Pół żartem-pół serio o rządzacych !!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
nie mam fotki z mostu ;), raz za daleko, dwa nie da się tam autem wjechać, trzy poza Zoo nie ma po co być po 2 stronie Wisły :)
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Hardaszian pisze:Hindusi lecę w kosmos



loty w kosmos to fikcja dla ciemnej masy czyt. ludu.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Jeśli będziesz chciał znać moją opinię na jakiś temat zawsze możesz zapytać. Nie mam poczucia, że uciekam od odpowiedzi. Nie chce mi się odnosić do czegoś kilka razy, szkoda czasu.

Zdaję sobie sprawę, że nie pracujesz w MONie i nic nie pisałem o zakupie amunicji do karabinów, pistoletów i tego typu sprzętu. Tak jak pisałem wcześniej, hucznie ogłoszono zakup 500 himarsów, 1k czołgów, myśliwców etc. Co z pociskami/rakietami? Co z infrastrukturą? Nie mamy nawet gotowych schronów więc siłą rzeczy nie jesteśmy gotowi na takie dostawy broni.
Całe szczęście, że nie strzelają grochem, kiedyś w policji oszczędzali naboje podczas ćwiczeń..

Nie urodziłeś się wczoraj, widziałeś zapewne wiele patologicznych sytuacji w których ktoś nie mógł spłacić zadłużenia. Pytanie "Po chuja podpisywać coś czego nie mogą zrealizować." uznaje za nietrafione.
https://www.money.pl/gospodarka/eksport-broni-do-polski-korea-podjela-wazna-decyzje-7000886563679200a.html
Zwróć uwagę na datę w artykule, 29 luty 2024 czyli ponad pół roku od niby zakupu?

Nie mieszkasz w Jagodnie a i tak wierzysz we wszystko co powiedzą przedstawiciele jednej partii, więc nie do końca rozumiem z czego się śmiejesz.

Rakieta o której pisaliśmy nie była hipersoniczna i według naszych wojskowych była śledzona na tyle długo, że zdążyliśmy poderwać F16, które miały ją w zasięgu. Powiedzieli też, że byli gotowi do zestrzelenia ale nie było takiej potrzeby patrząc na trajektorie lotu. W dalszym ciągu Błaszczak jest jedynym, który własną nieudolność zrzuca na wojskowych.

Ciągle jestem zaciekawiony co masz do firmy Simens i czemu nie powinniśmy od nich nic kupować. Otrzymuje tylko insynuacje, że Tusk jest taki i sraki lub jakiś dług musi spłacić wobec Niemiec. Jeśli dobrze pamiętam to Niemcy najbardziej zadowolone były z nabywania od Polski certyfikatów CO2, tyle że kupowali je od rządów PiS. Jeśli chodzi natomiast o dobre kontakty to były one tylko z Węgrami, które po odejściu Morawieckiego od władzy straciły jedynego sojusznika we wspieraniu ruskich interesów. Nie twierdzę, że robili to świadomie... byli użytecznymi

Nie staram się rozmydlić wątku, nie patrzę na świat jako czarny lub biały. Byliśmy krajem komunistycznym, myślę, że wiesz jak funkcjonuje taki twór. Po przejściu na kapitalizm siłą rzeczy wiele musiało się zmienić i się zmieniło. Z perspektywy czasu na dobre ale okres przejściowy musiał być bolesny. Jak przejść z Państwowego trybu na prywatny gdzie większość nie ma kapitału? Ludzie bogacili się powoli, inwestowali swoje pieniądze etc. Po wejściu do UE otworzyły się nowe możliwości z których ludzie korzystali. Kto mógł ten korzystał z tego co oferuje nowa perspektywa, jedni byli ambitni, ktoś był cwany a jeszcze inny MUSIAŁ. Część z tych ludzi się dorobiła i wróciła z pieniędzmi otwierając własne firmy. Są też tacy co wolą żyć w innym kraju. Najbardziej podoba mi się ostati zdanie, które napisałeś. Jest totalnym zaprzeczeniem ostatnich rządów

Nic nie pisałem o tym, że Glapciu był związany z PiSem. Szydło jasno stwierdziła na początku swojego premierowania, że koniec z konkursami, zaczynają się nominacje partyjne. Waltz nie była związana z platformą bo platformy wtedy nie było. Jeśli to co napisałem wcześniej nie jest "sensowne" odnośnie jego odwołania no to cóż... Nie bedę się silił na przekonywanie, że Maluch jest gorszy od Ferrari

W ostatnim czasie ludzie związani z Lewicą chętnie wypowiadali się o Ziobrze i wtargnięciu do jego posiadłości. Czarzasty opowiedział jak robili nalot na jego mieszkanie/dom i przyłożyli mu karabin do głowy. Tematu Blidy nawet nie chce mi się dotykać, jedni wierzą, że sama się zabiła inni, że było zupełnie inaczej. Śmiejesz się ze "standardów" przesłuchań wobec rodzącej kobiety więc obróć też w żart wejście do domu Ziobry, kupi sobie poxipol i sklei bramę. CHYBA, że to niemiecki klej, wtedy będzie wolał żyć bez bramy niż go użyć.

Nie znam historii tej kładki ale podobne zjawisko miało miejsce przed poprzednimi wyborami. Wtedy PiS zablokował drogę na kilka godzin aby ją otworzyć przy blasku kamer. Kłopot w tym, że droga kilka miesięcy już była w użyciu ;)

Tusk i Domański nie powinni pisać o zbijaniu inflacji, realnie działania nowego rządu można po jakimś roku podsumować. Nie mniej jednak odblokowanie KPO mogło mieć wpływ a zmiana prawicowej władzy według inwestorów to krok w dobrą stronę.

Z dobrych rzeczy, fajnie, że są przymiarki do wywalenia podatku Belki. Boje sie tylko, że będzie to przekładanie z jednej kieszeni do drugiej. Miesiąc bez ZUS też byłby super.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


skoro pis jest zly a po sie kreuje jako ten dobry i przez wiekszosc spoleczenstwa jest tez tak postrzegane to czemu w ocenie ich dzialan jest porownywanie do pisu skoro rowna sie do lepszych a nie gorszych?
Awatar użytkownika
anowidziszba
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 20
Rejestracja: 04 kwie 2024, 00:50
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: swinie dobre sa
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


https://businessinsider.com.pl/gospodar ... =onetsg_fb
Chyba mamy odpowiedz czy CPK powstanie :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


ludzie beda walczyc o CPK.

nie da sie zaklamac tego ze to nie ma sensu u nas skoro we wschodniej europie nie ma takiego portu a wszedzie gdzie sa przynosza zyski. niemcy francja anglia a za chwile i austria bedzie miala port przeladunkowy...
Awatar użytkownika
anowidziszba
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 20
Rejestracja: 04 kwie 2024, 00:50
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: swinie dobre sa
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:Tak jak pisałem wcześniej, hucznie ogłoszono zakup 500 himarsów, 1k czołgów, myśliwców etc. Co z pociskami/rakietami?


https://tvn24.pl/polska/wojsko-polskie- ... -st7264661
Sam widzisz nie strzelają grochem :sarcastic:
Typer pisze: Co z infrastrukturą? Nie mamy nawet gotowych schronów więc siłą rzeczy nie jesteśmy gotowi na takie dostawy broni.

Nie bój się takich rzeczy nie trzyma się pod gołym niebem.
Wydaliśmy Ukraińcom sporo sprzętu w tym czołgi i samoloty wiec trochę miejsc się zwolniło.
A jak coś braknie to tygrysek dobuduje.
Typer pisze:Nie urodziłeś się wczoraj, widziałeś zapewne wiele patologicznych sytuacji w których ktoś nie mógł spłacić zadłużenia.

Chyba nie doczytałeś o co w tym chodzi.
Chodzi o zwiększenie wsparcia kredytowego a nie że my nie możemy czegoś spłacić.
Typer pisze:Nie mieszkasz w Jagodnie a i tak wierzysz we wszystko co powiedzą przedstawiciele jednej partii, więc nie do końca rozumiem z czego się śmiejesz.

Cały internet się z nich śmieje że potrafili do 3 w nocy stać w długich kolejkach żeby oddać głos na K13G.
Typer pisze:Rakieta o której pisaliśmy nie była hipersoniczna i według naszych wojskowych była śledzona na tyle długo, że zdążyliśmy poderwać F16, które miały ją w zasięgu. Powiedzieli też, że byli gotowi do zestrzelenia ale nie było takiej potrzeby patrząc na trajektorie lotu.

Nie taka nie sraka zawsze znajdzie się wymówkę żeby nie reagować.
Typer pisze:Ciągle jestem zaciekawiony co masz do firmy Simens i czemu nie powinniśmy od nich nic kupować.

Poczytaj o firmie Vestas i ich inwestycjach w Polsce to może domyślisz się o co mi chodzi.
Typer pisze:Nie staram się rozmydlić wątku, nie patrzę na świat jako czarny lub biały.

Znowu sporo zdań ale nic o tym czy normalna jest sytuacja w której to ludzie młodzi jadą za chlebem do innych krajów bo dla nich nie ma pracy.
Ciągle zasłaniasz się komunizmem.
Typer pisze:Szydło jasno stwierdziła na początku swojego premierowania, że koniec z konkursami, zaczynają się nominacje partyjne.

Tak nadeszła teraz era wyłącznie konkursów i braku nominacji partyjnych :sarcastic:
Typer pisze:Nie bedę się silił na przekonywanie, że Maluch jest gorszy od Ferrari

Ja tam wole maluszka na którego mnie stać niż marzyć o czymś co jest poza moim zasięgiem ;)
Typer pisze:Czarzasty opowiedział jak robili nalot na jego mieszkanie/dom i przyłożyli mu karabin do głowy. Tematu Blidy nawet nie chce mi się dotykać, jedni wierzą, że sama się zabiła inni, że było zupełnie inaczej. Śmiejesz się ze "standardów" przesłuchań wobec rodzącej kobiety więc obróć też w żart wejście do domu Ziobry, kupi sobie poxipol i sklei bramę.

Czarzasty to jest dla mnie taki wiarygodny...........
Co do przesłuchiwania rodzącej kobiety to wiesz może czy zadawali jej pytania miedzi jednym a kolejnym parciem.
Nie wiem skąd bierzesz te płaskoziemne historyjki :sarcastic:
Natomiast wtargniecie do domu Ziobry który ma immunitet zamaskowanych ludzi bez jego obecności po wczesniejszym wyłączeniu wszystkich kamer nie można rozpatrywać w kategoriach żartu.
Do tego nakaz wydała do tego nie uprawiona osoba.
Typer pisze:Nie znam historii tej kładki ale podobne zjawisko miało miejsce przed poprzednimi wyborami.

A szkoda bo kosztowała więcej niż mosty drogowe budowane za pisu :sarcastic:
Typer pisze:Tusk i Domański nie powinni pisać o zbijaniu inflacji, realnie działania nowego rządu można po jakimś roku podsumować.

A na pewno nie po 100 dniach pustych obietnic :laughingnew:
Typer pisze:Nie mniej jednak odblokowanie KPO mogło mieć wpływ a zmiana prawicowej władzy według inwestorów to krok w dobrą stronę.

Odblokowanie KPO mogło mieć wpływ jedynie na zmianę władzy.
Mówisz i niemieckich inwestorach ;)
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
No cóż nadeszło nowe chyba będzie trzeba odkurzyć już dawno zapomniane zwroty '' wzrost bezrobocia'' , ''masowe zwolnienia''
Tak wygląda nowa uśmiechnięta Polska.
Tu kilka ciekawych linków...
https://niezalezna.pl/polityka/rzad/bod ... nej/514944
https://wydarzenia.interia.pl/felietony ... Id,7431094
https://wydarzenia.interia.pl/felietony ... Id,7403890
:bye:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Mimo przejęcia tvp 9 porażka z rzędu :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


PiS z największym zyskiem wśród młodych: PiS: + 7,2% KO: -3,4% TD: -1% Konfederacja: -2,4% Lewica: -4,7%
Przyszedł czas na refleksje.
Oby ten trend tylko rósł !!!
Jak nie wypaliły akademiki za złotówkę chyba przyszło otrzeźwienie :laughingnew:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Wcześniej zadałem retoryczne pytanie, czy słyszałeś o zakupionych pociskach/rakietach do sprzętu, który został hucznie ogłoszony. Wrzuciłeś filmik, którego nie oglądałem, jak mniemam pokazuje jak nasi wojskowi ćwiczą. Pytanie brzmi ile amunicji potrzeba do samych Himarsów jeśli chcemy zakupić 500 sztuk tego sprzętu?
Odpowiedź "nie martw się nie strzelamy grochem" jest odpowiedzią na to pytanie?
Kolejne zagadnienie to gdzie magazynować ten cały sprzęt. Trzeba dobudować wszystko... Himarsów nie będziesz trzymać razem, muszą być rozrzucone z bliskim dostępem do pocisków. Doskonale wiesz, że nie jest to zaplanowane.
Nic nie napisałem, że nie możemy czegoś spłacić. Chodzi o to, że u nas ogłoszono zakup ogromnej ilości sprzętu co było kłamstwem bo jak widziałeś po dacie, dopiero z końcem lutego obecnego roku Korea zgodziła się udzielić kredytu, biorąc nasz kraj za wiarygodny. Już pomijam takie rzeczy jak kupić vs wziąć kredyt czy mieć a jest w produkcji. Efekt jest taki, że będziemy mieć 1k czołgów czarna pantera z tym, że nawet do końca nie wiadomo jaka będzie specyfikacja wersji PL. Kiedy ruszy produkcja i kiedy będziemy mieć np 250 czołgów tego typu to jest zagadka i nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie. Komunikat natomiast jest taki, że je kupiliśmy ;) to samo tyczy sie reszty sprzętu.

Nawet nie skojarzyłem o co chodzi z Jagodnem...myślałem, że od tak wymyśliłeś sobie jakąś miejscowość.

Pytam o Simensa a w zamian dostaje odpowiedź abym poszukał informacji o firmie Vestas. Nie mam w sobie tej ciekawości aby zgłębiać wiedzę na ten temat. W mojej ocenie Simens to dobra firma, krucjata PiS ze wszystkim co niemieckie jest dla mnie słabe i groteskowe.

Pisałem już kilka razy, że nie widzę nic złego w tym, że ludzie jadą do innego kraju do pracy. Napisałem też czemu w naszym kraju było wysokie bezrobocie. Zmiana systemu z komunistycznego na kapitalistyczny "wymagała ofiar".

Wolę konkurs niż nominacje partyjną

W dzisiejszych czasach za nagrywanie filmików telefonem możesz zarobić na Ferrari. Więc jakoś do mnie nie trafia argument " poza zasięgiem".

Dla Ciebie będzie wiarygodny X dla innego Y.
Co do przesłuchiwania rodzącej to w jakimś programie Wójcik przyznał, że tak było ale on tego nie pochwalał...Po czym padł pomysł, że komisja powinna odwiedzić Ziobre w szpitalu... Podejrzewam, że gdyby CBA czy inna instytucja wbiła na pełnej do polityka Platformy to jednak byś się śmiał ;)

Patologia budowlana w naszym kraju jakoś mnie nie dziwi

Odblokowanie KPO daje większą wiarygodnośc naszej walucie bo ma pokrycie w euro. Jak rozumiem, innych inwestorów niż niemieccy nie widziałeś w naszym kraju?

Kiedyś się dziwiłem jakim cudem hitler wmówił narodowi niemieckiemu nienawiść do Żydów. Obecnie się dziwię, jak PiS wmówił swoim wyborcom nienawiść do Niemców. Rozumiem zaszłości historyczne ale tutaj chodzi o coś innego

Po raz kolejny, co zrobił obecny rząd, że jakaś firma ma masowe zwoleniania?

Wybory...nie widzę żadnego wygranego, wszyscy zostali ranni PiS miał najwięcej głosów ale stracił władze. KO zajęła ponownie drugie miejsce ale zwiększy władze. Reszta ma identyczne poparcie. Rozumiem, że szukasz powodów do zadowolenia, moim zdaniem nie powinieneś ich mieć. Nie wiem czy jest jakieś większe miasto w którym kandydat PiS nie odstawał od konkurenta. Frekwencja była o około 20% niższa niż podczas poprzednich wyborów a śmiem wątpić aby byli to wyborcy PiS. Mam wrażenie, że wszyscy odtrąbili wymuszony sukces z wyjątkiem Lewicy a gdy nie patrzą kamery pada pytanie "co się stało, że się znowu zesrało"
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


https://www.agrofakt.pl/kolejne-zaklady ... obce-rece/
Tego nie wiemy co się ostatecznie stanie gdy kolejne polskie zakłady przetwórstwa rolnego pójdą w zagraniczne ręce. Wiemy natomiast, że obecne problemy ze bytem i ceną za polskie owoce i warzywa do przetwórstwa tłumaczy się rolnikom m.in. tym, że polskie zakłady tej branży przejął zagraniczny kapitał. Czy ten schemat w powyższych przypadkach może się powtórzyć?
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Chuj wie ile w końcu kupimy tych Himarsów ale 500 robi wrażenia.
Może nawet większą niż zakup tablic mendelejewa.
Do ich zakupu nie była potrzebna żadna amunicja wróg padałby martwy na sam ich widok.
Z magazynowanie też nie było chyba większych problemów.
Wystarczył składzik na mopy.
Tygrysek chyba nie ma za dużo roboty cementy w ręce niech buduje i niech na razie zapomni o budowaniu wojsk kosmicznych.
Co to specyfikacji wystarczy mocny silnik i armatka o resztę się nie bój ;)
Specyfikacja to na szczęście nie jest domena polityków wiec nie powinni tego spierdolić.
Lepiej mieć coś w co będzie w przyszłości niż nie mieć tego jak będzie potrzebne.
Szkoda że jesteś leniwy bobyś zobaczył że są inne rozwiązania nawet lepsze niż Twój ukochany SIMENS.
Tak tak wszystkiemu jest winne przejście od komunizmu do.....liberalnego zamordyzmu.
Ilu znasz w Polsce ludzi którzy dorobili się Ferrari nagrywając filmiki :mocking:
Nic nie mam do niemców jak nie ingerują w nasze sprawy.
Nie jest dla ciebie niepokojące że nagle nastąpił gwałtowny wysyp masowych zwolnień.... może to też wina komunizmu. :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:[ Obrazek ]
No cóż nadeszło nowe chyba będzie trzeba odkurzyć już dawno zapomniane zwroty '' wzrost bezrobocia'' , ''masowe zwolnienia''
Tak wygląda nowa uśmiechnięta Polska.
Tu kilka ciekawych linków...
https://niezalezna.pl/polityka/rzad/bod ... nej/514944
https://wydarzenia.interia.pl/felietony ... Id,7431094
https://wydarzenia.interia.pl/felietony ... Id,7403890
:bye:


Do tego się musimy przyzwyczaić, zamknie się spora część fabryk i zakładów. Globalne marki otwierały się u nas nie z powodu tego że lubią Polskę tylko dla tego że mieli dobrych pracowników tanio, przy tak szybko rosnącej płacy minimalnej firmy bazujące na dużej ilości pracowników będą się zamykać. Do tego dużo procesów do których byli wcześniej potrzebni ludzie przejmują maszyny. A te są tańsze niż ludzie, nie chodzą na zwolnienia itp. Największe firmy odzieżowe nie dlatego szyją w Bangladeszu bo tam jest fajny klimat, tylko dlatego że jest tanio. Dużo usług jest przenoszonych do Indii, dlatego że jest bardzo tanio i że tam dużo osób zna perfekcyjnie angielski. Więc paradoksalnie im najniższa krajowa będzie wyższa tym więcej zakładów bazujących na taniej sile roboczej się z Polski wyniesie. I na to rady za bardzo nie ma. Przerabiały to te wszystkie kraje z których produkcja była przenoszona do PL teraz przerabiamy to my. W momencie kiedy tania siła robocza przestaje być tanią wtedy automatyzuje się produkcję lub przenosi gdzieś indziej. Kiedyś tak było z przemysłem motoryzacyjnym. Jak wprowadzono automatyzację dużo ludzi straciło pracę. O tym procesie (momentu kiedy opłaca się przenieś całą fabrykę itp do innego kraju) się mówi na zajęciach z ekonomii. W największym skrócie, państwo chce by podnosić wynagrodzenie by ludziom było lepiej, ale nikt nie chce płacić najgorzej wykwalifikowanym, wykształconym większych pieniędzy. Lepiej wtedy zainwestować w automaty.

Płacą minimalną w 2021to było ok 2800 teraz jest 4200, a w branżach gdzie płaci się więcej niż najniższa krajową nie było takich podwyżek.

Tu masz wyjaśnienia mądrzejszych ode mnie :) bez politycznych odniesień
https://www.money.pl/gospodarka/w-polsce-narasta-niebezpieczne-zjawisko-fala-zwolnien-sie-rozpedza-7015476105247648a.html
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx,
A to pech akurat teraz kiedy nowa lepsza władza chciała nabrać wiatru w żagle :sarcastic:
Tyle dobrze że to już nie jest wina komunizmu :laughingnew:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Gdzie teraz są kurdej-szatan i ostaszewska? Dlaczego holland nie grzmi? Gdzie podział się biegający franuś? Gdzie jest pizza od szczerby i jońskiego? Gdzie jest pani od pływającego Ibrahima? Gdzie oni są, ci wszyscy emigrantów przyjaciele :laughingnew:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Masz racje nie widać żadnego wyraźnego zwyciezcy wyborów samorządowych ale moim zdaniem większym przegranym jest Po.Celem Tuska była całkowita marginalizacja PiS poprzez odcięcie tej partii od wszystkich możliwych źródeł sprawczości.W tym celu odebrano im tubę propagandową jakim było dla nich tvp..
LIczne komisje śledcze też miały za zadanie obrzydzenie wyborcom pisu
Tak się jednak nie stało.
Mamy za to kabaret polityczny i gołym okiem widać że ci którzy mieli rozliczyć pis z rzekomych afer kompletnie sobie z tym nie radzą.
Odcięcie PiS od władzy we wszystkich województwach było zatem najważniejszym zadaniem na te wybory.
Województwa dysponują wielkimi pieniędzmi są potężnymi instytucjami.
W najgorszym scenariuszu tusk przewidywał że Pisowi zostanie Podkarpacie (i bardzo mu się to nie podobało próbował coś z tym zrobić liczył że jednak to też zabierze).
Ostatecznie PiS wygrał w 7 województwach a będzie rządził w 5.
Dla obozu rządzącego to kompletna klęska.
Istnieje coś takiego jak fenomen kuli śniegowej.
Wyborcy imponują sukcesy chce być ich częścią.
Jeśli widzią że jakaś formacja ciągle wygrywa ma ciagle dobre wyniki wyniki to chce na nią głosować.
Tak było z pisem w przeciagu wszystkich tych lat
Natomiast jeśli widzią że jego partia słabnie przegrywa 9 z rzędu wybory to sa tym faktem rozgoryczeni
Myślę że będziemy świadkami takiego procesu teraz.
Ludzie pokażą czerwona kartke przy najbliższych wyborach !!!!
Jest w polityce coś takiego jak '' pierwsze wrażenie''
Wielu ludzi w Polsce zwłaszcza tych młodszych nie pamięta poprzednich rządów Tuska i dla nich tym „pierwszym wrażeniem” były właśnie te mijające 4 miesiące.
Wielu wyborcom zostanie zatem wrażenie bardzo nerwowego początku rządów tuska siłowych przejęć aresztowań protestów rolniczych oraz niedotrzymanych obietnic.
Także nie wróże niczego dobrego dla przyszłosci tej koalicji.
Dojdzie do tego problem emigrantów zarobkowych z którymi za dwa lata musimy się zmierzyć.
Bo gdzieś trzeba będzie tych wszystkich lekarzy nauczycieli zakwaterowac wyżywic itp
Tusk ma świadomość że to były najłatwiejsze miesiące jego rządu.
Problemy dopiero się zaczną zielony ład podwyżki zwolnienia grupowe bezrobocie przymusowa relokacja i związana z tym przestępczość a także skutki zaniechania wielkich inwestycji infrastrukturalnych.
Jeżeli już po 4 miesiącach wynik są słabe to widoki na przyszłość są tym bardziej marne !!!!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek

:laughingnew: :laughingnew: :laughingnew:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Rząd zamknął program Batory: budowy niskoemisyjnych, dużych (ok 200-metrowych) promów pasażerskich dla polskich armatorów. To znaczy program odtwarzania skasowanego przemysłu stoczniowego: biur konstrukcyjnych, produkcji, łańcucha dostaw. Gigantyczne przedsięwzięcie. Skasowali.

To Polsce potrzebny jest przemysł stoczniowy.
Przecież możemy kupować u niemców.
Tak wygląda zwijanie przemysłu!!!
Na zdjęciach nowo budowany prom dla PŻM oraz drugi już gotowy....
Obrazek
Ale to już historia.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 47 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


prawda jest taka ze po zapowiadalo taka kleske pisu a oni wcale nie chca ich wykrwawic bo im jest na reke opozycja w obecnej postaci ktora bedzie tylko pozornym zagrozeniem i pod pelna kontrola koalicji bo jesli pis ponioslby sromotna porazke konieczne byloby przegrupowanie co predzej czy pozniej i tak nastapi ale no wlasnie na ten moment bedzie to pozniej a gdyby ich zdeklasowali czesc ich elektoratu szukalaby innej opcji i wiadomo ze nie byloby to po czy koalicja wiec wzmocniliby konfederacje a tego boi sie i bruksela z helmutem na czele i tusk tez wie ze predzej czy pozniej konfederacja urosnie i oni zajma miejsce opozycji do rzadzacych kimkolwiek by nie by byla partia wlasnie rzadzaca.

mlodzi nie maja na kogo glosowac a za kilka lat dupa bedzie bolec i jedynym wyborem bedzie niezalezna konfederacja a gdy z pierwszego planu znikna ci totalni odklejency okaze sie ze liderzy w konfederacji sa silni i jesli pokaza ze kontroluja najbardziej wyraziste jednostki w parti aby nie szkodzily mimo swojego cyrku ludziom tez latwiej przyjdzie szerzej spojrzec na ich poglady i uznac je za sluszne.
Awatar użytkownika
anowidziszba
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 20
Rejestracja: 04 kwie 2024, 00:50
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: swinie dobre sa
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


PoprzedniaNastępna

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość