacy od dawna współpracujemy z Chinami. Nasz import jest dość duży i jak sie pewnie domyślasz, nasze obecne lotniska nie mają żadnego problemu z przyjmowaniem towarów. Miałeś też napisane, że transport towarów nie odbywa się droga powietrzną, tylko morską. Ciężko znaleźć rentowność tego o czym piszesz. Jesteśmy też poniekąd hubem dla Chin bo mamy u siebie wiele magazynów logistycznych obsługujących zamówienia dla nich, do tego też nie trzeba było CPK. Przypomina mi to populistyczne hasełka, gdzie gaz łupkowy miał zmienić i wywrócić do góry nogami cały gazowy interes. Tylko wtedy miało to realne działanie, potwierdzone złoża, lokalizacje etc. Czemu to nie wypaliło? Bo wydobycie okazało się nieopłacalne. To samo czeka lotnisko które ma liczyć na ewentualny "szlak z Indii" bo jak wcześniej inni i ja pokazują, do czegoś takiego lotnisko nawet nie jest potrzebne...
Z Unii Europejskiej wyszła cała wielka Brytania, nie tylko Anglia. Nie stało się tak bo niemcy były takie czy inne. Na wyspach była/jest partia polityczna która swój kapitał chciała wzbić na anty unijnych hasełkach. Właściwie były one podobne do tych, które głosi pis(...). Najlepszym podsumowaniem, będzie to że liderzy partii którzy najgłośniej namawiali do wyjścia z UE odeszli w niebycie a obywatele żałują tego co się stało...
O kryzysach i zadłużeniu zakończyliśmy temat, wielokrotnie chciałem abyś nadał nazwę, nie potrafisz bo powtarzasz zasłyszane zdanie i nic więcej. Wcześniej porównałem to do samochodu i koloru, teraz dodam jeszcze jedno aby uzmysłowić Ci jak wygląda rozmowa z Tobą.
Mówisz: jestem chory...
Odpowiadam: na co?
odpowiadasz: wygoogluj sobie, dałem Ci wędkę
kryzysów było wiele i dotyczyły różnych dziedzin życia, zadłużać też można się na wiele sposobów. Wiec jak ktoś ma wygooglować to Ty abyś wiedział o co Ci chodzi lub tej osobie od której usłyszałeś, że mamy kryzys

Podsumowując, jeśli chcesz coś udowodnić, to pokaż to na liczbach, przykładach, obrazkach...czymkolwiek. Na tą chwilę wątpię abyś kogoś przekonał, przez brak interpunkcji wielu pewnie nie podejmuje się czytania Twoich wypocin
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Agument że pis musi wygrać bo Niemcy to, albo tamo jest na tym samym poziomie fikcji co news o tym ze USA aktywuje lada dzień chipy w Iphonach i tym że samoloty robią przy okazji lotów chemitrials :)
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx pisze:Agument że pis musi wygrać bo Niemcy to, albo tamo jest na tym samym poziomie fikcji co news o tym ze USA aktywuje lada dzień chipy w Iphonach i tym że samoloty robią przy okazji lotów chemitrials :)


argumnet jest na tym samym poziomie co wszystkie argumenty po i jej elektoratu. zabawne ze wlasnie jedynie sie ozywiacie tylko gdy mowi sie waszym jezykiem
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


typer

watpie to ze ktos podejmie sie czytania tego co napisales bo zabawnym jest ze placzesz o interpunkcje a sam zrobiles taki wysryw ze nie da sie tego przeczytac. trzeba bylo choc jakies akapity porobic czesciej lub/i porozdzielac mysli czy watki :D

ale dobrze zaloz sobie co tam chcesz fajnie ze ozyles to moze teraz rownie rozwiezle odpowiesz na najwazniejsze pytania :D

zatem co oferuje polakom tusk i po? jakie sa programy gospodarcze przez nich przygotowane? co ma skusic ludzi do zaglosowania na nich?
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 173
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 11 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Odsuniecie pisu od władzy a niektórym to wystarczy :facepalm:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 48 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


cytując klasyka: "programy są dla idiotów"... wiec po co wgle mówić o programach? nikt rozsądny nie głosuje na program...

Typer pisze:Może Ci się to podobać lub nie ale silne niemcy to silna Polska.

o to to... ciekawe kiedy ludzie zrozumieją ze nie jest absolutnie w naszym interesie osłabianie Niemiec, szczególnie gospodarcze.

semt3x pisze:szlak dopiero ma powstac od indii przez arabie i emiraty

wtf? przyznam ze koncepcje szlaku indyjskiego poznalem na foro dla koniojebcow i to moze byc powod ze cos z nia jest nie halo :dontknow: :lol:

Hardaszian pisze:Odsuniecie pisu od władzy a niektórym to wystarczy

zgadza sie Hard...tylko czy to wina "niektórych" czy PISu?
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin pisze:o to to... ciekawe kiedy ludzie zrozumieją ze nie jest absolutnie w naszym interesie osłabianie Niemiec, szczególnie gospodarcze.

A czy w interesie Niemiec jest silna Polska, szczególnie gospodarczo.....
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 48 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian,
Zwłaszcza gospodarczo. Bogaty sąsiad to większy eksport i większe możliwości współpracy

semt3x,
Są akapity, kropki i przecinki. Nowe zdanie z dużej litery i inne podstawy
Nie interesowałem się co PiS czy PO mają w tzw "ofercie". Co jakiś czas słyszę kolejne obietnice i licytacje kto da więcej. Jak już wcześniej pisałem, nie jestem za podwyżkami podatków, cen w sklepach, za usługi etc. Obie partie są gwarancją tego
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer,
Taa Niemcom strasznie zależy na naszej sile zwłaszcza tam gdzie możemy być konkurencja dla nich.....
Rozbudowa portu w Świnoujściu budzi emocje w Niemczech. Chodzi między innymi o kwestie granic na morzu i zasięg stref rezerwatu oraz obecne drogi wejścia do świnoujskiego portu.

Ach ta ekologia....tylko czy ktoś w to wierzy.
https://www.money.pl/gospodarka/rozbudo ... 8432a.html
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 48 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Tu masz to lepiej opisane https://businessinsider.com.pl/gospodar ... li/w8fchky

Wiadomo że każdy będzie walczył o swoje w poszczególnych segmentach ale oczywistym jest że dla Niemiec ważne jest żeby Polska gospodarczo była rozwinięta i miała pieniądze na zakupy. 38 mln Polaków to duży rynek dla koncernów samochodowych, odzieżowych, zabawek itp. A sam port nie odbierze więcej niż 10% Hamburgowi skoro ma mieć docelowo możliwość przeładunku 2 milionów kontenerów jak Hamburg na ten moment ogarnia 12 milionów sztuk rocznie.
Żaden kraj nie myśli tylko o sobie. Zobacz na USA i Chiny, maja w wielu aspektach nie po drodze, narzucają sankcje kary itp, ale nadal współpracują tam gdzie sa sobie potrzebni. Nikt się na pieniądze nie będzie obrażał. A zawsze lepsza współpraca niż rywalizacja. Myślenie „Polska niezależna” jest takie jak za Gierka tylko teraz Polska nie ma wsparcia bloku sowieckiego, myślenie Polska jako cześć Europy jest bardziej przyszłościowa.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx pisze:Żaden kraj nie myśli tylko o sobie.

Masz racje Niemcy myślą też o innych...
https://polskieradio24.pl/5/1223/artyku ... m-oburzony
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 48 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Zakładam, że czytałeś ten artykuł i sam zwróciłeś uwagę na manipulacje jaka tam występuje.
Nagłówek to "Niemcy płaciły setki tysięcy euro za ściąganie migrantów do Włoch" a w pierwszym zdaniu po nagłówku masz wyjaśnione, że chodzi o wsparcie ratowników medycznych i wodnych. Jak można piętnować kogoś, kto ratuje życie innym? Cały ten gniot to kurestwo które powinno się piętnować, text wybitnie tendencyjny wpisujący się w narracje partii rządzącej... Szkoda, że nie napisali wprost, Niemieckie bydlaki nie pozwoliły zdechnąć ludziom na morzu
Drugi problem jaki jest tam napisany i nie jest wyjaśniony to kwestia co zrobić z tymi ludźmi. Formalnie są już na wodach należących do Włoch, płyniecie z nimi do Afryki będzie niczym innym jak...przemytem ludzi. Po raz kolejny można populistycznie napisać " niech wracają skąd przypłynęli" ALE większość z nich jest z miejsc, gdzie nawet nie ma dostępu do morza, więc powrót z nimi na kontynent to tak jak wyżej napisałem, przemyt ludźmi. Tu jest pies pogrzebany
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Australia jakos rozwiazala ten problem...
We wrześniu 2013 rozpoczęto operację Sovereign Borders. Tym razem do walki z przemytnikami rzucono także wojsko. Celem jednostek marynarki stało się zawracanie łodzi z uchodźcami, tak aby nie dotarły w pobliże Australii.

Może trzeba uzyc radykalniejszych srodków zamiast przyjmować wszystkich a pozniej myslec komu podrzucić zgniłe jajo.
https://forsal.pl/artykuly/921734,jak-a ... my-ue.html
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 48 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość