Referendum 2023 - Ankieta i Dyskusja

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Czy zamierzasz wziąć udział w referendum, które odbędzie się 15 października?

Ankieta wygasła 12 paź 2023, 22:00

Tak
2
22%
Nie
7
78%
 
Liczba głosów : 9

Zapytaliśmy Polaków, czy wezmą udział w ogólnokrajowym referendum, które odbędzie się równolegle z wyborami do Sejmu i Senatu. Ankietowani są podzieleni niemalże na pół – 49 proc. chce zagłosować, a ponad 48 proc. nie. Tylko 3 proc. badanych nie ma zdania. – To by oznaczało, że całkiem sporo osób chce wziąć udział w referendum, prawie 80 proc. tych, którzy oddadzą głos do Sejmu.

Referendum to forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania.
Nie pozwól żeby o twojej przyszłości decydowali niemieccy popychacze !!!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:
Zapytaliśmy Polaków, czy wezmą udział w ogólnokrajowym referendum, które odbędzie się równolegle z wyborami do Sejmu i Senatu. Ankietowani są podzieleni niemalże na pół – 49 proc. chce zagłosować, a ponad 48 proc. nie. Tylko 3 proc. badanych nie ma zdania. – To by oznaczało, że całkiem sporo osób chce wziąć udział w referendum, prawie 80 proc. tych, którzy oddadzą głos do Sejmu.

Referendum to forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania.
Nie pozwól żeby o twojej przyszłości decydowali niemieccy popychacze !!!

Jestem już trochę zmęczony, może czegoś nie zauważam w tym co wkleiłeś ale...49% chce głosować, 48% nie chce głosować i 3% nie ma zdania. Skąd się wzięło to PRAWIE 80% ? Chodzi o to, że 49 to prawie 80?

pisząc niemieccy popychacze kogo teraz masz na myśli, przecież pytania referendalne odnoszą się do tego co zrobił pis przez 8 lat
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Po tym co piszesz widac ze jestes zmeczony :lol:
A kto uzgadnial z merlekowa podniesienie wieku emerytalnego.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


cały świat podnosi wiek emerytalny, ma to związek z demografią- nas też to dotyczy (chodzi o zależność między liczbą na emeryturach a pracujących/wpłacających składki).
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Hardaszian, daj juz spokój tej merkelowej, bo akurat wiek emerytalny to wystarczy uzgodnic z kimkolwiek, a najlepiej z logika...
Krotka pilka... dzisiejszy 20-30 latek ma trzy opcje:
1. likwidacje emerytury z zusu i wiare w to ze na starosc bedzie mial oszczednosci
2. niepodnoszenie wieku emerytalnego i po przejsciu na emeryture kwote ktora wystarczy na 3-4 dni zycia w miesiacu
3. podniesienie wieku emerytalnego i po przejsciu kwote na 2-3 tygodnie zycia w miesiacu
Wybierz sobie jeden z nich albo oswiec mnie lepsza propozycja a nie pierdolisz o Merkelowej...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Typer pisze:
Hardaszian pisze:
Zapytaliśmy Polaków, czy wezmą udział w ogólnokrajowym referendum, które odbędzie się równolegle z wyborami do Sejmu i Senatu. Ankietowani są podzieleni niemalże na pół – 49 proc. chce zagłosować, a ponad 48 proc. nie. Tylko 3 proc. badanych nie ma zdania. – To by oznaczało, że całkiem sporo osób chce wziąć udział w referendum, prawie 80 proc. tych, którzy oddadzą głos do Sejmu.

Referendum to forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania.
Nie pozwól żeby o twojej przyszłości decydowali niemieccy popychacze !!!

Jestem już trochę zmęczony, może czegoś nie zauważam w tym co wkleiłeś ale...49% chce głosować, 48% nie chce głosować i 3% nie ma zdania. Skąd się wzięło to PRAWIE 80% ? Chodzi o to, że 49 to prawie 80?

pisząc niemieccy popychacze kogo teraz masz na myśli, przecież pytania referendalne odnoszą się do tego co zrobił pis przez 8 lat


a te sadaze to skad i na ilu % spolecznestwa? :D
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


komin pisze:Hardaszian, daj juz spokój tej merkelowej, bo akurat wiek emerytalny to wystarczy uzgodnic z kimkolwiek, a najlepiej z logika...
Krotka pilka... dzisiejszy 20-30 latek ma trzy opcje:
1. likwidacje emerytury z zusu i wiare w to ze na starosc bedzie mial oszczednosci
2. niepodnoszenie wieku emerytalnego i po przejsciu na emeryture kwote ktora wystarczy na 3-4 dni zycia w miesiacu
3. podniesienie wieku emerytalnego i po przejsciu kwote na 2-3 tygodnie zycia w miesiacu
Wybierz sobie jeden z nich albo oswiec mnie lepsza propozycja a nie pierdolisz o Merkelowej...


poprostu nastapi dodruk tak jak to sie dzieje od zawsze w tym systemie. o emeryturach jak bylem dzieckiem to juz mowili ze nie bedzie na nie gdy bede dorosly no i jestem dorosly i emerytury sa i sa nawet te 13te i 14te i 500+ tez jest...ale tamat wciaz rozpala ciemnogord a i proniemieckorosysjka wladza przywlaszczyla sobie ta propagadane do straszenia ludzi. wy serio doksztalccie sie jak funkcjonuje obecny system albo przestance klamac i straszyc ludzi. tusk za swoich czasow wladzy ciagle wmawial ze musi byc zle i za na nic nie ma pieniedzy bo nasi sasiedzi chca slabej polski.

takze wybor jest calkiem inny pomiedzy wladza polska i wladza proniemickorosyjsa. taki jest wybor.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


semt3x pisze:poprostu nastapi dodruk

NBP nie „drukuje pustych pieniędzy” jak twierdzą autorzy fake newsów publikowanych w mediach społecznościowych. We współczesnych gospodarkach rynkowych pieniądz kreowany jest przez banki komercyjne poprzez udzielanie kredytów. Banki, udzielając kredytu, tworzą nowy pieniądz, którego nie było przed udzieleniem tego kredytu

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... iadze.html
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


semt3x,
Nie wiem czy rozumiesz na czym polega inflacja, zakładam że nie wiesz o co chodzi, inaczej byś nie pisał, że lekiem na całe zło jest dodruk pieniądza.
ZUS sam w sobie jest bankrutem i ciągle jest dotowany z podatków. Mówiąc inaczej, mimo zebranych składek od uczestników obecnego systemu emerytalnego(np naszych babć i dziadków) ta instytucja ich nie posiada...Skąd więc są pieniądze? Twoje składki nie idą na Twoje konto emerytalne tylko są bezpośrednio przenoszone na obecnego emeryta. Więc gdy weźmiesz 4 pracowników na etacie, zabierzesz od nich ustawowe składki to jest kasa na 1 emeryta. Ewentualne braki są rekompensowane z bieżących podatków. To co obecnie wpłaciłeś masz na wirtualnym koncie ZUS, jest wirtualne bo nie ma tam żadnych pieniędzy, musisz liczyć na to, że w dalekiej przyszłości gdy sam będziesz beneficjentem tego programu znajdzie się X ludzi, którym będą pobierane składki na Twoje świadczenie. W czym więc problem? W demografii. Dziś 4 ludzi skalda się na 1 emeryta a za 20-30 lat będzie to 2 ludzi. Liczba emerytów rośnie a liczba pracujących spada.
Programy typu 500+ czy 13 i 14 emerytura idą z naszych podatków. 500+ miał być programem demograficznym, który uratuje emerytury ludzi którzy ciągle są na rynku pracy. Jak się w tej kwestii spisał widać po dzietności. Część ludzi potrzebujących dostało zastrzyk finansowy inni biorą pieniądze mimo że żadnych braków nie mają(mniejsza z tym...). 13 i 14 emerytura dziwnym trafem przypada zawsze przed wyborami, przypadek? Osobiście uważam, że pieniądze są potrzebne cały rok, nie tylko 2 razy w roku. Większość osób chciałoby co miesiąc większą emeryturę niz czekać na 2 miesiące w roku i oszczędzać, bo następna za X miesięcy.

Aby nie było, że jestem taki zły i nie chcę się dzielić... popieram 500+ dla osób które tego potrzebują(chociaż jest to zagrywka polityczna i niedoskonała). Wypłacanie świadczeń tym, którzy zarabiają ponad przeciętnie jest dla mnie totalna abstrakcją. 13 i 14 emerytury bym zlikwidował a te środki przekazał na wypłacanie comiesięcznych emerytur(pomijając tych co mają wysoką emeryturę)
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:500+ miał być programem demograficznym, który uratuje emerytury ludzi którzy ciągle są na rynku pracy. Jak się w tej kwestii spisał widać po dzietności.

Moze sugerujesz ze dzieci sie nie rodza bo program jest do dupy.
To kwestia bardziej zlozona niz ci sie wydaje.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Moze sugerujesz ze dzieci sie nie rodza bo program jest do dupy.

Nigdzie tego nie sugerowal... dzieci sie nie rodza bo polki zamiast sie ruchac i rodzic to chleją wódkę hektolitrami... prezes mówił ja mu wierze...
Co nie zmienia faktu ze program jest do dupy...

semt3x pisze:poprostu nastapi dodruk tak jak to sie dzieje od zawsze w tym systemie

to czemu od razu, dzisiaj nawet nie nadrukowac fchuj kasy i podwoic emerytury?
skoro dodruk rozwiazuje takie problemy to czemu to nie chce zadzialac w Turcji czy Wenezueli? tam drukuja na potege...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Typer pisze:semt3x,
Nie wiem czy rozumiesz na czym polega inflacja, zakładam że nie wiesz o co chodzi, inaczej byś nie pisał, że lekiem na całe zło jest dodruk pieniądza.
ZUS sam w sobie jest bankrutem i ciągle jest dotowany z podatków. Mówiąc inaczej, mimo zebranych składek od uczestników obecnego systemu emerytalnego(np naszych babć i dziadków) ta instytucja ich nie posiada...Skąd więc są pieniądze? Twoje składki nie idą na Twoje konto emerytalne tylko są bezpośrednio przenoszone na obecnego emeryta. Więc gdy weźmiesz 4 pracowników na etacie, zabierzesz od nich ustawowe składki to jest kasa na 1 emeryta. Ewentualne braki są rekompensowane z bieżących podatków. To co obecnie wpłaciłeś masz na wirtualnym koncie ZUS, jest wirtualne bo nie ma tam żadnych pieniędzy, musisz liczyć na to, że w dalekiej przyszłości gdy sam będziesz beneficjentem tego programu znajdzie się X ludzi, którym będą pobierane składki na Twoje świadczenie. W czym więc problem? W demografii. Dziś 4 ludzi skalda się na 1 emeryta a za 20-30 lat będzie to 2 ludzi. Liczba emerytów rośnie a liczba pracujących spada.
Programy typu 500+ czy 13 i 14 emerytura idą z naszych podatków. 500+ miał być programem demograficznym, który uratuje emerytury ludzi którzy ciągle są na rynku pracy. Jak się w tej kwestii spisał widać po dzietności. Część ludzi potrzebujących dostało zastrzyk finansowy inni biorą pieniądze mimo że żadnych braków nie mają(mniejsza z tym...). 13 i 14 emerytura dziwnym trafem przypada zawsze przed wyborami, przypadek? Osobiście uważam, że pieniądze są potrzebne cały rok, nie tylko 2 razy w roku. Większość osób chciałoby co miesiąc większą emeryturę niz czekać na 2 miesiące w roku i oszczędzać, bo następna za X miesięcy.

Aby nie było, że jestem taki zły i nie chcę się dzielić... popieram 500+ dla osób które tego potrzebują(chociaż jest to zagrywka polityczna i niedoskonała). Wypłacanie świadczeń tym, którzy zarabiają ponad przeciętnie jest dla mnie totalna abstrakcją. 13 i 14 emerytury bym zlikwidował a te środki przekazał na wypłacanie comiesięcznych emerytur(pomijając tych co mają wysoką emeryturę)


nie dosc ze wybierasz sobie jedynie wygodne dla siebie kawalki moich wpisow i walisz ten monolog nic nie wnoszacy to czesto jeszcze przeinaczasz to co napisalem :D

ja nigdzie nie mowie ze dodoruk jest lekiem na cale zlo a jedynie ze tak funkcjonuje nasz obecny system na calym swiecie. jesli temat emerytur to nie sposob przypomniec jak tusk zrobil skok na kase z naszych potencjalnych emerytur ale o tym juz zapomniales co czy niby nie mialo miejsca takie cos? :D

500+ nie jest zadnym programem demograficznym ani zadnym kolem ratunkowym dla emerytur. widze ze sie mocno starasz tylko w niewlasciwych watkach...

dla mnie abstrakcja jest oglupienie ludzi a jeszcze wieksza gdy ktos sieje te brednie jak ty.

nadal wnosze o rozpisanie na temat programow gospodarczych twojej proniemieckorosyjskiej parti o ile takowe istnieja.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


komin pisze:
Hardaszian pisze:Moze sugerujesz ze dzieci sie nie rodza bo program jest do dupy.

Nigdzie tego nie sugerowal... dzieci sie nie rodza bo polki zamiast sie ruchac i rodzic to chleją wódkę hektolitrami... prezes mówił ja mu wierze...
Co nie zmienia faktu ze program jest do dupy...

semt3x pisze:poprostu nastapi dodruk tak jak to sie dzieje od zawsze w tym systemie

to czemu od razu, dzisiaj nawet nie nadrukowac fchuj kasy i podwoic emerytury?
skoro dodruk rozwiazuje takie problemy to czemu to nie chce zadzialac w Turcji czy Wenezueli? tam drukuja na potege...


bo dodruk tez jest mimo wszystko kontrolowany i ktos na to musi wydac zgode. ale to juz jest mowa o ludziach ktorzy rzadza swiatem a nie sa w rzadzie krajowym.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


aaaa :D
semt3x pisze:dodruk tez jest mimo wszystko kontrolowany i ktos na to musi wydac zgode. ale to juz jest mowa o ludziach ktorzy rzadza swiatem a nie sa w rzadzie krajowym.

no to chuj...w takim razie jebac wybory w Polsce...bo whatever czy wygra PIS czy Partia Lewitujących Ufoludków... zaczekajmy na wybory "ludzi którzy rządzą światem" bo i tak od nich zależy wysokość emerytury Harda^^
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin pisze:aaaa :D
semt3x pisze:dodruk tez jest mimo wszystko kontrolowany i ktos na to musi wydac zgode. ale to juz jest mowa o ludziach ktorzy rzadza swiatem a nie sa w rzadzie krajowym.

no to chuj...w takim razie jebac wybory w Polsce...bo whatever czy wygra PIS czy Partia Lewitujących Ufoludków... zaczekajmy na wybory "ludzi którzy rządzą światem" bo i tak od nich zależy wysokość emerytury Harda^^


coz mozna jebac wybory te tu i teraz do sejmu jak i wlasne z perspektywy jednostki/czlowieka i moze byc tez tak ze poprostu bedziemy sobie siedziec na weglowym lockdownie w kwaterze na emeryturze/dochodzie gwarantowanej/ym za jakis czas udajac ze wszystko poszlo jak nalezy
a w okol beda nam islamisci fajerwerki puszczac :D
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Przekręcanie czy uogólnienie tego co napisałeś wcześniej? Chcesz dać do zrozumienia, że to co wcześniej pisałeś już nie jest aktualne? Wytłumaczyłem jak działa nasz system emerytalny, nie jest istotne czy komuś się to podoba, tak jest i nie widać na horyzoncie zmian. Wiek emerytalny nie zostanie podniesiony bo to będzie gwóźdź do politycznej trumny. Najprawdopodobniej będzie przyzwolenie do głodowych wypłat tylko po to aby nie stracić w oczach wyborców. Teza, że każdy system działa na dodrukowywaniu pieniądza jest mocnym nadużyciem. Czym innym jest dodruk a czym innym trzymanie inflacji na poziomie 2,5%. Po raz kolejny mieszasz bo usłyszałeś szczątkowe informacje. Wiesz na czym np polegają obligacje indeksowane inflacją i czemu mają służyć? Kto je wykupuje i w jakim celu gdy konsument chce z nich zrezygnować? Możesz napisać, że jest to dodruk...Tylko zupełnie inaczej działa Polska a np wcześniej wymieniona Wenezuela. Warto napisać, że OFE zostało rozpieprzone przez platformę przy głosach...pis. Warto też dodać, że OFE miało zostać całkowicie rozmontowane ale tutaj wmieszał się Ziobro i brakło kilku głosów koalicjanta. Szkoda, że nie przypomniałeś o projekcie pisu w którym chcieli przenieść wszystkie środki zgromadzone na konta ZUSowskie i naliczeniu sobie za to prowizji 10 czy 15% od kwoty zgromadzonej. Myślę, że nie ma takiego kraju na świecie, który ma tak wspaniałą prowizję. Nie napisałem o tym bo nie wiem czy jest sens, zwłaszcza, że świadczenia z OFE wcale nie były tak zajebiste jak je reklamowano 30lat temu.
Napisałem, że 500+ nie jest programem demograficznym ALE miał być. Takie było założenie partii obecnie rządzącej. Im więcej ludzi na rynku pracy, tym łatwiej o wyższe świadczenia a właściwie składki na świadczenia. Gdyby to pykło tak jak zakładał plan ogłoszony przez Szydło, to dziś bylibyśmy prawie w połowie tego sukcesu. Tak więc to nie ja mieszam tylko u Ciebie kłania sie po raz kolejny brak czytania ze zrozumieniem.
Dla mnie to też jest abstrakcja jak można ogłupiać ludzi, szkoda tylko, że rozumiesz to zupełnie inaczej niż ja ;) Ile przemówień czy wieców wyborczych partii opozycyjnych zostało pokazanych w TVP na żywo? Pomijam czy kogokolwiek one interesowały i czy ktoś tam mówił z sensem. Nawet nie dostaliście okazji aby posłuchać tego co opozycja ma do powiedzenia. Puścili Wam jedynie zmontowane fragmenty.
Nie czekaj, przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wypowiedzi ;)

Ludzie rządzący światem czyli te złe okropne Niemcy?
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:Przekręcanie czy uogólnienie tego co napisałeś wcześniej? Chcesz dać do zrozumienia, że to co wcześniej pisałeś już nie jest aktualne? Wytłumaczyłem jak działa nasz system emerytalny, nie jest istotne czy komuś się to podoba, tak jest i nie widać na horyzoncie zmian. Wiek emerytalny nie zostanie podniesiony bo to będzie gwóźdź do politycznej trumny. Najprawdopodobniej będzie przyzwolenie do głodowych wypłat tylko po to aby nie stracić w oczach wyborców. Teza, że każdy system działa na dodrukowywaniu pieniądza jest mocnym nadużyciem. Czym innym jest dodruk a czym innym trzymanie inflacji na poziomie 2,5%. Po raz kolejny mieszasz bo usłyszałeś szczątkowe informacje. Wiesz na czym np polegają obligacje indeksowane inflacją i czemu mają służyć? Kto je wykupuje i w jakim celu gdy konsument chce z nich zrezygnować? Możesz napisać, że jest to dodruk...Tylko zupełnie inaczej działa Polska a np wcześniej wymieniona Wenezuela. Warto napisać, że OFE zostało rozpieprzone przez platformę przy głosach...pis. Warto też dodać, że OFE miało zostać całkowicie rozmontowane ale tutaj wmieszał się Ziobro i brakło kilku głosów koalicjanta. Szkoda, że nie przypomniałeś o projekcie pisu w którym chcieli przenieść wszystkie środki zgromadzone na konta ZUSowskie i naliczeniu sobie za to prowizji 10 czy 15% od kwoty zgromadzonej. Myślę, że nie ma takiego kraju na świecie, który ma tak wspaniałą prowizję. Nie napisałem o tym bo nie wiem czy jest sens, zwłaszcza, że świadczenia z OFE wcale nie były tak zajebiste jak je reklamowano 30lat temu.
Napisałem, że 500+ nie jest programem demograficznym ALE miał być. Takie było założenie partii obecnie rządzącej. Im więcej ludzi na rynku pracy, tym łatwiej o wyższe świadczenia a właściwie składki na świadczenia. Gdyby to pykło tak jak zakładał plan ogłoszony przez Szydło, to dziś bylibyśmy prawie w połowie tego sukcesu. Tak więc to nie ja mieszam tylko u Ciebie kłania sie po raz kolejny brak czytania ze zrozumieniem.
Dla mnie to też jest abstrakcja jak można ogłupiać ludzi, szkoda tylko, że rozumiesz to zupełnie inaczej niż ja ;) Ile przemówień czy wieców wyborczych partii opozycyjnych zostało pokazanych w TVP na żywo? Pomijam czy kogokolwiek one interesowały i czy ktoś tam mówił z sensem. Nawet nie dostaliście okazji aby posłuchać tego co opozycja ma do powiedzenia. Puścili Wam jedynie zmontowane fragmenty.
Nie czekaj, przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze wypowiedzi ;)

Ludzie rządzący światem czyli te złe okropne Niemcy?


ty nie odnosisz sie do tego co ja pisze wiec ja tez nie traktuje cie juz powaznie. ty poprostu siejesz zaklamana propagande pod przykrywka przekazywanej watpliwej tresci skupiajac sie na formie.

wlasnie o to chodzi ze to ty skupiasz sie na tym co politycy mowia zamiast na tym co robia w stosunku do tego co mowia i jakie sa fakty.

dezinformacja to mocna bron obecnie na ludzi bo sa oni oglupieni i jak bydlo sa prowadzeni na rzez poprzez przywodcow jak tusk i jemu podobnym ale ogolowi pisane jest oswiecenie i czy komus sie to podoba czy nie to nastapi. ja jedynie od siebie staram sie dolozyc cegielke zeby sie przyczynic i byc moze dzieki mnie tez stanie sie to ciutke wczesniej mam nadzieje.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure



tutaj masz wypowiedź kaczego co myśli o OFE, nie skupiaj się na słowach o informowaniu, skup się na tym co on myśli na temat OFE.

Cały czas się odnosiłem do tego co napisałeś, problem w tym, że Ciebie nie interesuje to jak coś wygląda w rzeczywistości.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


odnosisz sie jedynie do wybranych kawaleczkow moich wypowiedzi czesto odbijajac mocno w bok i mataczysz cos tam ze nawet tego nie czytam...

ty sie skup na tym kto sobie zajumal hajs z ofe..jak zapomnales to przypomne tusk
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


opisałem całą sytuacje z OFE, przypomniałem kto przyniósł projekt ustawy, kto go klepnął, dostałeś nawet potwierdzenie w formie filmiku...
Chłopie, co z Tobą jest nie tak?
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości