Nadchodzi...NOWE? [temat polityczny]

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Hardaszian pisze:Miał być dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców a jest skokowa podwyżka składki o 250 zł.
Rządząca większość zapomina o obietnicach.


W programach partii koalicyjnych nigdy nie było mowy o "dobrowolnym ZUSie". Była mowa o możliwości wzięcia tzw. wakacji od ZUSu na okres od 3 miesięcy do pół roku w przypadku, gdy przedsiębiorca nie uzyskuje dochodów. Podwyżki składek ZUS są zaś związane bezpośrednio ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia i to jest niestety nihil novi - czy nam się to podoba, czy nie. Nikt nigdy nie obiecywał wprowadzać w tym zakresie zmian.

Twoje wypowiedzi brzmią jak mem, Hardaszian. A przecież masz więcej przestrzeni na analizę pisząc posta, niż gdybyś wstawiał tu obrazek z memicznym komentarzem.
Awatar użytkownika
Userka
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 477
Rejestracja: 03 cze 2017, 11:05
Podziękował: 182 razy
Podziękowano mu: 243 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: ;)



Dobrowolny zus oznacza co innego niż kosiniak pierdoli.
Jak nie znają znaczenia słów których używają to albo świadczy o ich ignorancji albo o celowym wprowadzaniu w błąd!!
https://www.youtube.com/watch?v=vo8fAakK25Y&t=16s
Jak nie wiadomo o co chodzi to pewno śmierdzi to KIEŁBASĄ WYBORCZĄ i to nie tą z górnej półki :laughingnew:
A Twoje wypowiedzi wyglądają jak film na tik toku tylko zamiast gadać kiedy wkładałaś sobie dildosa pierzysz coś o polityce ;)
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666



Oni chyba sami dobrze nie wiedzą co obiecywali :laugh3:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


https://wyborcza.pl/7,75398,30550479,dz ... z-tvp.html
Kolejny dziennikarz którego boją się rządzący.
Szczuł muzycznie na tuska i cała resztę :lol:
Może ktoś logicznie uzasadni mi ich zwolnienie ???
Babiarz też zwolniony kto jeszcze może Strasburger... szczuje w Familiadzie :laughingnew:
Zemsta nikogo nie ominie nawet bogu ducha winnych znanych,lubianych dziennikarzy i prowadzących którzy z polityka nie mieli nic wspólnego.
Tak wyglądają te nowe ''lepsze'' standardy .. skandal i żenada !!!!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


ty masz zaplacone od kazdego posta czy za darmo robisz z siebie posmiewisko?
Awatar użytkownika
suchar270
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 22
Rejestracja: 30 cze 2017, 23:59
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: xd
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


suchar270,
Idź pisać te swoje SUCHARY gdzie indziej.
Ja nie masz nic mądrego do napisania w temacie tylko krytykować to lepiej nie pisz !!!
Na ra.
Donald Tusk to prawdopodobnie pierwszy premier na świecie, który chce obniżyć ceny benzyny poprzez podniesienie opłaty paliwowej :laughingnew:
Jak tam Typerek koniec z bezpłatnymi autostradami..chuj z tym ja nie korzystałem z nich :mocking:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Ja nie masz nic mądrego do napisania w temacie tylko krytykować to lepiej nie pisz !!!


Gdyby wszyscy zastosowali się do twojej "rady", to nikt by tu nic w żadnym temacie nie mógł napisać, a ty byłbyś jednym z pierwszych, którzy by musieli się do tego zastosować, więc pisz sobie dalej swoje "mądre" teksty, w których nikogo i niczego "nie krytykujesz" ale miej świadomość, że są ludzie o odmiennym zdaniu na temat twojej "twórczości"
Sorry, że cytuję akurat ciebie ale to się tyczy zdecydowanej większości "tuzów" tego forum.

Na tym forum tak jakoś zakorzeniło się prawo Kalego, że jeżeli wy komuś coś to nic ale jeżeli tylko ktoś coś o was, to zaraz wyzwiska, agresja, pokazywanie swojej wyższości. To międzi innymi jedna z przyczyn, że tak mało osób tu się udziela. Potraficie tylko dopier***ć się do każdego, nieuznając żadnej krytyki jednocześnie sami krytykując gdzie i co tylko się da. Czat jest tego najlepszym przykładem ale i w tematach jest niewiele lepiej.
Marne to wasze życie, skoro inaczej nie potraficie rozmawiać z innymi.

Mimo wszystko Happy New Year dla wszystkich, z nadzieją, że i to forum kiedyś zmieni swoje oblicze.
Awatar użytkownika
sheer
SU-holik
SU-holik
Posty: 73
Rejestracja: 27 cze 2021, 11:29
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 25 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ­ ­ ­ ­ ­
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


sheer,
Masz sporo racji w tym co piszesz.
Zwróciłem tylko uwagę sucharowi że swoim postem nic nie wnosi tu do dyskusji a tylko stara się wyśmiać ze mnie.
Wołałbym żeby dołączył do grona dyskutantów zamiast tylko ograniczać się do swojej krótkiej wrzutki.
Zdaje sobie też sprawę że są tu ludzie o zgoła odmiennych zdaniach niż moje ale ma tym polega dyskusja żeby przedstawiac stronie przeciwnej swoje racje.
I to że wiem że ich nie przekonam nie zniechęca mnie do dalszego aktywnego udziału.
HAPPPYYY NEW YEAARRR bez względu na poglądy polityczne !!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:suchar270,
Idź pisać te swoje SUCHARY gdzie indziej.
Ja nie masz nic mądrego do napisania w temacie tylko krytykować to lepiej nie pisz !!!
Na ra.
Donald Tusk to prawdopodobnie pierwszy premier na świecie, który chce obniżyć ceny benzyny poprzez podniesienie opłaty paliwowej :laughingnew:
Jak tam Typerek koniec z bezpłatnymi autostradami..chuj z tym ja nie korzystałem z nich :mocking:



Cytujesz tweety Morawieckiego, ale o wpisie ze opłata paliwowa przez ustawę jest podnoszona co rok, i że rok temu PiS też takiej podwyżki dokonał już zapominasz. Od 1994 roku opłata paliwowa jest podnoszona zgodnie z inflacją. I nie opłata paliwowa ma największy wpływ na cenę ale marża Orlenu również.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Od 1 stycznia 2024 r. wzrośnie stawka opłaty paliwowej dla wszystkich rodzajów paliw. Tak zdecydował minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Co ciekawe, w czasach, gdy był jeszcze w opozycji, mówił, że opłatę paliwową należy obniżać, by Polacy płacili mniej na stacjach.

Za decyzją o podniesieniu opłaty paliwowej stoi minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Na razie jeszcze nie uzasadnił, co skłoniło go do jej podjęcia.

Ale tommox już wie.
Może podpowiesz mu skąd ta podwyżka :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, jak sobie wyobrażasz nasz system w momencie, gdy ludzie przestają płacić ZUS? Kosiniak w swoim programie mówił o pomocy dla przedsiębiorców a nie o systemie dobrowolności typu "nie chcesz? TO NIE PŁAĆ!". Partia słusznie miniona każdego roku chwaliła się podnoszeniem minimalnej a jednocześnie nigdy nie zastanawiali się skąd przedsiębiorca ma brać pieniądze. Wrzucanie wszystkich do jednego wora jest krzywdzące i to jest coś co powinno się zmienić zanim populistyczne hasełka dorżną małe i mikro firmy a takich mamy najwięcej.

Wow, zazwyczaj pisałeś do każdego z forum "pewnie masz tą wiedzę z TVN24 lub z wyborczej". Dziwne, że sam się powołujesz na nich, zwłaszcza, że wymienione osoby być może ciągle będą pracować w TVP. Warto zauważyć, że zadłużenie tej telewizji jest szacowana na 2,5mld... tam trzeba zrobić zmiany. Czy wystarczy zmienić prezenterów? Zmienić programy? Nie wiem ale coś zrobic trzeba bo to nie jest normalne aby firma przynosiła aż takie straty.

Nie potrafiłeś dostrzec podwyżek za paliwo po zakończonych wyborach gdzie różnica sięgała 70-80 groszy a czepiasz się 3-6 groszy...
tutaj masz fotkę Kaczyńskiego który też miał swoje obietnice paliwowe po czym...wprowadzili kolejny podatek ;)
**Pokaż Spoiler**
Obrazek


Autostrady są po to płatne aby zarabiały same na siebie czyli na ewentualne naprawy czy rozbudowę. Jeśli lubisz płacić za coś z czego nie korzystasz, to Twoja sprawa.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:Czy wystarczy zmienić prezenterów? Zmienić programy? Nie wiem ale coś zrobic trzeba bo to nie jest normalne aby firma przynosiła aż takie straty.

No pewno tak zmiana prezenterów na swoich pewno uzdrowi sytuację finansową tvp.
Ponoć nowi dostali wyższe niż rynkowe stawki pracy.
Już nastąpiła zmiana wiadomości są teraz i19.30.
No i to co już gołym okiem widać odpolitycznienie mediów.
Już pierwsi posłowie opozycji zostali wyrzucani ze studia za zadawanie niewygodnych pytań.
Jak tak dalej pójdzie to dyskusje polityczne będą ograniczały się tylko do występów różnych clownów i potakiwaczy z partii rządzącej :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Wypierdolic tego kloszarda pisowskiego ile można tych herezji debila czytać. Niech wypierdala na forum republiki stary jebany banderowie. Precz z pisowską kurwa
Awatar użytkownika
Spajk
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 293
Rejestracja: 22 paź 2020, 16:45
Podziękował: 9 razy
Podziękowano mu: 7 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Kimi
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Spikel


Hardaszian pisze:Od 1 stycznia 2024 r. wzrośnie stawka opłaty paliwowej dla wszystkich rodzajów paliw. Tak zdecydował minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Co ciekawe, w czasach, gdy był jeszcze w opozycji, mówił, że opłatę paliwową należy obniżać, by Polacy płacili mniej na stacjach.



W 2021 jako poseł uprawiał taką samą propagandę jak teraz Morawicki.
To jak się podnosi opłatę paliwową co roku, określa ustawa z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym
tu masz link do ustawy, żebyś nie myślał że to nie jest prawda, albo że to propagada itp.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19941270627/U/D19940627Lj.pdf

tu żebyś nie musiał szukać


Stawki opłaty paliwowej, o których mowa w ust. 1, ulegają podwyższeniu na następny rok w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wskaźnik wzrostu cen, o którym mowa w ust. 2, ustala się na podstawie komunikatu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego ogłoszonego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", w terminie 15 dni po upływie trzeciego kwartału, każdego roku. Minister właściwy do spraw transportu ogłasza, w drodze obwieszczenia, w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski", stawki opłaty paliwowej obliczone z uwzględnieniem zasady, o której mowa w ust. 2, zaokrąglając je w górę do pełnych groszy

art 37m ust. 2, 3 i 4 ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym

GUS w październiku wyliczył że za pierwsze 3 kwartałwy 2023, inflacja na dobra konsumpcyne i usugi wzrtosła w porównaniu z tym samy okresem 2022 roku o 13,2% i o tyle została podniesiona opłata paliwowa. Jak za rok inflacja będzie 8% to znowu wzrośnie o tyle.
Dla uściślenia i Morawiecki i wtedy 2021 obecny minister się ośmieszają wskazując na opłatę paliwową jako na ważną składową cen paliwa bo opłata paliwowa odp za 2-5 % ceny paliwa.
Czasem Hard warto poszukać informacji na stronach sejmu itp a nie słuchąć propadandy.

Hardaszian pisze:za decyzją o podniesieniu opłaty paliwowej stoi minister infrastruktury Dariusz Klimczak. Na razie jeszcze nie uzasadnił, co skłoniło go do jej podjęcia.
Ale tommox już wie.
Może podpowiesz mu skąd ta podwyżka :sarcastic:


Tak wiem i właśnie to Tobie wyjaśniłem, tak samo jak to jak oszukiwał swoich wyborców w 2021 obecny minister żeby oburzyć ludzi i jak tak samo robi teraz Morawiecki żeby podburzyć wyborców PiS.
Hard, na wielu rzeczach się nie znam, ale akurat z Ekonomii i mechanizmów tego jak działają finanse krajowe czy globalne to wiem całkiem sporo.
Jakbyś chciał kiedyś posłuchać to chętnie Tobie wytłmaczę.

btw, już kiedyś tłumaczyłem Tobie że 500+ to nie są środki zabrane przestępcom z karuzeli Vatowskich, bo miałeś takie przekonanie.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx pisze:Dla uściślenia i Morawiecki i wtedy 2021 obecny minister się ośmieszają wskazując na opłatę paliwową jako na ważną składową cen paliwa bo opłata paliwowa odp za 2-5 % ceny paliwa.

Serio uważasz że tego nie wie.
Skąd te przypuszczenia... chyba wypada tak napisać żeby zdyskredytować jego wpis o obniżce przez podwyższanie.
tomoxx pisze:Hard, na wielu rzeczach się nie znam, ale akurat z Ekonomii i mechanizmów tego jak działają finanse krajowe czy globalne to wiem całkiem sporo.
Jakbyś chciał kiedyś posłuchać to chętnie Tobie wytłmaczę.

Bez urazy ale nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem z ekonomi wiec nie skorzystam.
Ale ciszę się że za takiego się uważasz :sarcastic:
btw, już kiedyś tłumaczyłem Tobie że 500+ to nie są środki zabrane przestępcom z karuzeli Vatowskich, bo miałeś takie przekonanie.

Pieniądze te trafiły do budżetu państwa wiec mogły być do tego też wykorzystane !!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


https://niezalezna.pl/polityka/rzad/war ... twa/508023
"Odpolityczniania" Spółek Skarbu Państwa oraz mediów publicznych idzie pełną parą :laughingnew:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


hard, tyle lat minęło a ty jesteś nadal takim samym lub większym debilem
Awatar użytkownika
Max
SU-holik
SU-holik
Posty: 133
Rejestracja: 18 lis 2015, 06:47
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: -
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3121
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, gdybym jakimś cudem był najbardziej zagorzałym PISowcem na foro to akurat te sprawę pomijałbym milczeniem… goście SĄ WINNI… tego NIKT nie neguje… a Ty się kurwa cieszysz ze kryminaliści reprezentują Cię w sejmie… już nawet pomijam te porażkę gdy Duda, prawnik z wykształcenia, nawet nie wiedział kiedy można uniewinnić…
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2107
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 748 razy
Podziękowano mu: 1174 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość