Recenzje filmu "Zielona granica" i Afera wizowa

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Awatar użytkownika
KissDick
Administrator
Administrator
Posty: 887
Rejestracja: 21 sie 2015, 14:46
Lokalizacja: Forum ShowUp.tv
Podziękował: 29 razy
Podziękowano mu: 83 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Iga93
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Crypto


Filmu nie widziałem ale pewno Putinowi i Łukaszence się spodoba :laugh3:
Jedna z recenzji....
Póki co już pieją z zachwytu... Na Białorusi i w Rosji. Tego im zdecydowanie brakowało. No to dostali w prezencie od naszej utytułowanej "patridiotki". A przy okazji wszystkim niedoinformowanym radzę przejrzeć "repertuar ideologiczny" autorki tego... "dzieła". Jej wypowiedzi przy bardzo różnych okazjach. A na koniec żeby sobie nieco wyklarować obraz proszę też sprawdzić w jakich warunkach wychowywała się nasza gwiazda. Kim był ojciec itd... Wtedy na raz wszystko stanie się jasne i oczywiste. Świat skręca wciąż w lewo i nikt nie widzi w tym problemu. Bo to te prawaki wszystko psują... Żenada. Nie tylko w kwestii tego filmidła.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Jeszcze jedno czemu ten film nie był konsultowany ze sg daje do myślenia tylko z jakimiś aktywistami.
Czyżby pani Holland czegoś się obawiała.
Może oni mają zgoła inne zdanie niż ona co tam się tak na prawdę działo i dzieje.
Niby tacy wszyscy biedni ale nie potrafili normalnie prosić o azyl tylko na siłę chcieli przekroczyć Polska granicę.
W wielu recenzjach pod filmie użyte jest słowo uchodźca a nie imigrant zarobkowy celowe działanie czy przypadek.
Tylko czy ci ludzie uciekają przed wojna czy tylko chcą dostać się do europy w celu poprawy warunków bytowania.
We Francji 60 % z tych ludzi nawet nie podejmuje żadnej pracy tylko liczy na dobry socjal.
Zamknięte enklawy imigranckie do których boi się wejść nawet policja gwałty kradzieże wzrost przestępczości to niosą ze sobą imigranci !!
Cała Europa ma już dosyć imigrantów Francja wznowiła kontrole na granicy Niemcy tez już krzywo patrzą na relokacje Włosi chcą nawet użyć marynarki wojennej żeby łodzie zawracać a my mamy wpuszczać tych biedaków a kim są sprawdzi się później......
Tylko handlarze ludźmi zacierają ręce widząc tę bezradność.
Polityka multi -kulti to fikcja !!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
To są ci biedni ludzie starający się'' legalnie'' przekroczyć naszą granicę.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


dobrze Hardaszian, wiem ze bedziesz bronil jedynej słusznej partii jak lew...skrytykujesz, tak jak oni, film którego nie widzieli... ja tez nie widzialem wiec nie oceniam, a juz na bank nie na podstawie komentarzy w necie. Niesamowite ze cala wierchuszka PiS wydala juz wyrok, jak sami przyznali na podstawie 2 minutowego trailera... Zresztą... Holland nawet jakby nakrecila film o pielegnacji ogrodka przydomowego to pewnie tez by powiedzieli ze jest antypolski bo nie od dzis wiadomo ze PiS najbardziej boi sie tych ktorym nic nie moze zrobic...
O ile sam jestem mocno przeciw wpuszczaniu kogo popadnie i nawet sie zgodze ze wtedy faktycznie blokowanie tej bialoruskiej granicy bylo calkiem rozsadne to ciezko mi dac medal PiSowi "bohatersko" broniacemu naszych granic przed naplywem obcych nam kulturowo uchodzcow, gdy dowiaduje sie ze za rzadow PiS to Polska wlasnie wydala najwiecej wiz w calej UE takim wlasnie ludziom... i pomimo istnienia dokumentow potwierdzajacych ze takich wiz wydano grube dziesiatki tysiecy to Twoja partia Hard wmawia ludziom ze tam jakies drobne nieprawidłowości...ledwo 200 wiz... nosz kurwa... Najlepszy ten koles z MSZ ktory zapewnial ze wiekszosc wiz ktore Polska wydala w dziesiatkach tysiecy nigeryjczykom to "wizy Schengen"... gdy mu ktos zwrocil uwage, ze Nigeria jednak nie jest, póki co, w Schengen to sie mu czas na konferencje gwaltownie skonczyl...
Rozumiem to tak....PIS jest przeciw nielegalnej imigracji via zielona granica, ale jak juz kupisz sobie wize na nigeryjskim bazarku to hulaj dusza - piekla nima, witamy z otwartymi ramionami.... az sie dziwie ze jeszcze stoiska z wizami polski MSZ na Lampedusie nie otworzyl...tam slyszalem popyt jest... :lol:
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin,
Zaczynasz gadać o kupowani wiz na bazarku... gdzieś już to słyszałem... zaczynam martwić się o ciebie że te bzdety powielasz :sarcastic:
Jest kilka scen które są znane i na podstawie których można sobie wyrobić zdanie o całym filmie.
I sg nie jest w nich przedstawiona w dobrym świetle i można na tej podstawie założyć że reszta filmu nie jest inna.
Dobrze że chociaż jesteś przeciwny wpuszczaniu byle kogo.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, Mam nadzieję, że całej renty na kampanię wyborczą pis nie przekazałeś i żetonik w zębach swojej panci paulince prostutce-emerytce w zębach zaniosłeś jak na wiernego psa przystało.
Wszędzie dobrze ale w piwnicy najlepiej, każdy piwniczniak wam to powie.
Awatar użytkownika
piwniczniak
SU-holik
SU-holik
Posty: 58
Rejestracja: 17 lip 2021, 13:25
Podziękował: 16 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


piwniczniak,
Może tak coś w temacie czy nie masz nic mądrego do napisania.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Jeszcze jedno czemu ten film nie był konsultowany ze sg daje do myślenia tylko z jakimiś aktywistami.
Niby tacy wszyscy biedni ale nie potrafili normalnie prosić o azyl tylko na siłę chcieli przekroczyć Polska granicę.
W wielu recenzjach pod filmie użyte jest słowo uchodźca a nie imigrant zarobkowy celowe działanie czy przypadek.
Tylko czy ci ludzie uciekają przed wojna czy tylko chcą dostać się do europy w celu poprawy warunków bytowania.

powinieneś po tych zdaniach napisać kolejne:
"Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź oglądając film" i dopisek:
"odpowiedzi nie znajdziecie w 20 sekundowych spotach"


Filmu też nie oglądałem więc nawet ciężko się odnieść. Śmieszy mnie natomiast komentarz Kaczyńskiego który był łaskaw stwierdzić, że:
"tym, którym podoba się ten film należą do armii putina" - to jest przykład całkowicie odklejonego człowieka od rzeczywistości. Warto dodać, że filmu oczywiście też nie widział...

Napisze teraz o dwóch filmach, które wielu z Was widziało, być może wielu się podobały a mianowicie Symetria i Dług. Pierwszy z nich pokazuje jak wygląda sądownictwo i więziennictwo. Oczywiście nie jest to obraz jak z bajki tylko pokazanie patologii, czy nad wyraz? Pewne jest to że jakikolwiek 20 sekundowy spot nie odzwierciedli sensu tego filmu. Pytanie czy ten film również będzie krytykowany przez partie rządzącą? Bez względu na to czy jakikolwiek polityk wyrazi swoją opinie, proponuje ten film obejrzeć, jest bardzo dobry.

Dług opowiada o patologii w policji i prokuraturze, pokazuje jak bezbronny jest obywatel(...) dalej nie będę opowiadał bo może ktoś nie oglądał. Po raz kolejny widać, że głupi trailer nie potrafi pokazać esencji filmu. Czy tutaj też władza jest negatywnie nastawiona?

nie chcę się już pastwić nad prezesem i jego kompleksami. Gdy nie ma na coś wpływu, gdy ktoś może coś osiągnąć to zaczyna się ból dupy... dodam jeszcze inne groteskowe tezy odnośnie kina/filmów/bajek etc.
Tinky Winky z teletubisiów jest PEDAŁEM bo w bajkach nosi TOREBKĘ!
BOLEK I LOLEK SĄ PEDAŁAMI BO WIECZNIE WSZYSTKO ROBIĄ RAZEM
wierszyk o murzynku Bambo jest rasistowski
Pokemony niszczą psychikę dzieci gdyż pokazuje jak "zwierzęta" ze sobą walczą
manga sexualizuje dzieci

reasumując i kończąc temat filmów.. Hard zwrócę się bezpośrednio do Ciebie. Filmu o granicy nie oglądałem, nie wiem jak są tam przedstawieni ludzie, nie wiem czy straż graniczna jest pokazana jako bezduszne robocopy które nikogo nie wpuszczają czy wspaniali samarytanie, którzy wpuszczają każdą "owieczkę". Nie mam pojęcia czy grzecznie mówią "proszę odejść jeśli nie macie wiz" lub wulgarnie. Być może na tym filmie kogoś rozstrzelano i dlatego jest takie wielkie booom na ten film, tego też nie wiem. Wiem za to jedno na 100%, to nie jest film oparty na historii prawdziwej więc cokolwiek się tam pokazuje ma zmusić człowieka do myślenia, być może sprowokować, wywołać emocje ale to... TYLKO FILM! Prezes i reszta świty związanej z PiS ma ból dupy niczym przywódcy związku radzieckiego oglądając amerykańskie filmy w których ruscy są przedstawiani jako zło dążące do kontroli nad światem...

Lubię różne filmy, te realne jak i całkowicie zmyślone. Dramaty, komedie, seriale...te które dotykają dzisiejszych czasów jak i te przed naszą erą. Osoby które mnie znają pewnie już myślą o Spartakusie ;) ZAJEBISTY SERIAL, polecam serdecznie ale nie mam zlasowanego mózgu aby wymyślić stwierdzenie, ze ktoś kto ma inne zdanie niż ja jest z armii putina lub innego zwyrodnialca... KAŻDY POWINIEN MIEĆ WŁASNE ZDANIE, PO TO OBALILIŚMY KOMUNE ABY ŻADEN IDIOTA NIE MYŚLAŁ ZA NAS, MAMY WOLNY WYBÓR I WŁASNE ZDANIE.


P.S
Jeśli chodzi o wizy to w ciągu ostatniego roku rząd przyznał ponad 350 tysięcy pozwoleń na pracę... to nie są dane z takiej czy innej telewizji, to oficjalne dane z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Obecnie Polska jako kraj został poproszony o wyjaśnienie ile dokładnie WIZ zostało przyznanych i czy ów osoby znajdują się na terytorium naszego kraju i czy podjęły prace. Nasz rząd na tą chwilę czyli 23 września 2023 nie potrafił odpowiedzieć na pytanie ilu z imigrantów podjęło pracę a ilu korzystając z opcji jaką daje strefa schengen wyjechało na zachód. Sprawa jest rozwojowa i do czasu wyjaśnienia jesteśmy skazani na mało wybredne określenia Polaków jako hipokrytów czy sprzedawczyków o czym piszą światowe gazety czy pokazują światowe media. Mowa tu o BBC, CNBC, Bloomberg etc

Nie wiem czy jest sens uogólniać i mówić, ze każdy kto przyjeżdża do Europy to gwałciciel, morderca lub inny zwyrodnialec...Przypominam ze my jako Polacy mamy łatkę złodzieja, czy czujecie się złodziejami? Można przytoczyć dane że np we Francji gwałtu dokonali głownie przedstawiciele z Afryki, jednocześnie my w statach będziemy w czołówce złodziei. Nie chcę nnikogo atakować lub bronić, pokazuje tylko jak mylne są statystyki. Kiedyś był dowcip wymyślony przez Niemców odnoszący się do Euro 2012, "Jedź na mistrzostwa, Twoje auto już tam jest". CHYBA już się zmieniło myślenie o nas, chyba każdy wie, że wszędzie są tzw marginesy społeczne a takich najbardziej widać
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Hardaszian pisze:Filmu nie widziałem ale pewno Putinowi i Łukaszence się spodoba :laugh3:
Jedna z recenzji....
Póki co już pieją z zachwytu... Na Białorusi i w Rosji. Tego im zdecydowanie brakowało. No to dostali w prezencie od naszej utytułowanej "patridiotki". A przy okazji wszystkim niedoinformowanym radzę przejrzeć "repertuar ideologiczny" autorki tego... "dzieła". Jej wypowiedzi przy bardzo różnych okazjach. A na koniec żeby sobie nieco wyklarować obraz proszę też sprawdzić w jakich warunkach wychowywała się nasza gwiazda. Kim był ojciec itd... Wtedy na raz wszystko stanie się jasne i oczywiste. Świat skręca wciąż w lewo i nikt nie widzi w tym problemu. Bo to te prawaki wszystko psują... Żenada. Nie tylko w kwestii tego filmidła.


To nie jest recenzja, to zwykły komentarz do recenzji, napisany przez takiego samego znawcę kina jak ty.
Pewnie facet ogląda tę samą tv i już zapomniał czym jest samodzielne myślenie. Ten komentarz wysmarował 10 dni temu, więc wątpię czy film w ogóle oglądał.
Poza tym jak można wypominać córce ojca, który umarł (różnie się mówi, jeśli chodzi o okoliczności tej śmierci), gdy ta miała 13 lat. Tylko PiSowcy mają taką brzydką tendencję - grzebać się w cudzych rodzinach, wywalać jakieś sprawy do 5 pokolenia wstecz i grilować w ten sposób ludzi.

Hardaszian pisze:Jeszcze jedno czemu ten film nie był konsultowany ze sg daje do myślenia tylko z jakimiś aktywistami.
Czyżby pani Holland czegoś się obawiała.
Może oni mają zgoła inne zdanie niż ona co tam się tak na prawdę działo i dzieje.
Niby tacy wszyscy biedni ale nie potrafili normalnie prosić o azyl tylko na siłę chcieli przekroczyć Polska granicę.
W wielu recenzjach pod filmie użyte jest słowo uchodźca a nie imigrant zarobkowy celowe działanie czy przypadek.
Tylko czy ci ludzie uciekają przed wojna czy tylko chcą dostać się do europy w celu poprawy warunków bytowania.
We Francji 60 % z tych ludzi nawet nie podejmuje żadnej pracy tylko liczy na dobry socjal.
Zamknięte enklawy imigranckie do których boi się wejść nawet policja gwałty kradzieże wzrost przestępczości to niosą ze sobą imigranci !!
Cała Europa ma już dosyć imigrantów Francja wznowiła kontrole na granicy Niemcy tez już krzywo patrzą na relokacje Włosi chcą nawet użyć marynarki wojennej żeby łodzie zawracać a my mamy wpuszczać tych biedaków a kim są sprawdzi się później......
Tylko handlarze ludźmi zacierają ręce widząc tę bezradność.
Polityka multi -kulti to fikcja !!


Jest tyle amerykańskich filmów, które pokazują policjantów, agentów, wojskowych - jako czarne charaktery lub zwyczajnych psychopatów. Nikomu tam do głowy nie przyszło, żeby rząd robił nagonkę na reżyserów. Pani Holland rozmawiała z ludźmi, którzy pomagali uchodźcom, lista konsultantów zapewne znajduje się w napisach końcowych, których prawdopodobnie nigdy nie przeczytasz. Tu masz pełną listę tych, którzy nieśli pomoc https://krytykapolityczna.pl/kraj/barto ... -pomocowe/
Nie wiem czy wiesz, ale pewnie nie wiesz, że grająca w filmie Maja Ostaszewska również zaangażowała się w pomoc na granicy, za co "stała się celem ataków w sieci oraz w programie TVP Info prowadzonym przez Magdalenę Ogórek i Jarosława Jakimowicza. Duet prezenterów drwił sobie z dużych toreb, w których Ostaszewska niosła dary."
Ludzie prosili i błagali o azyl, w odpowiedzi dostawali pushbacki, a mogli spokojnie, "uzyskując wizę do Białorusi chociażby z Indii, przylecieć do Mińska, a następnie uzyskać poprzez tego samego pośrednika, który pracuje dla rządu polskiego i dla reżimu białoruskiego, wizę do Polski i nie forsować żadnej granicy, nie forsować żadnej zapory, tylko po prostu dokonać zapłaty" (jeśli oczywiście taką dysponowali).
Żeby tylko uczciwe śledztwo nie wykazało, że handlarzami ludźmi (jak ich nazwałeś) byli polscy urzędnicy.
Rozejrzyj się wkoło - już masz multi-kulti. Ci ludzie koło nas mieszkają, można ich spotkać w sklepie, na ulicy, wszędzie.

Hardaszian pisze:[ Obrazek ]
To są ci biedni ludzie starający się'' legalnie'' przekroczyć naszą granicę.


Wybrałeś takie zdjęcie, jakie ci pasowało.
Obrazek
Tacy mali ludzie też tam byli.

Hardaszian pisze:komin,
Zaczynasz gadać o kupowani wiz na bazarku... gdzieś już to słyszałem... zaczynam martwić się o ciebie że te bzdety powielasz :sarcastic:
Jest kilka scen które są znane i na podstawie których można sobie wyrobić zdanie o całym filmie.
I sg nie jest w nich przedstawiona w dobrym świetle i można na tej podstawie założyć że reszta filmu nie jest inna.
Dobrze że chociaż jesteś przeciwny wpuszczaniu byle kogo.


"Ujawnienie afery wizowej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pokazało, że dokumenty pozwalające na wjazd do Polski rozchodzą się na świecie, jak ciepłe bułeczki. Pośrednicy na TikToku otwarcie reklamują pomoc w otrzymaniu pozwolenia na pracę w Polsce, a tym samym - wiz. Ceny są jednak zawrotne."
Poczytaj tam i ówdzie, nie tylko na prawicowych portalach, może się czegoś ciekawego dowiesz. W tvp się o aferze nie mówi. Nabrali wody w usta, tam tylko się Tuska i opozycję dzień w dzień obsrywa.
Można tu przeczytać to i owo, czy na podstawie tego co piszą, mam sobie wyrobić zdanie o tobie? Wierz mi - nie byłby to najpiękniejszy obraz.
SG jest przedstawiona z różnych perspektyw. Przede wszystkim widać, jak władza jest w stanie łamać ludzkie charaktery. Jak dla własnych korzyści politycznych, potrafi bezwzględnie stawiać ludzi przed najtrudniejszymi dylematami moralnymi.
Jeśli ktoś nakręciłby film o Igorze Stachowiaku, to też miałbyś pretensje, że pokazuje się w nim sadystycznych policjantów? Albo prześmiewczy film o generale, co "muzyki z granatnika słuchał" - będziesz ubolewał nad kimś, kto sam się ośmieszył? Policjanci wycinający konfetti i ze skrzydłami aniołów, też fajna sprawa, no nie? Do tego wszystkiego dochodzą tacy, którzy łamią dziewczynom ręce, pałują kobiety, psikają posłance opozycji gazem w oczy, inną wciągają siłą do suki. Żeby tego było mało, to pamiętam sytuację, kiedy kapitan Wojska Polskiego trzymał parasol nad Misiewiczem. Jeśli ktoś tu szarga mundur, to najbardziej ta władza, która robi sobie tło z wojskowych, z policji firmę ochroniarską, a sg stawia przed dylematami moralnymi ponad ludzkie siły.
Przypominam, że Polacy też emigrowali, np. w czasie II wojny światowej, czy w stanie wojennym. Dobrze, że nie traktowano ich wtedy jak "byle kogo".
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Chciałbym podkreślić, że my jako Polacy nie jesteśmy złym narodem. Nie jest ważnym czy głosujemy na taka partię czy inna, większość osób (mam nadzieję) bierze swoje rewelacje z braku czasu, włącza kanał TV i słucha tego co mówią. Niestety jesteśmy krajem w którym telewizja publiczna = telewizja komunistyczna. Mimo upływu lat ciężko się niektórym pozbyć czasów słusznie minionych dlatego pozwalają sobie na różnego rodzaju wycieczki jak np. czy dany film jest akceptowalny lub nie, to serio głupio brzmi w wolnym państwie ale u nas ciągle takie standardy maja miejsce... Proszę nie czuj się stygmatyzowana.. są ludzie, którzy chcą powrotu czasów słusznie minionych, marzy im się komunizm i czasy gdzie mogli kontrolować myśli każdego obywatela, aby mogli kupować tyle samo i tyle samo zarabiać. Każdy kto zarabia więcej niż minimalna to AGENT... Wolna Polska wspiera Wolną Ukrainę, Wspiera wolną Białoruś mamy nadzieję, że wspólnie będziemy wspierać demokratyczną Polskę, Białoruś i Ukrainę. Dodatkowo Państwa Bałtyckie takie jak Litwa, Łotwa i Estonia będą nas wspierały i ten blok komunistów nigdy nie wróci!!
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Mam o nas - Polakach, takie samo zdanie jak o innych nacjach. Wszędzie są ludzie dobrzy i źli, mądrzy i głupi. Problem w tym, że PiS traktuje wszystkich, a najbardziej swoich wyborców, jak stado baranów. Mówi im jak mają żyć, kim mają być, co mają oglądać, czego słuchać, z kim spać, kogo kochać, w co wierzyć. Groteskowy jest Jarosław Kaczyński, jako stary kawaler z kotem, tłumaczący wszystkim, jak powinna wyglądać tradycyjna rodzina.
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Obrazek
Już w opisie mamy do czynienia z celowym błędem.
Ale wątpię żeby ktoś kto to pisał nie znał różnicy miedzy imigrantem a uchodźcą.
W zdjęciach też próżno szukać hordy młodych ludzi szturmujących zasieki.
Łzawe fotki rodzinki która to zamiast po ludzku udać się na punkt graniczny wałęsa się po lesie aby nielegalnie przekroczyć granicę. Skoro uciekają przed wojna jak to jest sugerowane to ..........
Ciekawe czy kotek też przyleciał z Syrii.
Jedna z aktorek aktywistka Ostaszewska znana z tego że nie pała sympatia do pisu .. przypadek nie sądzę.
Pewno czytając scenariusz tego arcydzieła bez wahania zgodziła się na role.
Wymowny w treści jest też fragment w którym to stuhr mówi o marszu faszystów w wawie.. kolejny zwolennik pisu.
Podobna retorykę można usłyszeć z ust Guya Verhofstadta który to lżył polaków porównując ich do faszystów.
Obrazek
Spora różnica w ocenie pewno wynikając z tego że oglądali tylko urywki a nie cały film.
Nie widzę ani jednego słowa krytyki wśród zaprzyjaźnionych recenzentów.
Holland poszukuje na naszej granicy z Białorusią człowieczeństwa ale raz po raz natyka się na podłość. Oto współczesna matnia i... jednak wiara w człowieka.

Mocne słowa podli faszyści strzegący polskiej granicy.

https://www.filmweb.pl/film/Zielona+granica-2023-10039040
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, po raz kolejny... ogladales film? czy oceniasz na podstawie scenek wycietych z kontekstu i opini w necie? bo idac tym tropem to ja moge poprosic Robinka o wstawienie kilku baaardzo niekorzystnych fotek pewnej znanej z SU modeliny... ocenimy na takiej podstawie?
Btw... jak mowie, nie oglądałem filmu, ale czytalem i obejrzalem kilka recenzji i tam ludzie mówią ze to nie jest film "o" SG ani "o" uchodzcach wprost.....raczej film o ludziach i ich trudnych wyborach w jakich zostali postawieni przez dziwne prawo i wladze...

apropo wiz... oficjalne dane MSZ:
Obrazek


i cytat z podsumowania tegoz tematu na podstawie danych Eurostatu z ktorym polski rzad ma problem...
Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w 2020 roku Polska przyznała 600 tysięcy wiz pracowniczych dla obywateli spoza UE. Był to znaczący udział w 2,2 milionach wiz przyznanych łącznie we wszystkich krajach Wspólnoty. W 2021 r. liczba ta wzrosła do ponad 790 tysięcy. Dla porównania podajmy, że Niemcy przyznały zaledwie ponad 18 tysięcy takich wiz. Czechy - 41 tysięcy, a Włochy - 50 tysięcy.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin,
Maz może jakieś dane ile z tych wiz było kupione na bazarku :sarcastic:
Wracając do afery wizowej to już za czasów po-psl były pewne nieprawidłowości w ich wydawaniu tylko o tym w tusk network się nie dowiesz. Sprawy były bagatelizowane i zamiatane pod dywan.
''dziwne prawo ,władzę''
Prawo jest takie że do przekraczania granicy służą do tego stworzone odpowiednie punkty a nie las,rzeki.
I nie sądzę jak ktoś by udowodnił że faktycznie ucieka przed wojna zostałby odprawiony z kwitkiem.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


komin pisze:Hardaszian, po raz kolejny... ogladales film? czy oceniasz na podstawie scenek wycietych z kontekstu i opini w necie?

Nie oglądałem ale na podstawie kilku scenek wyrobiłem sobie zdanie... mogę mogę.
Scenka w której to sg tłucze termos a poxniej podaje imigrantom żeby ugasili pragnienie.. scenka przeżucanie przez wysokei zasieki ciężarnej kobiety.. mi to wystarczy.
Wycięte z kontekstu czy nie nie za dobrze o sg świadczą.
To że takie wydarzenia nie miały miejsca to już ina kwestia.
Nie sądzę żeby obraz podłych faszystów w innych scenkach uległ diametralnej zmianie.
Cały film jest o biednych uchodźcach uciekających przed wojną starających się legalnie przekroczyć granice.
No i po drugiej stronie ci faszyści wyzuci z ludzkich uczuć nie pozwalający po chaszczach przedostać sie do raju.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Już w opisie mamy do czynienia z celowym błędem.
Ale wątpię żeby ktoś kto to pisał nie znał różnicy miedzy imigrantem a uchodźcą.
W zdjęciach też próżno szukać hordy młodych ludzi szturmujących zasieki.
Łzawe fotki rodzinki która to zamiast po ludzku udać się na punkt graniczny wałęsa się po lesie aby nielegalnie przekroczyć granicę. Skoro uciekają przed wojna jak to jest sugerowane to ..........
Ciekawe czy kotek też przyleciał z Syrii.
Jedna z aktorek aktywistka Ostaszewska znana z tego że nie pała sympatia do pisu .. przypadek nie sądzę.
Pewno czytając scenariusz tego arcydzieła bez wahania zgodziła się na role.
Wymowny w treści jest też fragment w którym to stuhr mówi o marszu faszystów w wawie.. kolejny zwolennik pisu.
Podobna retorykę można usłyszeć z ust Guya Verhofstadta który to lżył polaków porównując ich do faszystów.


Rodzina uciekająca przed ISIS z Syrii, Afganka szukająca wolności w Polsce. Jeśli nie wiesz, to w Syrii od lat trwa wojna. Niemal 80% ludzi w Syrii żyje w ubóstwie, a 65% rodzin nie jest w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb. W Afganistanie wg raportu ONZ - w ciągu ostatniego półtora roku odnotowano 1600 przypadków łamania praw człowieka; blisko połowa przypadków to tortury i maltretowanie.

To jest film fabularny, nie dokument - "składa się z kilku opowieści rozgrywających się niedaleko tytułowej granicy. To tam przecinają się losy różnych bohaterów, którzy na pozór diametralnie się od siebie różnią."
https://naekranie.pl/recenzje/zielona-granica-recenzja-filmu

Kota zostaw w spokoju - Jarosław Kaczyński lubi kotki.

Około 70% społeczeństwa (deklarującego udział w wyborach) też nie pała sympatią di PiSu - przypadek? Nie sądzę.

Pan Jarosław lży Polaków, którzy nie popierają jego wizji państwa od gorszych sortów, opcji niemieckich, kanalii, elementów animalnych itd. I co? Jakoś to ci nie przeszkadza.

Hardaszian pisze:komin,
I nie sądzę jak ktoś by udowodnił że faktycznie ucieka przed wojna zostałby odprawiony z kwitkiem.


Niedoinformowany albo naiwny jesteś.
"Mężczyźni w dniu 29 sierpnia 2021 r. przekroczyli granicę polsko-białoruską w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Otrzymali pomoc humanitarną od napotkanych aktywistek. Straż Graniczna została poinformowana o miejscu pobytu cudzoziemców oraz o tym, że wyrazili oni wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową. Mężczyźni potwierdzili chęć ubiegania się o tę ochronę wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zostali następnie przewiezieni na Placówkę Straży Granicznej w Narewce. Umieszczono ich w celach dla osób zatrzymanych, których nie mogli opuszczać i gdzie spędzili kilka godzin. Nie został do nich dopuszczony ustanowiony pełnomocnik. Mężczyźni zostali następnie w środku nocy wywiezieni do ścisłego rezerwatu Puszczy Białowieskiej i przepchnięci przez polsko-białoruską granice."
https://interwencjaprawna.pl/wywozki-push-backi-sa-niehumanitarne-niezgodne-z-prawem-i-opieraja-sie-na-nielegalnym-rozporzadzeniu/
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Hardaszian pisze:
komin pisze:Hardaszian, po raz kolejny... ogladales film? czy oceniasz na podstawie scenek wycietych z kontekstu i opini w necie?

Nie oglądałem ale na podstawie kilku scenek wyrobiłem sobie zdanie... mogę mogę.
Cały film jest o biednych uchodźcach uciekających przed wojną starających się legalnie przekroczyć granice.
No i po drugiej stronie ci faszyści wyzuci z ludzkich uczuć nie pozwalający po chaszczach przedostać sie do raju.


Ty nie wyrobiłeś sobie zdania, ty przejąłeś cudzą narrację. Dałeś sobie narzucić czyjś punk widzenia, dałeś się zmanipulować. Mogłeś? Mogłeś.

"Agnieszka Holland w swoim filmie nie rzuca oskarżeń pod adresem straży granicznej ani nie pokazuje ich jako ludzi bez serca. Nie każdy funkcjonariusz wykonuje rozkazy przełożonego z sadystyczną przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Choć w ich szeregach są też degeneraci. Jak w każdej formacji. Nie ma znaczenia, czy są to pracownicy straży granicznej, policjanci, lekarze, murarze, dziennikarze, nauczyciele czy hydraulicy – w każdej grupie znajdzie się osoba, która czerpie radość z zadawania bólu innym. I w tej opowieści jest podobnie."
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Jeśli chodzi o szarganie polskiego munduru, to policja po czasach PRL-u musiała długo odbudowywać zaufanie społeczeństwa. Wystarczyło 8 lat PiS-u, żeby to zaufanie znowu zaczęło pikować w dół. Jeszcze tylko strażaków nie udało im się totalnie sponiewierać.
Awatar użytkownika
rynce_opadajo
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 7
Rejestracja: 23 wrz 2023, 01:01
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Matrona
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


rynce_opadajo,
Tak tak zostałem zmanipulowany, oszukany, wprowadzony w błąd.
Do tego pewno nie mam też swojego zdania i powtarzam po innych.
Dobrze że ty prawidłowo odczytujesz przesłanie filmu.
Gratuluje mądrości i przenikliwości :lol:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post
  • Wyświetl pierwszy nieprzeczytany post Nick z filmu
    autor: kamil90 » 12 paź 2019, 21:45 w Szukam
    3
    520
    autor: kamil90
    12 paź 2019, 22:49
  • Wyświetl pierwszy nieprzeczytany post Dziewczyna z filmu
    autor: Damian » 28 lut 2020, 18:07 w Szukam
    1
    812
    autor: adamnowakowski
    05 mar 2020, 13:31

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości