JAK PŁACICIE PODATKI OD ZAROBKU NA SU?

Dział poświęcony specjalnie dla żetonów i wypłat.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Ktoś na pewno
Na sucho to nawet trawa nie rośnie.. :air_kiss:
Awatar użytkownika
Pentagon420
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 34
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Wszystko zalezy ile zarabiasz i jak czesto , jesli dzialasz ciagiem miesiac w miesiac majac przelewy powyzej polowy przecietnego wynagrodzenia radze zalozyc dzialalnosc dla sw spokoju
Awatar użytkownika
Sexi030
SU-holik
SU-holik
Posty: 94
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:48
Podziękował: 4 razy
Podziękowano mu: 13 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


fantomas pisze:https://gk24.pl/jak-rozliczyc-pit-z-dzialalnosci-wykonywanej-osobiscie/ar/11702889

Tylko Ciekawe czy jak teraz zaczniesz rozliczac sie ,czy US nie wpanie na pomysl przeswietlic calej Twojej histori z wczesniejszych lat.



Właśnie się nad tym zastanawiam. Przez lata nie płaciłam podatków za SU, teraz nagle zacznę i czy skarbówka nie zainteresuje się, żeby zobaczyć co robiłam wcześniej?
Awatar użytkownika
MaryJane
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2019, 00:14
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


tomoxx pisze:Temat z żetonowych robi się bardziej księgowy, nie znam się na tym bardzo, ale jak ktoś się zastanawia nad założeniem działalności artystycznej to może warto iść w rozlicznie ryczałtem ? (nie wiem jakie są limity co do zarobków), i przy kreatywnym księgowaniu, to całkiem sporo z podatku możesz odliczyć na koszty działalności, ale tu się musi wypowiedzieć dokładniej ktoś kto się na tym zna. (albo iść do doradcy)



Ja pracowałam w agencji aktorskiej i z wykonaniem artystycznym jest tak, że trzeba mieć kreatywnego księgowego, bo sposób rozliczania zależy od zarobków i od tego jakie generujesz koszty. Dostosowujesz rozliczanie działalności do kwot i to jest zmienne. Plusem jest to, że w koszta można wpisać absolutnie wszystko, czyli domniemam że tutaj nawet wino, które pijesz podczas transmisji, zabawki erotyczne, bieliznę, jedzenie, meble, laptop itd.. My do reklam i filmów nawet podpaski czy kajzerki wrzucaliśmy w koszta.
Awatar użytkownika
MaryJane
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 12
Rejestracja: 18 kwie 2019, 00:14
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


MaryJane pisze:
fantomas pisze:https://gk24.pl/jak-rozliczyc-pit-z-dzialalnosci-wykonywanej-osobiscie/ar/11702889

Tylko Ciekawe czy jak teraz zaczniesz rozliczac sie ,czy US nie wpanie na pomysl przeswietlic calej Twojej histori z wczesniejszych lat.



Właśnie się nad tym zastanawiam. Przez lata nie płaciłam podatków za SU, teraz nagle zacznę i czy skarbówka nie zainteresuje się, żeby zobaczyć co robiłam wcześniej?



Ponoć zaraz po założeniu działalności jest kontrola US, sprawdzają czy wszystko się zgadza w papierach. Tylko że nikt ze znajomych, którzy w ostatnich kilku miesiącach zakładali różne działalności, nie miał takiej kontroli ;) Jedynie wiem o kontroli w krótkim terminie po tym, jak ktoś złożył anonimowy donos, a później się do niego przyznał po pijaku..
Awatar użytkownika
elejna
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 10
Rejestracja: 01 mar 2023, 14:35
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Może głupie pytanie... Ale czy Wy też musicie mieć kasę fiskalną? :shock: Mam założoną działalność i ostatnio księgowa mi powiedziała, że przekroczyłam jakiś tam próg i zobowiązuje mnie to do posiadania kasy fiskalnej i wystawiania paragonów... Też tak macie? Czy to moja księgowa wybrała jakąś dziwną formę do rozliczania? Nie znam się na tym, powiedziała tylko, że mam "na zasadach ogólnych".
Awatar użytkownika
showupperka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2023, 16:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Nie trzeba kasy fiskalnej, bo można wystawiać same faktury VAT.
Awatar użytkownika
e-Laski
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2087
Rejestracja: 22 lip 2015, 00:01
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 13 razy
Podziękowano mu: 179 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Energia93
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Laski ShowUp


e-Laski pisze:Nie trzeba kasy fiskalnej, bo można wystawiać same faktury VAT.



A mi księgowa powiedziała, że za chwilę przekroczę jakiś tam próg dochodowy, że musze już mieć kasę, czy coś takiego... dziwne. Mogłaby się jakaś transmitująca jeszcze wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
showupperka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2023, 16:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Jestem teraz na etapie rozmów z księgową i jakby mi jakaś miła Pani napisała jaki ma % ryczałtu i vatu oraz jak zakwalifikowaną działalność z kodu PKD to by mi pomogło fest :heart: , bo nie chcę żadnej wpadki, a temat streamingu, zwłaszcza pokazów erotycznych jest dość dziwny do opodatkowania. Czytałam starsze wątki, ale większość tych danych jest już nieaktualna.
Awatar użytkownika
Sakuberine
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2023, 04:46
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Wszystkie są fajne
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Sakuberine


Czy ktoś mógłby polecić mi rzetelną księgową?
Awatar użytkownika
Nora19
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 10
Rejestracja: 06 paź 2023, 15:19
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Polecam założenie działalności w InFakt online
Awatar użytkownika
DaritkaMarusia
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 506
Rejestracja: 05 lip 2022, 14:02
Podziękował: 140 razy
Podziękowano mu: 95 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Xxx
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Dziewczyny, jakie macie PKD wpisane na kamerki? Mam księgową od paru lat (mam działalność na zupelnie inna brazne od dawna), od jakiegos czasu robie tez kamerki, ale nie chciałabym jej tego wprost mówic. Cała kasa z SU jest rozliczana, płace podatki, nawet nabijam na kase fiskalna, ale nie mam PKD wpisanego pod kamerki, bo nie chcialabym, zeby ksiegowa wiedziala, bo to po rodzinie znajoma :/ Moglabym ja zmienic na jakas inna, ale jednak ta mi od paru lat super prowadzi i troche mi tego szkoda. Czy to bardzo istotne dla US? Czy dopoki kasa rozliczana zgadza sie z przeplywami z konta, to nie powinno byc problemow? Na SU nie zarabiam duzo, parę tysięcy miesięcznie.
Awatar użytkownika
showupperka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2023, 16:48
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


showupperka pisze:Dziewczyny, jakie macie PKD wpisane na kamerki? Mam księgową od paru lat (mam działalność na zupelnie inna brazne od dawna), od jakiegos czasu robie tez kamerki, ale nie chciałabym jej tego wprost mówic. Cała kasa z SU jest rozliczana, płace podatki, nawet nabijam na kase fiskalna, ale nie mam PKD wpisanego pod kamerki, bo nie chcialabym, zeby ksiegowa wiedziala, bo to po rodzinie znajoma :/ Moglabym ja zmienic na jakas inna, ale jednak ta mi od paru lat super prowadzi i troche mi tego szkoda. Czy to bardzo istotne dla US? Czy dopoki kasa rozliczana zgadza sie z przeplywami z konta, to nie powinno byc problemow? Na SU nie zarabiam duzo, parę tysięcy miesięcznie.


Wydawnictwo > branża erotyczna online czy coś takiego, wlicza się do tego też streaming
Awatar użytkownika
Sakuberine
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2023, 04:46
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Wszystkie są fajne
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Sakuberine


showupperka pisze:Dziewczyny, jakie macie PKD wpisane na kamerki? Mam księgową od paru lat (mam działalność na zupelnie inna brazne od dawna), od jakiegos czasu robie tez kamerki, ale nie chciałabym jej tego wprost mówic. Cała kasa z SU jest rozliczana, płace podatki, nawet nabijam na kase fiskalna, ale nie mam PKD wpisanego pod kamerki, bo nie chcialabym, zeby ksiegowa wiedziala, bo to po rodzinie znajoma :/ Moglabym ja zmienic na jakas inna, ale jednak ta mi od paru lat super prowadzi i troche mi tego szkoda. Czy to bardzo istotne dla US? Czy dopoki kasa rozliczana zgadza sie z przeplywami z konta, to nie powinno byc problemow? Na SU nie zarabiam duzo, parę tysięcy miesięcznie.


Z tego co mi wiadomo, najczęściej wpisywane PKD pod SU to:

90.01.Z Działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych,
63.12.Z Działalność portali internetowych
Awatar użytkownika
Mistrz81
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 250
Rejestracja: 01 paź 2020, 08:00
Podziękował: 19 razy
Podziękowano mu: 34 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Sweeeti
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Sposobow jest kilka, zalezy co Ci najbardziej odpowiada, wedlug ksiegowych i doradcy z którym rozmawialam wszystkie sa ok. Ja rozliczam według tego: https://www.polskacamgirl.com/2020/02/p ... k.html?m=1
Tylko w tym roku nie 17%, a 12%. Jest to mój jedyny dochod wplywajacy na konto, zależnie od miesiąca koło 5k, biuro księgowe samo zaproponowało mi ten sposób.
Awatar użytkownika
Jaa162
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:33
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


showupperka pisze:
e-Laski pisze:Nie trzeba kasy fiskalnej, bo można wystawiać same faktury VAT.



A mi księgowa powiedziała, że za chwilę przekroczę jakiś tam próg dochodowy, że musze już mieć kasę, czy coś takiego... dziwne. Mogłaby się jakaś transmitująca jeszcze wypowiedzieć?


Jeśli cały Twój dochod udokumentowany jest przelewami na konto bankowe nie musisz mieć kasy.
Awatar użytkownika
Jaa162
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:33
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Hej czy moge poprosic o namiar na ksiegowa ktora rozlicza shwoup bez zbednych pytan. Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Nicechap
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2023, 10:16
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Moge sie z toba gdzie skontaktowac? Potrzebuje tego biura ksiegowego.
Awatar użytkownika
ktosktos91
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2024, 16:19
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Jaa162 pisze:Sposobow jest kilka, zalezy co Ci najbardziej odpowiada, wedlug ksiegowych i doradcy z którym rozmawialam wszystkie sa ok. Ja rozliczam według tego: https://www.polskacamgirl.com/2020/02/p ... k.html?m=1
Tylko w tym roku nie 17%, a 12%. Jest to mój jedyny dochod wplywajacy na konto, zależnie od miesiąca koło 5k, biuro księgowe samo zaproponowało mi ten sposób.


Czy możesz przesłać namiary tutaj lub w wiadomości prywatnej na to biuro? Biuro z którym rozmawiałam kompletnie nie ogarnia
Awatar użytkownika
AnLovinn
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2024, 19:40
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Poprzednia

Wróć do Żetony i wypłaty



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości