Sadystyczny Kącik Muzyczny

Tutaj możecie dyskutować na wszelkie tematy muzyczne.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Sadystyczny Kącik Muzyczny
04 mar 2016, 00:24


Elo, Siema, Witam, Cześć, Dzień dobry, Dobry wieczór, Oi!

Jeśli, tak jak ja, jesteście fanami muzyki, a przy tym macie otwarte umysły na (prawie) wszystkie jej gatunki, to zapraszam serdecznie do mojego kącika. Będę tu wrzucał przeróżne utwory/albumy/muzyków z którymi, według mnie, warto jest się zapoznać.

Oczywiście zapraszam wszystkich do dyskusji na temat tutejszych wstawek, jak i wrzucania swoich propozycji.

Aby uniknąć niepotrzebnego spamu, poniżej przedstawię kilka zasad i proszę abyście się do nich stosowali:
1. Komentowanie wstawek jest wskazane, jednak na poziomie. Tzn. jeśli uznasz coś za fajne/niefajne to spróbuj to uargumentować w miarę konstruktywnie, chociażby w jednym zdaniu.

2. Wstawianie własnych utworów/albumów/wykonawców również jest mile widziane. Jednak również proszę o krótką argumentację dlaczego akurat to wstawiasz.

3. Zastrzegam sobie prawo do zgłaszania wszystkich postów niespełniających moich wymagań i będą one kasowane przez Administratora.

3.1. Niektóre posty mogą zostać skasowane bez podania przyczyny. Jednak zawsze będę starał się jakoś to uzasadnić jak nie tutaj, to w wiadomości prywatnej do autora danego postu.

4. Jedyne gatunki, których nie toleruję i nie życzę sobie w tym temacie to: disco polo i polskie reggae*. Nie chcę tutaj nic takiego. Koniec i kropka. Każda wstawka tego typu będzie z miejsca zgłaszana do Administratora w celu usunięcia.

4.1. Wyjątkami są kapele Izrael i Daab.

5. Powyższe zasady mogą ulegać zmianie, jak i pewnie będą dodawane kolejne w miarę rozrastania się tematu.


Dobra dość tego pisania. Zapraszam do dyskusji i proszę o przestrzeganie powyższego regulaminu.

Pierwszy temat muzyczny w tym Kąciku zawdzięczamy użytkownikowi @ŚnIĘta_gejoska_3, z którym ostatni uciąłem sobie pogawędkę muzyczną na czacie forumowym. Wtedy zeszliśmy na ten temat i przypomniały mi się lata gdy słuchałem tej muzyki.

Nie przedłużając, chodzi o Punk i jego podgatunki. Punk is Dead niestety, ale zawsze można się pocieszać tym, że zostało jeszcze bardzo wiele do odkrycia w tej muzyce.

Punk jaki jest każdy słyszy. Prosty, szczery, pozbawiony tak modnej dziś poprawności politycznej. I to mi się w tej muzyce podoba.

Na pierwszy ogień polecam przesłuchanie moich ulubieńców - The Analogs. Kapela ze Szczecina, założona w roku '95 i nadal aktywna. To właśnie od nich zaczęła się moja przygoda z Punkiem.

Panie i Panowie, The Analogs - Oi! Młodzież


Oi!
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Dalej lecimy z tematem Punku, ale tym razem coś bardziej hardkorowego.

Para Wino, bo tym mowa, jest solowym projektem Dariusza "Pary" Paraszczuka, który wcześniej udzielał się w różnych innych kapelach punkowych. Projekt ten był bardzo bezkompromisowy. Teksty były bardzo wulgarne, często opisujące przygody alkoholowe Pary. Poza tym często bardzo dosadnie opisywały ówczesną rzeczywistość, czyli połowę lat '90.

Z 5 wydanych płyt Para Wino najbardziej polecam P.W.D.A.R.N.P.Z, w którym dość sporo obrywa się politykom. Zresztą posłuchajcie sami:

Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Dziś proponuję całkowicie odmienny klimat od powyższego, a mianowicie indie pop.

MØ - duńska wokalistka, którą pewnie wszyscy kojarzą z zeszłorocznego hitu "Lean On". Jak usłyszałem ten utwór od razu zwróciłem na jej świetny wokal. Sprawdziłem debiutancki i zarazem jedyny, jak na razie, album i się nie zawiodłem.

Polecam każdemu, kto lubi takie lekkie klimaty muzyczne z dobrym wokalem.

Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Dziś ciężki klimat, zarówno muzycznie jak i tekstowo. Rammstein - dużo perkusji, szarpania strun elektrycznych gitar, różnego rodzaju keyboardy, syntezatory i ostre teksty, często kontrowersyjne i niekiedy również inspirowane prawdziwymi wydarzeniami - jak przykładowo utwór "Mein Teil" odnoszący się do aktu kanibalizmu.

Jak ktoś lubi ciężkie, mroczne klimaty to zapraszam do posłuchania oraz zapoznania się z tłumaczeniami tekstów, jeśli nie znacie niemieckiego ;)

Tutaj wspomniany wyżej utwór "Mein Teil":


PS. Dodam jeszcze, że mimo, że nie znoszę niemieckiego języka to w wykonaniu R+ mi się bardzo podoba i mógłbym słuchać godzinami :D
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Dziś wyjątkowo nie będzie nic o żadnym zespole czy wykonawcy. Będzie o pewnej audycji radiowej, która w pewnym stopniu przyczyniła się do ewolucji mojego gustu muzycznego w młodości, a której od niedawna znów zacząłem słuchać. Chodzi o "Strefę rokendrola wolną od angola" prowadzoną przez Michała Owczarka znanego słuchaczom również jako Dr Wilczur w Radiowej Trójce. Audycja nadawana jest na żywo co piątek 5 minut po północy i trwa około 2 godzin.

Kapele, których nazw nigdy nie uda wam się wymówić: Kotiteollisuus, Hatóságilag Tilos, Запрещённые Барабанщики.

Języki o których nie wiecie, że można w nich zaśpiewać rocka (euskera, farsi, gaelicki) i muzyka, której nie usłyszycie nigdzie indziej.


Specyficzna zbieranina muzyki rockowej i około rockowej z całego świata, w której nie usłyszymy języka angielskiego. Charakterystycznym elementem audycji jest fonetyczne wymawianie wszelkich angielskich nazw zespołów czy utworów. Poza tym, każdej audycji towarzyszy tzw. leitmotiv, czyli motyw przewodni, który w pewien sposób łączy wszystkie utwory czy grupy w całość - niejednokrotnie w bardzo dziwaczny sposób, ale jednak łączy :D

Jeśli lubicie muzykę rockową, a znudziły mu się już wszystkie znane do tej pory zespoły to zachęcam do sprawdzenia. Naprawdę można znaleźć tam perełki, koło których nie da się przejść obojętnie.

Archiwalne nagrania audycji których można posłuchać: http://www.polskieradio.pl/9/Audycja/7483
A tutaj można słuchać na żywo w (chyba) każdy piątek po północy: http://player.polskieradio.pl/-3
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Witam, otwieram wrota do tego pokoju muzycznego i wchodzę bez pytania.
Podrzucam RAMMSTEIN'A bo widzę, że też tutaj już jest, nie wiedziałem gdzie to wrzucić... ew. można przenieść.
Sadik z tym Niemieckim mam podobnie! jest to dość twardy język i taki 'szpiczasty' ale Ramm, faktycznie ma ciekawy i znośny akcent.

dawno tego nie słuchałem, a lubie takie powroty : )

wejście w 2:19 <3 ...lubię jak wchodzi ten świst, jak nuta na full leci to ciarki !

punkt widzenia się zmienia zależnie od stanu w kieszeniach
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3587
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:35
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 471 razy
Podziękowano mu: 352 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj




"Sonne" jak dla mnie to ich najlepszy utwór,, wymiata ,klip z resztą też :ok: :ok:
W czasach powszechnego oszustwa mówienie prawdy staje sie prawdziwie rewolucyjnym aktem
Awatar użytkownika
AntekBomba
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 16:18
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: 97masochistka
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: AntekBomba48




kawałek po prostu fantastyczny.. prosty a dobry klip no i ten wokal miażdży :)

W czasach powszechnego oszustwa mówienie prawdy staje sie prawdziwie rewolucyjnym aktem
Awatar użytkownika
AntekBomba
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2017, 16:18
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: 97masochistka
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: AntekBomba48




Ostatni fajny kawalek :D
Awatar użytkownika
AdwokatDiabla
SU-holik
SU-holik
Posty: 66
Rejestracja: 20 sty 2017, 01:44
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ty :D
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Muzyka



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości