JAK PŁACICIE PODATKI OD ZAROBKU NA SU?

Dział poświęcony specjalnie dla żetonów i wypłat.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Mam pytanie odnośnie płacenia bądź unikania podatku od zarobku, dziewczyny płacicie podatki? macie własne działalności związane z pokazami?

Nowy Blog ShowUp.tv
Awatar użytkownika
kamchm9578
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Nobody
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:

Dołączamy się do pytania :) czy chodzi o podatek od działalności artystycznej? :)
Awatar użytkownika
FemdomPair
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp.tv
Nick na ShowUp.tv: ZboczonaParaaa

Dzwoniłem do US żeby się dowiedzieć jak to wygląda i wątpliwe miła Pani powiedziała że jeżeli się wykonuję coś w sposób ciągły to trzeba założyć działalność gospodarczą, jeżeli nie to podatek dochodowy 18%, Odpowiednim działem według mnie do tego typu działalności będzie chyba Dział 90 - Działalność twórcza związana z kulturą i rozrywką podatek wtedy wynosi 7-8%, ale tutaj trzeba rozmawiać z kimś kto się na tym zna może z jakąś księgową ;) jak się czegoś dowiecie to napiszcie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamchm9578
SU-ciekawy
SU-ciekawy
Twoja ulubienica z SU: Nobody
Nick na ShowUp.tv:

kamchm9578 pisze:Odpowiednim działem według mnie do tego typu działalności będzie chyba Dział 90 - Działalność twórcza związana z kulturą i rozrywką.

Nie no padłam :biggrin:
Jak jeszcze kiedyś ktoś na czacie napisze, że jestem kurewką to zmierzę go surowym spojrzeniem i powiem "mój drogi, ja tu tworzę kulturę".

Chyba bezpieczniej jednak to podciągać pod "inne niesklasyfikowane" 96.09.z.
Awatar użytkownika
Biustwo
SU-holik
SU-holik
Podziękował: 2 razy
Twoja ulubienica z SU: Taktowna
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:

Wirtualna striptizerka nie musi zakładać firmy - interpretacja podatkowa
Interpretacje podatkowe > Źródła przychodu > Interpretacja indywidualna

Swieżynka z bieżącego roku.

Podkreślenia tu wymaga, że interpretacja ta dotyczy dodatkowego, a nie stałego dochodu.
A pamiętać należy też o tym, że US bywa zmienny w swoich interpretacjach, nawet bardzo.
Mimo wszystko, wygląda na to, że rozliczanie się z sex kamerek na podst. art 13 pkt 2 może być do obronienia.
:smoke:
Awatar użytkownika
Userka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv: ;)

Userka pisze:Wirtualna striptizerka nie musi zakładać firmy - interpretacja podatkowa

Podkreślenia tu wymaga, że interpretacja ta dotyczy dodatkowego, a nie stałego dochodu.
A pamiętać należy też o tym, że US bywa zmienny w swoich interpretacjach, nawet bardzo.
Mimo wszystko, wygląda na to, że rozliczanie się z sex kamerek na podst. art 13 pkt 2 może być do obronienia.

Ale nie dotyczy to dziewczyn z showupa bo tu są modelki a ta interpretacja dotyczy artystek :laughingnew:
Awatar użytkownika
shivaki
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

shivaki pisze:
Userka pisze:Wirtualna striptizerka nie musi zakładać firmy - interpretacja podatkowa

Ale nie dotyczy to dziewczyn z showupa bo tu są modelki a ta interpretacja dotyczy artystek :laughingnew:

Oczywiście, że dotyczy. W treści interpretacji mowa o przychodach uzyskiwanych z działalności wykonywanej osobiście w zakres której wchodzi ,,rozbieranie się przed kamerką internetową". To czy wg portalowego slangu będzie nazywało się dziewczyny modelkami nie ma tu żadnego znaczenia. Tak samo nie miałoby znaczenia, gdyby nazywało się je wirtualnymi prostytutkami - i tak zupełnie bezskuteczne byłoby w takim przypadku powoływanie się na art. 2 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT.
:smoke:
Awatar użytkownika
Userka
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv: ;)

Userka pisze:
shivaki pisze:

Oczywiście, że dotyczy. W treści interpretacji mowa o przychodach uzyskiwanych z działalności wykonywanej osobiście w zakres której wchodzi ,,rozbieranie się przed kamerką internetową". To czy wg portalowego slangu będzie nazywało się dziewczyny modelkami nie ma tu żadnego znaczenia. Tak samo nie miałoby znaczenia, gdyby nazywało się je wirtualnymi prostytutkami - i tak zupełnie bezskuteczne byłoby w takim przypadku powoływanie się na art. 2 ust. 1 pkt 4 ustawy o PIT.

Troszkę nie zrozumiano mojej wypowiedzi. Tu nie chodzi o to jak my określamy dziewczyny występujące nago przed kamerką, a jak same o sobie bardzo często mówią. Pada tu określenie modelki z którą często użytkownicy forum się nie zgadzają. Padają tu często określenie które po prostu nie pasują dziewczyną zarabiającym na sexkamerkach bo określa się je jak Panie stojące przy drodze.
I stąd moje pytanie czy nadal będą twierdzić, że są modelkami czy teraz artystkami, bo tak wygodniej. Przynajmniej w interpretacji prawa ;)

A link wstawiłem bo mógł zainteresować parę osób.
Awatar użytkownika
shivaki
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv: