Gatunki muzyczne

Tutaj możecie dyskutować na wszelkie tematy muzyczne.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Gatunki muzyczne
30 wrz 2017, 13:26


Pewnie nieraz słyszałeś od kogoś - "czego ty słuchasz, przecież to badziewna muzyka, słuchają tego tylko gimnazjaliści".
I tak pomyślmy czy np. wyzywanie kogoś kto słucha Biebera czy jak mu tam to ma być wstyd, oznaka tego, że się ktoś nie zna na muzyce? A może właściwie to nie musi się znać, słucha tylko tego czego lubi, a ktoś inny chce narzucić mu niby ten "lepszy" gatunek?
Czy ktoś kto słucha muzyki klasycznej może czuć się "lepszy" od tego co słucha popu?
Trze­ba cza­sami og­romny­mi, bez­denny­mi wie­czo­rami smut­ku zapłacić za wspa­niałe dni.

"....faktycznie jest straszna masakra z januszami." - zanim wydasz choćby złotówkę poczytaj najpierw co myślą panie o Tobie 8-)
Awatar użytkownika
tomcio_paluszek
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 323
Rejestracja: 06 lis 2015, 10:59
Lokalizacja: nieznana
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: tomcio_paluszek


Re: Gatunki muzyczne
30 wrz 2017, 15:18


Kwsetia gustu i sposobu postrzegania muzyki. Ja osobiście wolę dojrzałą muzykę - wszystkie stare klasyczne zespoły tj. Pink Flouyd, Led Zeppelin itp. Teksty piosenek powinny mieć prawdziwy sens, to jak z wierszem... Dojrzała muzyka dla dojrzałych ludzi.
Awatar użytkownika
border333
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2015, 16:56
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Gatunki muzyczne
30 wrz 2017, 17:33


Temat, w którym niemożliwe jest jakiekolwiek porozumienie czy consensus, konflikty na tle muzycznym zawsze były, są i będą.
Mnie osobiście dość ciężko jest zaliczyć do kategorii muzyki taki twór, jakim jest rap/hip-hop (ni chuya nie wiem, gdzie tkwi różnica, słyszałem już różne wersje, wygląda że i sami miłośnicy gatunku tego nie wiedzą). Dlaczego? Bo to w 99,99% przypadków prostackie teksty, które autorzy i fani uważają za niezwykle głębokie (pewnie dlatego, że większość fanów rapu/hh prawdziwie sensownych tekstów po prostu nie zrozumie, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie). No i ta melorecytacja, ni to śpiew, ni to mowa, takie dziwne coś, co nie wie, czy chce być jednym czy drugim. A może to po prostu taki ratunek dla ludzi, którzy chcą coś tworzyć, a nie potrafią śpiewać.
Przykłady rapu, który mi się podoba (pomimo przynależności gatunkowej), przychodzą mi do głowy na ten moment tylko dwa, więcej nie pamiętam.
Peja feat. Glaca "Pozwól mi żyć" - utwór, który mimo użycia prostego (nie prostackiego!) tekstu potrafi poruszyć zawartymi w nim emocjami i dotyka ważnego problemu. Gościnny występ Glacy też jest tu na plus.
Hans Solo "ZłoTo" - świetny tekst oparty na ciekawej grze słów.



A czego słucham na co dzień? Najczęściej klimatów rockowo-metalowych - lubię power, który daje ta muzyka. Szczególną miłością pałam zaś do folk metalu (i ogólnie do niecodziennych, nietypowych i pozornie nie pasujących do siebie połączeń rocka/metalu z muzyką tradycyjną, "folkową"). W sumie sam nie wiem czemu akurat ten podgatunek najbardziej przypada mi do gustu, może dlatego, że łączy w sobie porządną dawkę poweru z dozę pewnej tajemniczości i tęsknoty za światem, którego już nie ma. Kilka przykładów:
Eluveitie "Thousandfold" - Eluveitie, chyba jeden z najlepszych zespołów w gatunku, tu bardziej w wersji metal...
Eluveitie "Omnos" - ... i bardziej w wersji folk.
Arkona "Slavsia, Rus" - SŁAWA SŁOWIANOM!!!
Yoshida Brothers "Rising" - ciekawe połączenie rocka z japońskim shamisenem :)
Awatar użytkownika
nobody69
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 217
Rejestracja: 08 gru 2016, 22:33
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 6 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: brak
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: Gatunki muzyczne
14 sty 2018, 23:29


No ja ostatnio uslyszalem ze zespoly uzywajace zywych instrumentow typu Metallica itd, sa prawdziwa muzyka a rap i muzyka elektroniczna to jest gowno i nie zasluguje na miano muzyki... :D
Awatar użytkownika
Dendryt
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2018, 22:17
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Dendryt


Re: Gatunki muzyczne
15 sty 2018, 21:13


nobody69 pisze:Temat, w którym niemożliwe jest jakiekolwiek porozumienie czy consensus


To samo pomyślałem jak przeczytałem pierwszy post.
To są gusta a wiadomo że o gustach......
Ja przeżyłem w swoim życiu wszystko oprócz hard-metalu. Wszystkiego da się posłuchać od muzyki klasycznej po .... co tak kto lubi.
Teraz jestem na etapie Ed Sheerana :) Taki okres :P
Awatar użytkownika
diabolic89
SU-holik
SU-holik
Posty: 176
Rejestracja: 18 kwie 2017, 23:07
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: diabolic89



Wróć do Muzyka



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


cron