Stream najwyższej jakości

Jak korzystać z portalu? Problemy dotyczące forum? Napisz tutaj co Ci sprawia trudność.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Stream najwyższej jakości
26 wrz 2017, 20:10


Planuję zakup nowego laptopa do streamów i zależy mi na jak najlepszej jakości generowanego obrazu przez kamerkę. Obecnie posiadam kamerkę Logitech C920, która jest zaliczana do najlepszych. Mimo to inne dziewczyny wciąż mają lepszy obraz niż ja. Czy może to być kwestia laptopa? Mój to stary model HP kupiony 3 lata temu za 1 tys. zł)... :/

Podpowiedzcie proszę, czy obraz generowany przez kamerkę w połączeniu z laptopem o rozdzielczości ekranu Ultra HD 4K (3840 x 2160) będzie lepszy niż w połączeniu z lap'em FULLHD 1080p (1920x1080)? Czy rozdzielczość laptopa ma w tym przypadku znaczenie czy to sama kamerka odpowiada za obraz?

Zastanawiam się czy jest sens inwestowania w laptopa UHD.

Help!
Awatar użytkownika
Kastanietka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2017, 10:23
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Kastanietka




o ile sie nie mylę, to ShowUp.tv nie streamuje nawet fullHD, wiec raczej za jakosc odpowiada tylko kamerka i predkosc neta od Ciebie. No i polecam duuuzo swiatla, wiekszosc kamerek USB kiepsko sobie radzi przy marnym oswietleniu.
Czesto tez problemem pomimo dobrej kamerki sa skopane jakies ustawienia w kompie, ale to juz pytaj fachowcow.



Nowy Blog ShowUp.tv
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin




Najlepszy stream zaobserwowałam u Seleny i Rednissy, ale one sie dodatkowo oswietlaja, co widac po skorze. Paula ma tez dobry obraz i Keiiiti, choc dodatkowego zrodla swiatla u nich nie widze. Ta druga ma Mac'a jesli to ma jakies znaczenie.

Myslalam, ze te piksele w laptopach odgrywaja znaczaca role w kwestii nadawania, ale skoro nie to chyba nie ma po co wydawac homerycznej sumy na kompa do samego streamowania. : /
Awatar użytkownika
Kastanietka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2017, 10:23
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Kastanietka




Tak jak napisał Komin - ShowUp.tv nie oferuje nawet jakości HD. Twoja kamerka powinna dawać obraz jak żyleta, ale technologicznie serwis nie daje sobie z tym rady i nie przeskoczy się pewnego poziomu. U Ciebie to i tak transmisje mają mega jakość jak na szołapowe standardy, a to, że jeszcze bardziej chcesz ulepszyć swoje pokazy świadczy tylko o tym, że masz łeb na karku czego o 99% dziewczyn na portalu powiedzieć nie można ;)

Jedyne co mogę doradzić to wymienić żarówki w pokoju na chłodniejsze :D pamiętam, że jak przy mieliśmy priva świetle słonecznym to było widać dosłownie wszystko, a na grupowych, przy żarówkach, spadek ostrości obrazu był widoczny. Naturalna kolej rzeczy, oczywista wręcz, a jedynym rozwiązaniem jest chyba inne oświetlenie (może jakieś dodatkowe by dało radę).
Awatar użytkownika
NoMoreTears
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 233
Rejestracja: 16 sie 2017, 15:55
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Hebanovva
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:




A jaki masz upload (o łącze internetowe mi chodzi)?



www.BlogSU.pl
"Bolero nadal ciężki do zdobycia" :D
Awatar użytkownika
--== lukkki ==--
SU-holik
SU-holik
Posty: 197
Rejestracja: 24 gru 2015, 13:15
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wpisz nikt:)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:




Nomore, zgadzam się. Logitech C920 daje mi lepszy obraz w swietle dziennym, a wieczorem przy włączonym świetle (bez supportu) lekko niewyraźny, w tym dodatkowo gupi dość często ostrość. Moze rzeczywiscie racje macie, ze laptop nie ma nic do rzeczy tylko kamerka i oswietlenie. Nie bede sie wiec bawic w 4K, bo szkoda pieniedzy. Dobrze, ze w ogole się zapytalam, bo juz chcialam zamawiac po tym jak obejrzalam milion recenzji na temat la'pa, na którego się czaiłam. Lol

Lukki, mam 120 Mb/ s, jesli to ma jakies znaczenie i nigdy nie mialam "lagów", takze z netem jest raczej okay. Thx

Dzięki panowie.
Awatar użytkownika
Kastanietka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 16
Rejestracja: 27 cze 2017, 10:23
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Kastanietka




Kastanietka pisze:Nomore, zgadzam się. Logitech C920 daje mi lepszy obraz w swietle dziennym, a wieczorem przy włączonym świetle (bez supportu) lekko niewyraźny, w tym dodatkowo gupi dość często ostrość. Moze rzeczywiscie racje macie, ze laptop nie ma nic do rzeczy tylko kamerka i oswietlenie. Nie bede sie wiec bawic w 4K, bo szkoda pieniedzy. Dobrze, ze w ogole się zapytalam, bo juz chcialam zamawiac po tym jak obejrzalam milion recenzji na temat la'pa, na którego się czaiłam. Lol

Lukki, mam 120 Mb/ s, jesli to ma jakies znaczenie i nigdy nie mialam "lagów", takze z netem jest raczej okay. Thx

Dzięki panowie.


To, że kamerka daje najlepszy obraz i najwierniej odtwarza barwy przy świetle dziennym jest normalnym zjawiskiem.
Spowodowanie jest to tym, że matryce kamerek posiadają maksymalną czułość dla temperatury światła
ok. 5600K (Kelwinów) to jest temperatury barwowej nieba około południa.
Najlepszym wygodniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenie wydaje się softbox rodzaj lampy studyjnej dającej
równomierne, miękkie bezcieniowe oświetlenie.
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 240
Rejestracja: 10 paź 2017, 14:30
Podziękował: 227 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: od_taaki



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Dział Techniczny



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości